Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale 156 - Alfa Romeo 156 zadebiutowała na rynku w 1997. Jest najbardziej udanym handlowo modelem Alfy z lat 90. 156 zdobyła wiele wyróżnień w tym najważniejsze - Car Of the Year 1998. Montowano w niej silniki Twin Spark, 2.5 V6 (Internation Engine of the Year 2000), 3.2 GTA, JTS, JTD i JTDm. Do dziś 156 jest najpopularniejszym modelem Alfy na polskich drogach.
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    1 d 7 h 33 m

Domyślnie

Przy magnesie neodymowym chyba nie ma takiej opcji, żeby taki mały opiłek gdzieś sobie "poleciał". Jak już się namagnesuje, to nie ma opcji - musi przywrzeć do ścianki filtra. Chciałem to wypróbować, ale jak na złość akurat nie mam żadnego popsutego HDD w pracy.
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

MarcinTM
    Gość

Domyślnie

No to teraz Was postraszę .

Pamiętacie jak pisałem o tych resztkach w skrzyni? Ze względu, że mnie stać na wariactwo postanowiłem nie spieszyć się z wymianą skrzyni. Przez zimę do wiosny składałem inną, powolutku bo wiadomo, że i tak moja poleci,ale kiedy? .

To teraz przestroga dla tych co przekładają naprawę skrzyni i próbują w ten sposób oszczędzić.

Sytuacja prosta-podjechałem do ronda, wrzucam jedynkę, but, lekki pisk opon, strzał jak by mi guma poszła, zaczęło ściągać na prawo, dodają gazu czuję jak przeskakują trybiki w skrzyni, szarpie silnikiem,a na zakręcie nie da się jechać, na prostej delikatnie dało się,ale "strzały" były.

Klika fot:

Ładne co? Dziurka rewelacyjna, na osłonie leżała połowa zębatki.
    Zrobiłem na tym uszkodzeniu 40km. Coś Wam powiem, co awaria, Alfunia zawsze DOJECHAŁA do domu (odpukać), nie to co inne auta, że zaraz stoją

MarcinTM
    Gość

Domyślnie

Miałem chwile czasu to dodam jeszcze dwa zdjęcia:

To jest dół:

A to góra:

Jak będzie więcej czasu to rozbiorę skrzynie na części.

Wymiana skrzyni dla jednej osoby - np. mnie - zajęło 3 dni.
    Jeden dzień robienia miejsca i odpinanie wszystkiego, drugi dzień to wyjęcie skrzyni i wsadzenie drugiej(samemu ciężko trafić w wałek !!), trzeci dzień podłączanie wszystkiego.

Taka podpowiedz - są w skrzyni dwie szpilki, lepiej wykręcić jedną - tą co się da wykręcić niż kombinować z przykręconą - straciłem na tym kilka godzin bo kombinowałem - po odkręceniu tej tylnej dopasowałem skrzynie od razu hehe.
    Ostatnio edytowane przez MarcinTM ; 13-05-2011 o 19:45

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

1. błąd 1D oraz U1700 -skrzynia 4HP20 nie redukuje biegu
    Utworzone przez pawel166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 09:29
  2. Skrzynia biegow 4HP20 - jedzie tylko ja jednym biegu
    Utworzone przez piksio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 16:32
  3. Skrzynia zablokowała się na 4 biegu
    Utworzone przez jamnik369 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 21:04
  4. Skrzynia biegów - brak 5 biegu
    Utworzone przez hump.O w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 13:09
  5. sprzęgło czy skrzynia, dziwne rwanie na 1 biegu
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 19:28

Tagi dla tego tematu

Tagi użytkowników

fiat ducato 1998 piaty bieg schemat

brak czwartego biegu podczas jazdy na postoju jest fiat ducato

schemat skrzyni biegów peugeot boxer 3.0

schemat srzynia biegó

budowa skrzyni biegów skrzyni biegów fiata ducato

peugeot boxer nie wchodzi 5 bieg

brak piątki i czwórki alfa 156

boxer 3.0 nie ma wstecznego

brak 4 biegu w peugeot boxersynchronizator 5 biegu ducato boxer jumperawaria skrzyni biegów boxerskrzynia biegów 42re zmiana olejuwady skrzynia 42reschemat skrzyni biegów ducato 3.0ducato jak naprawić 5 biegschemat skrzyni biegow peugeot boxerbrak czwartego biegu podczas jazdy fiat ducatobrak biegu wstecznego i 1 i 2 jumper 2008 rokjumper 2008 rok brak biegu 1 2 i wstecznegobrak czwartego biegu fiat ducatoremont skrzynizakleszczenie 4 boxerfiat dukato 2.8 D brak biegow jest tylko wstecznyfiat ducato brak biegu 1 i 2ducato 5 bieg schematpeugeot boxer nie wchodzi 4 biegschemat skrzyni biegów boxer jumper 3wodzik skrzyni biegów ducato schematbrak drugiego biegu co do wymianypeugeot boxer biegi tylko 3 i4koszt naprawy skrzyni ducatoskrzynia ag4 01m brak wstecznegofiat ducato brak pierwszego biegubudowa skrzyni biegów peugeot boxer 3 0 ducato skrzynia 4 biegskrzynia biegow fiat ducato 3.0 schematbrak 2 biegu w fiaciejak wyciagnac skrzynie biegow peugot boxserjak wyciagnac skrzynie biegow ducatojumper ducato boxer 3.0 wymiana sprzęgłaschemat 5 biegu boxer jumper ducatonaprawa skrzyni biegów w ducato 3-opinieschemat skrzyni biegów ducato 3.0jtdrysunek skrzyni biegów fiat ducatojak ciezko wyjac skrzynie biegow fiat ducato 2007rdlaczego w nowym fiacie ducato nie wchodzi czwarty biegbrak 1 i 2 po wymianie linki brak 4 bieguducato 3.0 nie ma wstecznegozakleszczenie skrzyni biegów peugeot boxer42 re nie ma 4 biegufiat nie wchodzi czwarty bieg powodwodziki boxer 2.5schemat skrzynia boxer 2.5budowa skrzyni biegów jumperdemontaz skrzyni fiat ducatobudowa silnika fiat ducato 2.5dfiat ducato 3.0 brak wstecznegowymiana synchronizatora jamperskrzynia biegów fiat ducato 3.0 schematnie wchodzi drugi bieg w jumper 3.0 jak wyciagnoc skszynie biegow peugot boxser forumoznaczenie skrzyni biegów fiat ducatojak zamotowac skszynie biegow w dukato 25fiat ducato zakleszczyl 4 bieg 2008 rwymiana linek biegow boxer 2 4budowa skrzyni boxer 2.5wodziki ducato

Zakładki

Uprawnienia