Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Temat: Wymiana termostatu (mechanik czy zrob to sam) ?

  1. #41
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Tak, jak napisałeś odkręcenie kilku śrub, wsadzenie nowego (dobrego w sensie pasującego) termostatu i na koniec pasowałoby odpowietrzyć układ i sprawdzić jak sięzachowuje nowy.

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał sabcio Zobacz post
    Czujnik nie jest nowy...
    Czujnik wymienia się razem z termostatem. Behr jest sprzedawany od razu z nowym czujnikiem,..
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #43
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Czujnik wymienia się razem z termostatem. .
    a niby czemu ? jeżeli np czujnik na 200% będzie ok - pytam bardzie pro forma
    bo sam wymieniałem całość ( czujnik i termostat - wtedy miałem pewność że oba elementy są dobre )








  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Udało mi się dziś wymienić ten termostat bez obcinania tej nieszczęsnej śrubki ( alfa 156 1,9 1115 km )
    W sumie całość zajęła mi z 8 h , jak bym robił to drugi raz to w 4h bym się zmieścił.

    Dobra rada zaopatrzcie się zapasowe opaski, bo te które są wszędzie po montowane są jakieś dziwne i musiałem ciąć wszystkie. ( żeby odkręcić tą nieszczęsną śrubkę trzeba odkręcić egr potem taką blaszkę trzymającą kable i żeby się zabrać za to trzeba posiadać na pewno 13 i 10 nasadkową bez tego ani rusz )

    Wynik samochód dużo szybciej się nagrzewa, trzyma temperaturę około 85 C , dzięki szybszemu osiąganiu optymalnej temperatury i utrzymywaniu jej spalanie wygląda dużo lepiej na tych pierwszych kilometrach

    A termostat kupiłem przez www.autosklep24.pl , firmy BEHR ( czyli taki jak montowany przy pierwszym montażu z tego co mi wiadomo ) koszt 249 zł z dostawą do domu może komuś się przyda to info bo ja szukałem i już chciałem kupić zamiennik a tu znalazłem firmowy w takiej samej cenie.
    Ostatnio edytowane przez mmlover ; 28-11-2010 o 18:52

  5. #45
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jakie problemy napotkałeś? 8h?, robiłem to za 1 razem około godziny, w tej chwili do 0,5- 40 minut zejdę, o opaskach już nie raz pisałem.

    bocian nowy termostat z czujnikiem tak dla pewności, koszty czujnika nie wielkie, zaoszczędza poszukiwań, jak coś nie tak z temperaturą.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Nie wiem jak to przy twoim silniku wygląda ale w 1,9 115km przed termostat jest przykręcona chłodnica spalin do egr i żeby ją odkręcić to trzeba sie trochę pobawić. A co innego że robię pierwsze kroki w dłubaniu przy samochodzie to raz a po drugie byle jakie narzędzia i strasznie wymieszane (moja wina i mam zamiar się poprawić już kupiłem porządny komplet imbusów + podstawowy komplet kluczy nasadkowych )

  7. #47
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    bocian nowy termostat z czujnikiem tak dla pewności, koszty czujnika nie wielkie, zaoszczędza poszukiwań, jak coś nie tak z temperaturą.
    no tak - jeżeli obie rzeczy ( termostat i czujnik mamy juz przelatane )
    i pisałem że sam też tak wymieniłem
    ale ja pytałem o jakiś konkretny powód
    bo np wymienię czujnik
    za tydzień będę wymieniał termostat - to niby czujnik mam znowu wymieniać ? no raczej nie - tak myślę
    więc gołe stwierdzenie że termostat wymieniamy razem z czujnikiem może być czasem mylące

    tyle mojego








  8. #48
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    mmlover pisałem o Twoim silniku, jak się wszystko pozna i ogarnie to sam zobaczysz ile czasu to zajmie, b.dobrze że sam zaczynasz dłubać, mimo spędzonych h. i początków lepiej to zrobisz niż nie jeden mechanik.
    Narzędzia to podstawa, reszta przyjdzie z czasem i chęciami. ;-)

    bocian, rację masz, jak ktoś wymienił sam czujnik tydzień wcześniej nie ma sensu go wymieniać, w większości postów ludzie pytają o wymianę 1raz, czyli zakładałem że takie info się przyda.

    "więc gołe stwierdzenie że termostat wymieniamy razem z czujnikiem może być czasem mylące",

    tego ja nie napisałem ale jak nie znamy stanu czujnika i termostatu jestem za wymianą kompletu.

  9. #49
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    jak nie znamy stanu czujnika i termostatu jestem za wymianą kompletu.
    to i owszem
    popieram
    wtedy wiemy że kpl mamy nowy








  10. #50
    irysy
    Gość

    Domyślnie

    Nie dziwię się, że kolega mmlover sam wymieniał termostat 8h, ja ze swoim walczyłam jakieś 3 h i to z pomocą gościa, który się zna na mechanice. Do tego sprawdziła sie zasada, że do trzech razy sztuka... trzy razy sprowadzali mi termostat, gdyż okaząło się, ze są 3 różne rodzaje do tego modelu i w moim jest akurat ten najdroższy, najbardziej skomplikowany (ma połączenie nawet z EGRem) i którego wymiana zajmuje najwięcej czasu...
    Pewnie drugi raz poszłoby już znacznie szybciej, ale mam nadzieję, że nieprędko będzie ku temu okazja ;-)

Podobne wątki

  1. wymiana termostatu JTD
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 19:03
  2. Wymiana termostatu w 3.0 V6
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 16:44
  3. Wymiana termostatu w AR 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 17:20
  4. wymiana termostatu w 145 ????
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 21:30
  5. [155] Wymiana termostatu?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory