Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Motor nie chce zapalic

  1. #1
    zzuukkoo
    Gość

    Exclamation Motor nie chce zapalic

    Witam.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Całkiem nie dawno nabyłem sobie Alfe 156 2.4 JTD 1999 r. W sumie zaniedbałem ważną rzecz. Mianowicie przy zakupie Alfy był problem z uruchomieniem silnika bo akumulator był za słaby (Alfa prawdopodobnie była odpalana raz w tygodniu jak twierdził właściciel bo stała nie jeżdżona przez około 6 miesięcy). Po doładowaniu go prostownikiem i dolaniu 5 l ropy auto odpaliło bez problemu. Miałem potem naładować akumulator małym prądem lecz wiadomo jak to czasem bywa z naszym czasem zaniedbałem aku i jezdziłem w sumie z naładowanym przez alternator. Wczoraj z rana wsiadłem do auta i nie mogę odpalić (w nocy z -4 było). Silnik kręci normalnie lecz nie uruchamia się ... mryga żółta kontrolka przewodów układu świec żarowych. Czasem również nad kontrolka ładowania świeciła się kontrolka jakby wtrysku (czerwona) lecz rzadko i często znikała.
    Zdarzało się to w taki nie przewidziany sposób. Raz wszystko ok a potem buba i się świeci ... Odłączyłem pare razy akumulator na 20 min i gdy go podłączyłem wszystko jakby było normalnie i silnik palił od razu. Pytałem się elektromechanika i powiedział mi że to akumulator może powodować takie różne "wariacje" auta. Czy taki akumulator który w sumie stał z 6 miesięcy i był używany rzadko nadaje się do ponownej eksploatacji ? Jeszcze jedno zakręciłem z rana gdzieś z 6-8 razy aby zobaczyć czy może coś się zmeniło bo zrobiło się troche cieplej lecz potem akumulator prawie padł i ledwo kręcił.



    Chciałbym się poradzić co mam zrobić w takiej sytuacji ? Proszę również śmiało zadawać pytania odpowiem, aby pomóc w postawieniu diagnozy.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Najlepiej wziąć go na kompa i posprawdzać błędy. Akumulator pewnie do wymiany. Pamiętaj, że po takim kręceniu do rozładowania aku możesz mieć centralkę airbagu do przeprogramowania.

    "mryga żółta kontrolka przewodów układu świec żarowych."
    Przed zimą radzę wymienić wszystkie świece, bo może byc potem problem z odpalaniem a i teraz pewnie jedną z przyczyn jest niedziałająca któraś świeca (lub kilka).

    Jesli chodzi o kontrolkę wtrysków to tylko komp tu prawde powie.

  3. #3
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzuukkoo Zobacz post
    Witam.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Całkiem nie dawno nabyłem sobie Alfe 156 2.4 JTD 1999 r. W sumie zaniedbałem ważną rzecz. Mianowicie przy zakupie Alfy był problem z uruchomieniem silnika bo akumulator był za słaby (Alfa prawdopodobnie była odpalana raz w tygodniu jak twierdził właściciel bo stała nie jeżdżona przez około 6 miesięcy). Po doładowaniu go prostownikiem i dolaniu 5 l ropy auto odpaliło bez problemu. Miałem potem naładować akumulator małym prądem lecz wiadomo jak to czasem bywa z naszym czasem zaniedbałem aku i jezdziłem w sumie z naładowanym przez alternator. Wczoraj z rana wsiadłem do auta i nie mogę odpalić (w nocy z -4 było). Silnik kręci normalnie lecz nie uruchamia się ... mryga żółta kontrolka przewodów układu świec żarowych. Czasem również nad kontrolka ładowania świeciła się kontrolka jakby wtrysku (czerwona) lecz rzadko i często znikała.
    Zdarzało się to w taki nie przewidziany sposób. Raz wszystko ok a potem buba i się świeci ... Odłączyłem pare razy akumulator na 20 min i gdy go podłączyłem wszystko jakby było normalnie i silnik palił od razu. Pytałem się elektromechanika i powiedział mi że to akumulator może powodować takie różne "wariacje" auta. Czy taki akumulator który w sumie stał z 6 miesięcy i był używany rzadko nadaje się do ponownej eksploatacji ? Jeszcze jedno zakręciłem z rana gdzieś z 6-8 razy aby zobaczyć czy może coś się zmeniło bo zrobiło się troche cieplej lecz potem akumulator prawie padł i ledwo kręcił.



    Chciałbym się poradzić co mam zrobić w takiej sytuacji ? Proszę również śmiało zadawać pytania odpowiem, aby pomóc w postawieniu diagnozy.
    stawiam na czujnik pozycjonowania wału, zawiesza się. po odłączeniu akumulatora resetujesz cały system i błąd znika. akumulator rozładowałeś próbami uruchomienia.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    marcell-10/10 również stawiam na czujnik Halla (czujnik położenia kątowego wału korbowego)
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 21-10-2010 o 10:44

  5. #5
    krzysio_kropqa
    Gość

    Domyślnie

    "Pamiętaj, że po takim kręceniu do rozładowania aku możesz mieć centralkę airbagu do przeprogramowania. "

    kolego wlasnie mi tak samo swieci airbag i mam pytanie to jest bład i mozna go usunac czy cos trzeba wymieniac?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Sprawdzisz to jedynie poprzez podłączenie pod kompa. Może to tylko wtyczka sie poluzowała i wtedy można taki błąd skasować (po usunięciu usterki) ale jeśli to błąd zasilania, taką centralkę trzeba dać do przeprogramowania (koszt z przesyłką mnie wyszedł 100zł). Nie martw się na zapas, podłacz jak najszybciej pod kompa bo obecnie poduszki najprawdopodobniej nie zadziałają w razie jakiegoś zdarzenia.

  7. #7
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tekken666 Zobacz post
    Sprawdzisz to jedynie poprzez podłączenie pod kompa. Może to tylko wtyczka sie poluzowała i wtedy można taki błąd skasować (po usunięciu usterki) ale jeśli to błąd zasilania, taką centralkę trzeba dać do przeprogramowania (koszt z przesyłką mnie wyszedł 100zł). Nie martw się na zapas, podłacz jak najszybciej pod kompa bo obecnie poduszki najprawdopodobniej nie zadziałają w razie jakiegoś zdarzenia.
    mnie komp wcale nie pokazał uszkodzenia czujnika pozycjonowania wału, Halla jak kto woli. zero czyli nic. a jednak.
    Ostatnio edytowane przez marceell ; 23-11-2010 o 20:48

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    OK. Ale kolega napisał że świeci mu się kontrolka, czyli komp wykrył usterkę i w ten sposób może o tym powiadomić kierowcę. A tak w ogóle to co ma ze sobą wspólnego czujnik Halla z centralką poduszki?? Bo nie rozumiem celu twojej wypowiedzi.

  9. #9
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Kolego jaka poduszka? bo ciut nie kumam. chyba o odpaleniu silnika rozmawiamy. Rozumiem iż Kolega jest zaniepokojony możliwością "wybuchu" poduszki, ale postaram się uspokoić, że czujnik Halla,"wału" nie za bardzo jest kompatybilny z airbagiem.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio_kropqa Zobacz post
    "Pamiętaj, że po takim kręceniu do rozładowania aku możesz mieć centralkę airbagu do przeprogramowania. "

    kolego wlasnie mi tak samo swieci airbag i mam pytanie to jest bład i mozna go usunac czy cos trzeba wymieniac?
    Coś nie czytałeś do końca tematu i pytania kolegi krzysio

Podobne wątki

  1. Pomocy 2,4 jtd nie chce zapalic.
    Utworzone przez farfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 11:12
  2. [156] Zgasl i nie chce zapalic
    Utworzone przez Redian w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 19:53
  3. Nie chce zapalic...co jest??
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 19:03
  4. [146] Nie chce zapalic
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 13:53
  5. [156] nie chce zapalic
    Utworzone przez TrueGrand w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 23:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory