Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czy wszystkie modele 156 przed FL mają ten sam przód??

  1. #1
    meter30
    Gość

    Domyślnie Czy wszystkie modele 156 przed FL mają ten sam przód??

    Wtajcie. Jestem nowym użytkownikiem, już się przywitałem w osobnym dziale, nie mam jeszcze Alfy, ale niebawem będę ją miał, w związku z tym mam kilka pytań. Póki co jeżdżę bravo 1.6 16V, moja siostra ma 156, jednak w zeszłym tygodniu ją rozbiła... Na szczęście miała autocasco, jej nic się nie stało, przód wozu skasowany, planują jej sprzedaż i ja chcę ją kupić. Wozik ma silnik 2.4 JTD i na bank ma wiele większą moc niż w serii bo poprzedni właściciel mówił że ma chip na 170KM co potwierdza się w praktyce - nico większe spalanie, ale żadna seryjna dwa-czwórka nie ma z nią minimalnego styku, kiedyś mierzyłem się z BMW e36 2.8 192 KM i na starcie wsysnąłem ją aż miło, ale nie o tym mowa. Samochodzik jest mocno doinwestowany - nowe sprzęgło, wahacze przód, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, amortyzatory, akumulator, nowe oponki continental, silnik w największe mrozy palił od strzała, do tego skóra i klima rocznik 1998, siostra jeździła nią 3 lata i znam doskonale ten wozik więc wiem co biorę. Cenią ją w tym stanie na 5 tys zł, ja zaproponowałem 4500 tys i w związku z tą naprawą mam kilka pytań.
    Po pierwsze nie można wozu odpalić, zniszczone są przekaźniki które znajdują się z przodu akumulatora (wyłącznik bezwładnościowy pod siedzeniem wciśnięty) - od czego są te przekaźniki??
    Drugie pytanie czy opłaca się ją brać za taką cenę??
    Trzecie najważniejsze - uszkodzony jest cały przód, ja znalazłem dość tanio komplet blach w Ostrowcu świętokrzyskim za 750zł i byłyby już w kolorze więc odchodzi malowanie, jednak są od alfy 156 2.5 V6 - czy podpasują do 2.4 JTD?? Pytanie moje zrodziło się stąd że jeżdżę bravo i wiem że ono przy silniku 2.0 20V ma inne blachy niż normalne bravo, więc lepiej zapytać zorientowanych. Czy belka poprzeczna pomiędzy podłużnicami będzie taka sama?? Czy chłodnica silnika i klimy, oraz przewody wspomagania podejdą??
    Jeszcze jedno - czy jeśli chciałbym wstawić lampy na te po lifcie to muszę też zmienić błotniki i maskę?? Cojjeszcze musiałbym zmienić??
    Link do aukcji z blachami http://allegro.pl/alfa-romeo-156-prz...289003655.html
    I jeszcze dodam parę zdjęć wraku, tylko nauczę się wrzucać tu fotki

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    czy warto ? nie wiadomo co tam się porobiło z tym czego nie widać
    przekaźniki - fotka
    po mojemu blachy takie same w 2.5 jak i w jtd ale chłodnice już mogą być inne
    o przeróbce przodu na fl jest cały temat gdzieś
    tutaj coś jest http://www.alfaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=6629
    http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.p...ghlight=#61662
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 27-10-2010 o 07:13








  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    blachy na 100% takie same,tylko wersje GTA miały szersze błotniki i inny zderzak.Tak jak bocian wpomniał chłodnice już mogą być inne

  4. #4
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    czy warto ? nie wiadomo co tam się porobiło z tym czego nie widać
    przekaźniki - fotka
    po mojemu blachy takie same w 2.5 jak i w jtd ale chłodnice już mogą być inne
    o przeróbce przodu na fl jest cały temat gdzieś
    tutaj coś jest http://www.alfaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=6629
    http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.p...ghlight=#61662
    Wygląda na to, że się porobiło. Popatrz na wątki, gdzieś ktoś napisał o sprzedanej roz....nej 166 (czarna-czerwone skóry) też nie wyglądała najlepiej, ale jakoś poskładali. Ciakawe tylko jak to jeździ...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Z tego co kojarze to V6 i 2.4 maja te same podwojne wentylatory chlodnicy, wiec pewnie i chlodnica bedzie ta sama, najlepiej bedzie jak sprawdzisz to w eperze
    Ostatnio edytowane przez Pfourul ; 27-10-2010 o 11:24

    << Like it!

    >2000
    o.O

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    blachy na 100% takie same,tylko wersje GTA miały szersze błotniki i inny zderzak.Tak jak bocian wpomniał chłodnice już mogą być inne
    Chłodnice na pewno są inne, różnią sie rozmieszczeniem króćców, V6 ma oba po tej samej stronie natomiast 2,4 ma po przekątnej. Natomiast zestaw wentylatorów a także skraplacz klimy jest identyczny.

    Pzdr

  7. #7
    meter30
    Gość

    Domyślnie

    Napewno by mi się to opłacało bo wiedziałbym co kupuję, samochodzik jest bardziej niż pewny, siostra sama go sprowadzała z Dojczlandu 3 lata temu i ma oryginalny udokumentowany przebieg w tej chwili 168 tys kkm. Z naprawą nie ma problemu, sam bym sobie poskładał bo żadnej filozofii tam nie ma, proste mocowania błotników, a myślę że i z prostowaniem dałbym sobie radę - kiedy miałem Tipkiem pierwszego i ostatniego dzwona to przód przesunął się w lewo jakieś 10cm. Wyprostowałem sam u siebie w garażu tak że nic nie ściągało, wóz jechał na wprost i zostawiał 2 ślady, a gościu któremu sprzedałem wóz (blacharz) nie zorientował się że sprzęt naciągany był.
    Tylko dziś pojechałem do siostry żeby uzgodnić wszystko i ewentualnie zabrać alfinę do mnie na podwórko, a ona mówi że w końcu nie wie czy sprzeda, może będą naprawiać. Wieczorem dzwoni do mnie i mówi że pod koniec tygodnia da mi odpowiedź, także już się nie napalam na nią, ale w każdym razie wozik bankowo nie pójdzie do nikogo obcego, zostanie w rodzinie, a wiedza którą mi tu zapisaliście zostanie wykorzystana przy ratowaniu samochodu

  8. #8
    Wit_ek
    Gość

    Domyślnie

    Mówisz, że sam naciągałeś? Hmm sam dla siebie bym czegoś takiego nie zrobił, robiłeś potem zbieżność i geometrię? czy tylko patrzyłeś ile śladów zostawia i czy nie ściąga??

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    W sumie fajne te fotki na stronie co podał bocian Jestem ciekaw czy przerobienie w moim aucie na FL samego przodu to wystarczą tylko blachy, zderzak, światła i czy mocowania tych elementów są takie same bo nikt nic nie opisał tylko fotki wstawił. pozdrawiam

  10. #10
    meter30
    Gość

    Domyślnie

    Wit_ek, robiłem potem wszystkie badania, musiał przejść przegląd powypadkowy bo policja zabrała dowód. Geometria była OK, zbieżność była ustawiana bo przy okazji zmieniłem końcówki drążków, zostawiał 2 ślady nie jeździł pokracznie, pośmigałem nim jeszcze rok i było OK. Za tą alfę tj za naprostowanie na ramie naciągowej znajomy mechanik powiedział nam 200zł ze wspawaniem nowej belki o ile taką mu dostarczę, także nie jest to wygórowana cena więc dałbym mu to do zrobienia.
    maybah mocowania podobno są takie same, tylko przydałoby się jeszcze zmienić belkę przednią pomiędzy podłużnicami bo tam się czymś różni, ale podobno da się też obejść bez tego

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 16:28
  2. [wszystkie modele] - remont 2.0 TS - informacje i porady
    Utworzone przez elbarto w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 09:01
  3. Wszystkie modele alfa romeo.
    Utworzone przez artii_!3 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2006, 19:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory