Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jakie woski polecacie ???

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Question Jakie woski polecacie ???



    Panowie jak w temacie wyżej,chciał bym się poradzić czego używać do Belli>? Co jest dobre a co nie , jakie macie w tym temacie doświadczenia i czego Wy używacie do woskowania swoich ślicznotek? temat może banalny bo każdy ma swoje upodobania, ale chciał bym wiedzieć co jest dobre, z pewnością wasze bogate doświadczenie pomoże mi w wyborze odpowiedniego produktu.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Jest już podobny temat.
    Np tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...e_lakieru.html
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    i jeszcze tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...a_lakieru.html
    Natomiast ja ostatnio używam wosku carnauba firmy Mothers. Oraz pasty koloryzującej simoniz, ale nie jestem z niej zadowolony. Zdecydowanie łatwiej nakłada się i lepszy efekt daje Mothers, ale nie wiem czy produkty te są do kupienia w Polsce, ja przytachałem to z USA.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post

    Panowie jak w temacie wyżej,chciał bym się poradzić czego używać do Belli>? Co jest dobre a co nie , jakie macie w tym temacie doświadczenia i czego Wy używacie do woskowania swoich ślicznotek? temat może banalny bo każdy ma swoje upodobania, ale chciał bym wiedzieć co jest dobre, z pewnością wasze bogate doświadczenie pomoże mi w wyborze odpowiedniego produktu.
    Temat wcale nie jest banalny - www.kosmetykaaut.pl
    Jak masz kilka (naście,dziesiąt...) wolnych wieczorów to polecam
    Generalnie - najważniejsze jest przygotowanie powierzchni i nie mówię tu o jakiejś brutalnej polerce od razu, ale przynajmniej porządnym, ale naprawdę porządnym umyciu + glinkowaniu + celaner - przed woskiem i dopiero wosk.
    Na brudnym, nieprzygotowanym lakierze tylko umytym byle jak, najlepszy wosk się nie będzie trzymał dłużej niż najgorszy.

    Co do samego wosku jest masa dobrych - poczytasz na tym wyżej podanym forum.
    Ja akurat używam Mequiars #16 - dość stara receptura, ale faktycznie dobry, nałożony na w miarę przygotowany lakier ze 2miesiące i więcej spokojnie wytrzymuje przy prawidłowym myciu. Zaleta - wydajność + trwałość + nie zostawia białych nalotów jak tanie woski. Wada - czasem jeśli za długo zostawiony na lakierze przed polerowaniem - ciężki do spolerowania.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-10-2010 o 14:44

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Polecam produkty SONAX. Tylko tych używam. Faktycznie, maja swoją cenę, ale są rewelacyjne.

    Do pastowania polecam śmiało pastę-wosk do lakierów metalizowanych. Jak ją nałożysz poczujesz miły zapach, a przy tym szybko zasycha i elegancji się poleruje - bardzo łatwo schodzi. Lakier pozostaje gładki.

    Cechy wosku:
    - zapewnia długotrwałą ochronę przed niekorzystnymi działaniami czynników atmosferycznych
    - gwarantuje doskonałą ochronę lakieru oraz połysk

    Co ważne!! - wosk można stosować na rozgrzanej powierzchni lakieru lub w bezpośrednim działaniu promieni słonecznych i dodatkowo można używać z maszyna polerską.
    Towar dostaniesz najczęściej na stacji lub w każdym markecie. Cena ok 20zł.



    Nie polecam wosków w dużej puszce, zasychają, a później trudne je usunąć z lakieru. Trzeba się napolerować, żeby doprowadzić do błysku. Takie woski czy pasty znajdziesz w marketach i sklepach samochodowych za ok 14-15zł z gąbką w deklu (tym się charakteryzują). A do tego na gorącym lakierze to jest miazga.
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 06-10-2010 o 12:23

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    ...Nie polecam wosków w dużej puszce, zasychają, a później trudne je usunąć z lakieru. Trzeba się napolerować, żeby doprowadzić do błysku. Takie woski czy pasty znajdziesz w marketach i sklepach samochodowych za ok 14-15zł z gąbką w deklu (tym się charakteryzują). A do tego na gorącym lakierze to jest miazga.
    nakładałeś prawdopodobnie zbyt grubą warstwę, powinna być bardzo cieniutka, ledwo widoczna! przysychając tworzy mgiełkę.
    To częsty błąd - zbyt guba warstwa, później faktycznie konieczne jest b silne polerowanie co źle wpływa na to co powinno zostać na lakierze, więc i na trwałość wosku a i porysować łatwo.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony również polecam zapoznanie się z forum którego adres podał kolega Andrzejsr. Dla mnie to kopalnia wiedzy odnośnie kosmetyki samochodów Do pielęgnacji swojej 156 używam wosku Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax, i polecam go w 100%. Może trochę drogi w porównaniu do marketowych produktów ale warto, bo dostajemy puszkę która według mnie wystarczy na 5 najbliższych lat przy częstotliwości woskowania raz na miesiąc Sam wosk trzyma się bardzo długo, myślę że jeden miesiąc spokojnie wytrzyma na aucie, zaryzykował bym nawet stwierdzenie że da rade i dwa miesiące wytrzymać. Łatwo się rozprowadza i poleruje.
    Ale tak jak kolega Andrzejsr napisał, WARTO przed nałożeniem wosku odpowiednio przygotować lakier, a wtedy efekt będzie bez porównania lepszy

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Finish Kare Hi-Temp wytrzyma i wiecej niz 2 m-ce tylko powierzchnia musi byc przygotowana odpowiednio - polecam adres kosmetykaaut.pl

    U mnie obnecnie (na zime) na 156: Poorboy's World Polish with Sealant i dwie warstwy Meguiars #16, na 147ce od poczatku lipca PwS i na to 1 warstwa FK 1000P i nadal sie trzyma - jak bedzie czas bedzie przygotowanie pod zime
    Jako Quick detailer na 156 ostatnio uzywam Stjarny Silkdetailer, a u zony na 147 zawsze osuszam i nablyszczam Tenzi Rollex i dopiero wycieram do sucha.

Podobne wątki

  1. Jakie sprzęgło polecacie ?
    Utworzone przez Hesik w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 21:25
  2. Jakie klocki polecacie?
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 16:24
  3. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  4. Jakie amortyzatory polecacie do SW
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory