Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Jaki środek na zime do DISLA?

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23 Zobacz post
    Ja tez zakupilem srodek Skyyd ale czym go wlewacie bo nie ma zadnej miarki,jak to odmierzyc zeby nie przesadzic?
    Rozcieńczać w stosunku 1ml na 1 litr ON.
    Trzeba zakupić strzykaweczke bo fakt miarki żadnej nie ma ale strzykawką łatwo i przyjemnie.

    ---------- Post dodany o godzinie 08:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:54 ----------

    Cytat Napisał Sasza Zobacz post
    Moim zdaniem nic ni dolewaj, wymien olej i filtry. ON jest na zime wzbogacany przez producenta tak zeby odpalal w niskich temperaturach tylko lej dobre paliwo. Wiadomo ze w ekstremalnych warunkach ciezko jest odpalic a w takich mrozach lepiej nie jezdzic. Po za tym te wzobgacacze do paliw to szemrana sprawa. Te nowe diesle sa czule na jakosc paliwa wiec jesli chcesz potem wymieniac wtryski to sobie zalewaj ale jesli szkoda Ci kase to lepiej oszczedz problemu. Poprostu lej dobre paliwo na sprawdzonych stacjach lub kup grzalke i wkladaj do baku zart oczywiscie
    Oleju na zime nie wymieniam bo w maju wymieniałem, przebieg nie duży więc nie ma sensu. Wymieniłem jedynie filtr paliwa. SKYDD ma właśnie pozytywnie wplywać na wtryski. Ludzie go stosują przez caly rok więc nie wiem czy ma uboczne skutki. Co zauważyłem to cichsza/delikatniejsza praca silnika, pali tak samo jak palił tylko te zużycie wzrosło o 1-2 litry.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Ja tam lałem na oko. Sądząc po składzie (większość to ropa) nie ma prawa byc żadnych skutków ubocznych a wręcz przeciwnie.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    kolego nie wiem gdzie tankujesz ale u mnie w firmie juz teraz przy dostawie paliwa dostajemy na chyba -24. i rozmawialem z przedstawicielem Slovnaftu i powiedzial ze sprzedawcy paliw maja OBOWIAZEK sprzedawac tzw "paliwo zimowe" od ktorego tam dnia (nie pamietam daty) wiec to twoje paliwo przejsciowe to pewnie jakis lezak magazynowy w podrzednej stacji.

    co do tematu polecam zalac troche benzynki przed tankowaniem no i porzadne paliwo

    Bo lubię mieć zapas paliwa?? Bo mam możliwości magazynowania paliwa?? Także z osądami ,że tankuje na spelunach proszę się wstrzymać.Potrzebowałem na szybko więcej paliwa,nie chciałem przepłacać więc zalałem przejściowe,które wczesniej zmagazynowałem.

    Niepotrzebne OT.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Albo zaczołem jeździć ekonomiczniej albo ten dodatek już się skończył w paliwie (po 2-3 tankowaniach) bo spalanie spadlo...

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Fiat wprowadziłe specjalny dodatek do ON niezamarzający i o działaniu ochronnym dedykowany do układów wtryskowych JTD:
    TUTELA DIESEL ART (Contractual Technical Reference Nr F601.L06)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Albo zaczołem jeździć ekonomiczniej albo ten dodatek już się skończył w paliwie (po 2-3 tankowaniach) bo spalanie spadlo...
    Skyyd powoduje że nie wytrąca się parafina z ON.Na pewno nie ma żadnego wpływu na spalanie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    No to co to mogło być (cięższa noga) - zobacze jaki będzie efekt jak znowu doddam SKYYD

  8. #38
    alanowy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Żaden środek w sumie nie jest potrzebny jak lejesz markowy ON
    no właśnie ja miałem z tym problem. tankowałem na shellu diesela extra i mi zamarzł.

    jechałem z domu do pracy, wszystko elegancko, po 300 m zapaliła się kontrolka rezerwy, po 500 m alfa stanęła i nie chciała odpalić. przyjęchała laweta z pzu i zawieźliśmy do aso (carserwis, 1 sierpnia, warszawa). po oględzinach facet z aso stwierdził, że wytrąciła się parafina, bo ropa mogła być słabej jakości i za czyszczenie i coś tam coś muszę zapłacić 250 pln. stwierdził, że gwarancja tego nie obejmuje. dziwi mnie rzekoma słaba jakość, skoro tankowałem jednego z droższych ON. w tej chwili nie mogę już nic zrobić, jedynie wlewać ropę na full, żeby resztki mi nie zamarzały... dupa

Podobne wątki

  1. Środek antykorozyjny - jaki?
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-01-2023, 11:59
  2. [166] Jaki rozmiar opon na zime alfa 166 ???
    Utworzone przez QBA w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-12-2022, 18:17
  3. Jaki środek do smarowania
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 15:00
  4. Jaki środek do czyszczenia wnętrza.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 14:12
  5. Jaki olyn chlodniczy na zime preferujecie ?
    Utworzone przez Licuch w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory