Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Wymiana termostatu (mechanik czy zrob to sam) ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie Wymiana termostatu (mechanik czy zrob to sam) ?

    Jest temat o wymianie ,ale do TS ,gdzies czytalem o JTD ,ale nie moglem znalezc ponownie ,wiec zapytam moze bedziecie wiedziec, czy ktos kto nie jest zbyt rozgarniety w mechanice ,poradzi sobie z wymiana ,bo pamietam z tamtego tematu ze trzeba odlaczyc jakies czesci turbiny ,ze nie polega to na odkreceniu tremostatu ,kilku srub i po sprawie ? Czy moze lepiej oddac to w rece mechanika ?

  2. #2
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Nie wymieniałem w alfie, ale wymiana nie powinna być specjalnie skomplikowana,termostat nie ma nic wspólnego z turbiną, jednak musisz wiedzieć że wyleje się część płynu chłodniczego, przy tej okazji dobrze jest spuścić cały i wymienić na nowy. Termostat zobaczysz po lewej stronie akumulatora. A dlaczego chcesz wymienic? mierzyłeś temperaturę na kompie? Mój otwiera się przy 76 stopniach i trzyma temp ok 74-75 i właśnie zastanawiam się czy go wymieniać. I jak tam kopcenie? poradziłeś coś bo ja nic:/

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Kopcenie jak bylo tak jest ,wydaje mi sie ze mniejsze ,a jak ja przegonie to prawie niewidoczne,wiec chyba od jazdy w wiekszosci po miescie tak juz zostalo :/ ale nie wiem ,jak bede virusowal to sprawdze wszystko wczesniej i moze cos znajde ,a termostat chce wymienic bo alfa sie nie dogrzewa moge przejechac 25 - 50 - 100 km i mam 60 stopni ,jak jak przegonie to skoczy na 70 ,jak postoje w korku to 90 ,nie podlaczalem pod kompa ,ale skoro tak sie dzieje na kabinowym i temperatura nie trzyma ,to na pewno jest do wymiany ,postanowilem wyminic i juz niech strace trudno...i spalanie mi nie pasuje...ale to juz moze mi sie tylko wydaje...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Ja wymieniałem w 8V 115km- dałem rade ale @@#$%^&@%& mnie trafił - kierowałem się instrukcją z forum ze słabszego modelu w której nie było takiej srebrnej "gruchy" po drodze do EGR (straszni mnie to zaskoczyło). Jedna ze śrub trzymająca termostat trzyma też tą "gruchę" z nią miałem największy problem.

    PS. do czego jest w/w "grucha" ?
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  5. #5
    maly0627
    Gość

    Domyślnie

    ja wymienialem w 1.6 i bez zadnego problemu poszlo zajelo mi to jakies 30-40 min

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    w 2.0 ts wymieniłem zajęło mi to 20 min zero problemów.

  7. #7
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Dasz rade wymienic sam ten termostat , ale potrzebne Ci bedzie duzo cierpliwosci i troche narzedzii i zarezerwuj sobie troche czasu , gdyz przy multijetach ,jest troche rozkrecania zanim sie dobierzesz do termostatu.
    Wymienialismy u kolegi w 2.4 Jtd 20V i malo nas nie trafilo , w 10V jest to o wiele prostsze.
    Mozesz sie posilkowac ta instrukcja
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...105km_cf2.html

    tyle ze u Ciebie , bedzie troche wiecej rzeczy do rozebrania.

  8. #8
    mar1o
    Gość

    Domyślnie

    Jak najbardziej wymienisz.
    Nie wiem co w tym skomplikowanego. Spuszczasz płyn, wyjmujesz akumulator, kilka przewodów od termostatu, 2 śrubki i gotowe.

  9. #9
    golfik
    Gość

    Domyślnie

    wygląda ze nie powinno być większych kłopotów w tdi bardziej skomplikowane.

  10. #10
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    Kopcenie jak bylo tak jest ,wydaje mi sie ze mniejsze ,a jak ja przegonie to prawie niewidoczne,wiec chyba od jazdy w wiekszosci po miescie tak juz zostalo :/ ale nie wiem ,jak bede virusowal to sprawdze wszystko wczesniej i moze cos znajde ,a termostat chce wymienic bo alfa sie nie dogrzewa moge przejechac 25 - 50 - 100 km i mam 60 stopni ,jak jak przegonie to skoczy na 70 ,jak postoje w korku to 90 ,nie podlaczalem pod kompa ,ale skoro tak sie dzieje na kabinowym i temperatura nie trzyma ,to na pewno jest do wymiany ,postanowilem wyminic i juz niech strace trudno...i spalanie mi nie pasuje...ale to juz moze mi sie tylko wydaje...
    Koniecznie daj znać po chipie. A co do twojej temperatury to nie zdziw sie jak wymiana termostatu nic nie da. U mnie wskaźnik temperatury pokazuje lekko powyżej 50 stopni, a w rzeczywistosci temperatura powyzej 70. Ten wskaźnik żyje własnym życiem. Najlepszym sposobem jest podpięcie pod kompa na zimnym silniku i obserwowanie temperatury w miare rozgrzewania się silnika, w pewnym momencie temp zatrzyma się i chwilowo spadnie -jest to moment otwarcia termostatu. Możesz też po przejechaniu pewnego dystansu na bardzo niskich obrotach silnika złapać za górny wąż od chłodnicy, jeśli jest zimny to wymiana termostatu nic nie pomoże, te silniki mało ciepła produkują, sporo z niego idzie na ogrzewanie..
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 25-10-2010 o 20:31

Podobne wątki

  1. wymiana termostatu JTD
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 19:03
  2. Wymiana termostatu w 3.0 V6
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 16:44
  3. Wymiana termostatu w AR 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 17:20
  4. wymiana termostatu w 145 ????
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 21:30
  5. [155] Wymiana termostatu?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory