Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Gumy drążka stabilizatora

  1. #1
    cysio
    Gość

    Domyślnie Gumy drążka stabilizatora

    Na innym forum również rozpocząłem podobny temat.
    Rozmawiałem z gościami w serwisie, którzy powiedzieli że ogólnie dostępne gumy drążka stabilizatora są nic nie warte, zresztą moja AR przy przebiegu 113tys miała zmieniane gumki 3x i drążek 1x i znowu łomot pod maską.
    Ich propozycja to wymiana gumek na jakiś ich patent... W sumie mówią że to roboty na 4h i koszt w sumie około 200zł.

    Czy naprawdę trzeba całe zawieszenie rozkręcać i czy tak wielki jest problem z wymianą tego? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Żeby wyjąc drążek stabilizatora trzeba niestety rozebrać całe zawieszenie - producent nie przewiduje wymiany samych gum drążka stabilizatora - są one fabrycznie zawulkanizowane na drążku i wymienia się cały drążek. Podczas wymiany samych gum z definicji już ma się luz wynikający z montażu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    voivod
    Gość

    Domyślnie

    Wymien gumy na poliuretany i będzi spokój. Tył bezproblemowo zrobisz sam. Przód to juz większa sprawa raczej nie do zrobienia przez amatora bez bardzo mocnego zacięcia mechanicznego.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Gumy stabiizatora w AR 156 to temat stary jak świat. Problem tkwi w wadliwie wykonywanch nowych stabilizatorach, w których gumy są zakładane na pomlowany drążek. Podczas jazdy farba się ściera i tworzy się ostry proszek, który działa jak papier ścierny na metal i gumy. Na efekty nie trzeba długo czekać - po kilkunatu tys. km luz na gumach i rowki na powierzchni metalowego drążka. Dlatego, moim zdaniem, lepiej jest reanimować używany stabilizator, zakładjąc nowe gumy, po uprzednim oczyszczeniu i nasmarowaniu środkiem nieszkodliwym dla gumy powierzchni drążka stabilizatora. Jest rzeczywiście z tym trochę zabawy, bo trzeba rozwiercić zafelcowane połączenia, a potem całość najlepiej znitować. Wydaje mi się to jednak lepsze i dużo tańsze rozwiązanie, a przede wszystkim trwalsze, niż montaż nowego stabilizatora, który niebawem i tak będzie nadawał się do naprawy.
    Demontaż i montaż stabilizatora można niestety wykonać tylko w kanale lub na podnośniku, bo konieczne jest opuszczenie belki przedniego zawieszenia.

  5. #5
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Ja również miałem ten problem... W serwisie Alfy polecali regenerację za 250 zł. ,ale nie dawali gwarancji, za wymianę chcieli o ile dobrze pamiętam jakieś 600 ... :shock:
    Więc zamówiłem z Allegro zwykłe gumy za 35 zł i za wymianę w zaprzyjaźnionym warsztacie zapłaciłem 45 zł. Troszkę roboty mieli ale zrobili w dość krótkim czasie.
    Ale do rzeczy :mrgreen: jeżdżę juz na nich od 3 miesięcy i jak dotąd cisza jak dawniej, zrobiłem juz jakieś 5 tysięcy km. Jak coś sie zacznie dziać to dam znać. Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [156] Gumy drążka stabilizatora - problem
    Utworzone przez chybol w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 15:52
  2. Gumy drążka stabilizatora tył - od czego pasują?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 21:09
  3. Wymiana gum drążka stabilizatora
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 21:31
  4. Gumy drążka stabilizatora
    Utworzone przez patryk520 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 18:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory