Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: [156] Pare pytań o 1,9JTD -przyszły posiadacz

  1. #1
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie [156] Pare pytań o 1,9JTD -przyszły posiadacz

    Witam
    Myslę o 156 z silnikiem 1,9 JTD tak z roku 99-2000 i mam pare pytan do znawców tematy
    1. czy 156 ma ocynkowana karoserię ( jak Lancie )
    2. czy 156 1.9 JTD ma tempomat
    3. czy komputer pokazuje takie dane jak chwilowe spalanie, dystans na baku, średnie itp. ( w Kappie mi tego brakuje )
    4. jakie opcje wyposażenia sa dostępne z tym silnikiem - chodzi mi o elektrykę wnętrza jak tylne szyby elektryczne , podgrzewane siedzenia itd. - jaki jest podział i jakiej wersji szukać
    5. jak kwestia tapicerki wygląda - podobno tylko skóra bo welur kiepskiej jakości
    6. czy do bagażnika zmieszczę wózek dziecięcy

    jak będę miał jeszcze jakieś pytanka to pozwolę sobie napisać o tym w tym poscie
    z góry THX za pomoc

  2. #2
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Karoseria jest ocynkowana, co do komputera to chyba miały go dopiero wersje po liftingu. Z wyposarzeniem jet różnie i jest sporo opcji. Zwykła tapicerka ta z logiem alfa romeo u mnie wygląda jak nowa i nie widać na niej żedniego śladu użytkowania.Z wózkiem możesz mieć problem bo ja ledwie wciskam małą spacerówkę i tylko na tyle bagażnika gdzie jest szerzej.

  3. #3
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    Od miesiąca jeżdżę granatowym 156 Sportwagon 1.9JTD z 2002 roku i jestem na razie - po 3000 km - bardzo zadowolony, ale też auto kupiłem nie pierwsze lepsze.

    Co do Twoich pytań:

    1) tak, ma ocynkowaną karoserię
    2) tempomat - w wyposażeniu dodakowym, więc jak poszukasz, to znajdziesz z tempomatem. Moja tempomatu nie ma
    3) komputer jest w 156 po liftingu środka w 2002 roku - i pokazuje spalanie, zasięg, średnie, komunikaty o stanie oleju (zupełnie niewiarygodne i niepotrzebne, i tak trzeba na bagnecie sprawdzać), temperaturę zewnętrzną, możliwe oblodzenie drogi i tyle - niestety, audio i klima nie są zintegrowane na jednym wyświetlaczu
    4) tutaj się nie orientuję dokładnie - moja to wersja distinctive, poza tym z dodanym tylko metalikiem, ma wszystkie szyby elektryczne, seryjny dwustrefowy klimatronik (ale bez czujników zaroszenia i zanieczyszczenia powietrza, jak się na forum dowiedziałem), zintegrowane systemy kontroli trakcji (abs, asr, vdc), roletkę w bagażniku, fabryczne alufelgi 15'' niezbyt piękne, fabryczne radio z cd i 6 głośników, przyciski do radia na kierownicy i poza tym niewiele więcej - podgrzewanych foteli nie.
    5) nie wiem
    6) do sportwagona - spokojnie wchodzi, przerabiam to codziennie. Do sedana taki wózek jakiego my używamy (chicco trzykołowy) nie wchodzi (sprawdzałem przed zakupem ), ale jakiś mały może wejdzie.

  4. #4
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    to w sumie najbardziej mnie zmartwił ten bagażnik no i brak kompa ze spalaniem
    ale dalej jestem na tak moze SW ??? choć jakoś nie mogę przekonać się do kombi

    dzięki za odpowiedzi - co do ocynku to pytam bo gdzieś na forum ktoś pisał o strasznej rdzy w swoim modelu i zwątpiłem czy jest ocynk

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ANN
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    świętokrzyskie
    Auto
    GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    362

    Domyślnie

    ....co do wózka to wejdzie ale musisz sie sporo napocić!
    jak ładowałam tam wózek to już omalże nie zwątpiłam, ale.... wszedł!
    a zabaweczki i duperelki hm cały przód zapakowany!

    gdybym teraz miała kupować to grubo zastanowiłabym sie nad SW,

    pozdrawiam

    http://ann156.fotosik.pl/

    GT 3.2 V6 Q2 '05 (09.2014)
    MiTo 1.4 T-Jet 155 KM '09 (10.2016)
    Spider 2.0 TS '99 (10.2022)
    ______________________________
    156 2.5 V6 '00 (03.2010-10.2014)
    156 1.9 JTD '98 (06.2006-03.2010)

  6. #6
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    SW jest także ładna i uznawana za jedno z najpiękniejszych kombi na świecie. Może nie jest tak praktycze, jeśli chodzi o pojemność bagażnika jak inne marki, lecz nie jest to przecież dostawczak tylko Alfa Romeo.

  7. #7
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    wiem wiem, tylko ja zakochany jestem w sedanie

  8. #8
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbiwolow
    wiem wiem, tylko ja zakochany jestem w sedanie
    Ja żałuję że nie kupiłem SW, ale akurat ja mam rodzinę, więc tylko dlatego że czasami nie moge się z nią pomieścić

  9. #9
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbiwolow
    5. jak kwestia tapicerki wygląda - podobno tylko skóra bo welur kiepskiej jakości
    plotka ja mam skóre, jest w b.dobrym stanie ale inni mają welur i jest tez w zajebistym stanie. Osobiscie wybrałbym welur.
    I tak jak koledzy pisza chyba lepszą propozycją dla Ciebie bedzie SW.

  10. #10
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    no tak ale 156 kupuje się sercem a nie rozumem no i kombi - żonie to na pewno sie nie spodoba - na kappe kręci nosem do dziś ( wolała civica ) a co do skóry to fakt - w zimie nie jest przyjemnie na początku - ale wizualnie bardzo ładnie się to prezentuje i fajne w utrzymaniu czystości. z tego co widzę to sa 3 rodzaje tapierki
    - skóra - najbardziej podoba mi sie taka w kolorze bananowym czy kremowym ( widziałem taka w 156 )
    - welur taki z napisami AR - ta mi sie podoba
    - welur bez napisów - jak ze starego civica
    co do bagażnika będzie większy niż w renault thalia ???? znajomi maja i wózek mieszczą ale też kiepsko

    suma summarum - może póki będę "wózkowym" zostać z Kappą a dopiero jak odchowam zmienić auto )))

Podobne wątki

  1. Witam - Przyszły posiadacz Alfy Romeo 159
    Utworzone przez infinity33 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 19:44
  2. Pare pytań V6
    Utworzone przez maniek-doniu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 20:10
  3. [33] Pare pytań
    Utworzone przez Browarek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:08
  4. PARE Pytań
    Utworzone przez Kuraczek1992 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 09:42
  5. Prawdopodobnie przyszły posiadacz Alfy
    Utworzone przez CoZaBzdura w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 12:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory