Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Cos sie muli

  1. #1
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie Cos sie muli

    Witam!Od lutego jestem posiadaczem alficzki 156 z 2000r.Samochodzik perelka-po wyminie filtrow oleju i rozrzadu co bylo podstawa.Jedyna rzecz jaka byla zje.....to wariator.Przechodzac do sedna--strasznie wolno sie wkreca na obroty a na pierwszym biegu dochodzi do 4tys i zaczyna szarpac-jest tak tylko na 1 biegu.Zajrzalem pod maske i cos mi sie poci jakby pod klawiatura>Czy to jakas uszczelka czy co-niestety nie jestem mechanikiem wiec wiedza na temat samochodow jest znikoma

  2. #2
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    W pierwszej kolejoności wypadało by się zaineresować przepływomierzem powietrza. poszukaj w historii na temat tego często nawalającego ustrojstwa made in germany by BOSCH

  3. #3
    Dj.iCE
    Gość

    Domyślnie

    Jak to TS to sprawdzi przepływomierz jak napisał csscss napewno jest na forum gdzieś opisane co i jak. Następnie (o ile to nie przepływomierz) możesz się wybrać na komputer i sprawdzić sonde lambde - i przy okazji pokażą sie inne błędy jeśli coś nie jest ok - i świece/kable. To chyba tyle na początek, ale myślę że to nic poważniejszego

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    a najprosciej sprawdzisz przeplywke, zdejmujac zeń wtyczke. Jesli odczujesz zmiane w pracy auta po zdjeciu przeplywki - to masz winowajce. Aha, zapali sie kontrolka wtrysku, nie przejmuj sie.

  5. #5
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    a najprosciej sprawdzisz przeplywke, zdejmujac zeń wtyczke. Jesli odczujesz zmiane w pracy auta po zdjeciu przeplywki - to masz winowajce. Aha, zapali sie kontrolka wtrysku, nie przejmuj sie.
    tylko przepływomierz chyba trzeba wyłączyć na zgaszonym silniku, nie :?:

  6. #6
    voivod
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rosik
    Cytat Napisał adasco
    a najprosciej sprawdzisz przeplywke, zdejmujac zeń wtyczke. Jesli odczujesz zmiane w pracy auta po zdjeciu przeplywki - to masz winowajce. Aha, zapali sie kontrolka wtrysku, nie przejmuj sie.
    tylko przepływomierz chyba trzeba wyłączyć na zgaszonym silniku, nie :?:
    Oczywiście że przy zgaszonym silniku a dodatkowo nie zawadzi wyciągnąć kluczyka ze stacyjki

  7. #7
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wielki za pomoc!!Mam nadzieje ze nic jej nie dolega
    Mma tylko nadzieje ze znajde ta wasza przeplywke no chyba ze nie to poskocze do mechanika Jeszcze raz wielkie dzieki
    Pozdrawiam

  8. #8
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Szanowni koledzy!

    Postarajcie się nie zakładać raz po raz to nowych powtarzających się w koło tych samych tematów tylko poszperajcie pare stron w stecz a na pewno znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania. Przesyłam link do postu o przepływomierzach.

    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...6ts-vt5669.htm

    PS do adminów

    Może dałoby radę podzielić dział 147/156/166 na poddziały np: podwizie, silnik, układ hamulcowy itd itp.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 147 1.9JTD muli
    Utworzone przez Kaczkins w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 17:57
  2. Muli do 2 tys obrotów.
    Utworzone przez michualex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 19:48
  3. [146] 146 1.6 TS 199r muli
    Utworzone przez 1dawidb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 22:33
  4. Raz muli raz nie na LPG
    Utworzone przez kk121 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 22:15
  5. MULI BOXERA
    Utworzone przez KUBAS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2007, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory