Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: demontaż obudowy lusterka

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie demontaż obudowy lusterka

    Jak w temacie, czy mozna zdemontowac sama obudowe lusterka bocznego kierowcy ? cos sie mi tam urwalo i cala obudowa sie telepie i nie trzyma kupy. Czy wystarczy odkrecenie srub tych od dolu ?
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wystarczy, ale nie wyciągniesz kabli bo wtyczka jest za plastikowym trójkątem po drugiej stronie drzwi. Lepiej go wyjąć (jest na wcisk, delikatnie) odpiąć kable i już. Odkręcenie całego lusterka razem z trójkątem od zewnątrz też jest proste, wystarczy odkręcić trzy śruby na imbus.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    Jak w temacie, czy mozna zdemontowac sama obudowe lusterka bocznego kierowcy ? cos sie mi tam urwalo i cala obudowa sie telepie i nie trzyma kupy. Czy wystarczy odkrecenie srub tych od dolu ?
    Też to miałem. Z części przykręcanej do drzwi(tego trójkąta) wychodzi rurka-tulejka( jest przykręcona do tego trójkąta od spodu) na nią jest nałożona ta druga część z lusterkiem. Całość spina zawleczka w formie podkładki z ząbkami od środka która ma wchodzić na wspomnianą tulejkę. Jak zeskoczy to lusterko luźno lata. Żeby to naprawić musisz odkręcić całkowicie lusterko, zdjąć z niego obudowę( od spodu są trzy śrubki) wyjąć delikatnie lustro z zatrzasków. Jak będziesz już miał te elementy luzem to np w imadle musisz tą podkładkę wprasować z powrotem na tulejkę. W rękach się nie da bo pomiędzy nimi jest dosyć mocna sprężyna.
    Powodzenia

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    najlepiej jeszcze przewiercic cienkim wiertelkiem ta tulejke i wstawic zawleczke lub gwozdzik za ta podkladka wtedy masz 100% pewne ze sprezyna jej nie zrzuci, naprawialem tak kumplowi lusterko w sceniku

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Odkopuje dość starszy temat, ale mam ten sam problem co wyżej napisane. Wiem gdzie leży problem, ale za cholerę nie wiem jak zdjąć wkład lusterka (szkło) i dostać się do środka. Trochę kombinowałem, ale nie chciałem nic pourywać.
    Proszę o skuteczne rady, które nie zakończą się katastrofą
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  6. #6
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Być może, do zdjęcia samego lustra przyda się fotka. Sugeruję podważyć w kilku miejscach i pociągnąć, potem z tego co pamiętam, odpiąć kabelek od podgrzewania lusterka i po zabawie. Ja zdejmowałem dwa i żadne nie pękło, widać nie są aż tak kruche jak mogłoby się wydawać.

    PS: poszukaj postów o malowaniu lusterek, już te zdjęcie dodawałem kiedyś, więc na pewno znajdziesz
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie530.jpg
Wyświetleń:	4332
Rozmiar:	103.5 KB
ID:	31617  

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Posty o malowaniu lusterek znalazłem, ale nie ma w nich tak szczegółowych zdjęć jak tu dałeś. Przez Google trafiłem na forum seata i tam mają taki sposób, żeby maksymalnie obniżyć lusterko do dołu i od góry mocniej szarpnąć. Nie wiem czy u mnie to się sprawdzi.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Witam ja wyjmowałem wkład lustra przy pomocy drewnianej listewki którą musiałem dość mocno naprężyć i podwarzyć w różnych miejscach abu poliźnić i szkło odeszło od obudowy. Trochę wyczucia i na pewno sobie poradzisz.

  9. #9
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Wkład lusterka trzymają takie czarne plastikowe zaczepy. Lepiej np. jeden z nich jakimś długi i cienkim śrubokrętem podważyć i wtedy dopiero od strony tego odpiętego ciągnąć. Łatwiej wyjdzie.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja wymyśliłem jeszcze jeden patent na szkło lusterka. Mianowicie wsadziłem zwykłe smycze na klucze (cienkie i mocne) z obydwu stron, żeby było równomiernie i mocno pociągnąłem. Jednak za nic nie mogłem nasadzić tego ciulstwa nad sprężyną. To tego ta sprężyna jest strasznie mocna. Ktoś pisał tu o imadle. Akurat na złość nikt nie miał. Wypróbowałem różne swoje patenty i nic. Na razie musiałem się poddać.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Wymiana obudowy lusterka?
    Utworzone przez Peryl w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2022, 14:52
  2. Demontaż górnej centralnej obudowy nawiewów
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 07:57
  3. Demontaż obudowy lusterka (element w kolorze nadwozia)
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 20:11
  4. [159] Rozebranie obudowy lusterka
    Utworzone przez soulfly w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 20:38
  5. demontaż obudowy klapy tylnej sw
    Utworzone przez Pangien w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory