Strona 23 z 27 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 266

Temat: Wahacze dolne Stenberg

  1. #221
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Przyłączę się do tematu, bo wielu pisze, że Delphi to solidna firma. Też tak sądziłem do momentu, aż przy ostatniej zmianie kół nie złapałem za górny wahacz. Oryginalne wahacze Delphi ( kupowane hurtowni motoryzacyjnej nie na allegro) po przejechaniu ok. 20 tys. km maja luzy na tulejach jak stara kur... Oryginały, które zwalałem po ponad 120 tys. km miały delikatny luz na sworzniach ale na tulejach były sztywne, a tymi można poruszyć po centymetrze w każdą stronę. To samo tyczy się łączników stabilizatora też Delphi na nich mam najeżdżane trochę więcej, ale też są do wymiany. Tu gdzie jeżdżę nie mam najtragiczniejszych dróg. Tak więc z moim zdaniem z zawieszeniem jest po prostu jak się uda, jednemu tani zamiennik wytrzyma długo innemu nawet oryginał wysypie się szybko.

  2. #222
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zawieszenie Delphi to ja też mam nieciekawe doświadczenia. Konkretnie górne wahacze Alfy 156 niesamowicie wytłuczone po około 10 kkm.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  3. #223
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    Jeśli chodzi o zawieszenie Delphi to ja też mam nieciekawe doświadczenia. Konkretnie górne wahacze Alfy 156 niesamowicie wytłuczone po około 10 kkm.
    No tak, trafiają się takie kwiatki, ale niestety wahacze FAST widziałem już wywalone po 4 kkm, QAP troszkę lepiej.
    Nie wiem jak można polecać coś co jest ogólnie gówno warte, ale jest tanie.
    Już kiedyś pisałem, jak kogoś nie stać na porządny markowy wahacz, to może czas na zmianę auta na tańsze, to jest jakaś masakra po prostu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #224
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Końskie
    Auto
    AR 156 sportwagon 1,9JTD 115kM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    ...Nie wiem jak można polecać coś co jest ogólnie gówno warte, ale jest tanie.
    Już kiedyś pisałem, jak kogoś nie stać na porządny markowy wahacz, to może czas na zmianę auta na tańsze,...
    czyli wychodzi na to że tyko TRW są coś warte bo nie są tanie?
    bo te firmy co poleciłeś też nie są za wiele warte
    - Delphi, - opisane powyżej...
    - VEMA, - niestety miałem, nie pamiętam dokładnie ale wytrzymały ok 10-12kkm i się rozsypały (tulejkę wycisnąłem palcami)
    - FEBI, - tu o wahaczu nic nie powiem bo nie miałem ale miałem amorki Bilstein b4 pojeździłem na nich może miesiąc i jeden amor się zaciął... w sumie były tanie więc mogłem się tego spodziewać ;P

    teraz mam wahacze fast (kupione od kolegi DamianS) i sobie chwale 8kkm i zero luzu, więc jeśli nawet nie dotrwają do 10kkm to i tak będę je chwalił bo kosztowały mnie połowę tego co płaciłem za veme a żywotność porównywalna.

    a wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi, bo coś mi się zdaje że te wszystkie wahacze to w dwóch może trzech fabrykach tłoczą i tylko nadrukami się różnią...


  5. #225
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Te tanie wahacze dokładnie tak.
    Co do amortyzatorów Bilstein, to coś nowego, ponieważ montuję je od około 6 lat, w zasadzie do wszystkich aut, jeśli tylko ktoś chce coś dobrego i miałem w tym czasie tylko 1 reklamację.
    Polecanie tanich wahaczy, to jak polecanie dziurawej prezerwatywy, a może się uda...

    Tylko proszę, nie płaczcie potem, ze Alfa Romeo to złom, bo od takich części to naprawdę robicie z nich niezły złom.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #226
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    No tak, trafiają się takie kwiatki, ale niestety wahacze FAST widziałem już wywalone po 4 kkm, QAP troszkę lepiej.
    Nie wiem jak można polecać coś co jest ogólnie gówno warte, ale jest tanie.
    Już kiedyś pisałem, jak kogoś nie stać na porządny markowy wahacz, to może czas na zmianę auta na tańsze, to jest jakaś masakra po prostu.
    Realia są takie, ze pomimo złej opinii na forum sprzedaż wahaczy QAP i FAST jest u nas zdecydowanie największa. Klienci wybierają opcje ekonomiczne - takie czasy.
    Nie zgadzam się z opinią, że wahacze te są qówno warte. Zdarzają się reklamacje ale w większości przypadków wahacze wytrzymują po 15000 km co przy tej cenie jest wynikiem zadowalającym. Stosunek cena/przebieg nie jest wcale taki zły.
    Oczywiście TRW są zdecydowanie najlepsze - w końcu to oryginał ale cena dla niektórych użytkowników stanowi barierę nie do przeskoczenia tym bardziej , ze ostatnio TRW podniosło ceny o 10%. Na TRW reklamacje też się trafiają.

  7. #227
    lukas_name
    Gość

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy mam założyć FAST. Jakoś o górnych Stenberg nikt nie pisze. Jak te się wytłuką to na pewno następnym razem będzie TRW ale teraz nie dam rady bo jak pisałem remontuje.

    A ulice w Grudziądzu mamy ostatnio bardzo dobre (2 lata męki z rozkopanym i zakorkowanym miastem), zrobili nam prawie wszystkie ulice
    Ostatnio edytowane przez lukas_name ; 11-12-2012 o 16:34

  8. #228
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    W tej chwili na rynku pojawia się cała masa dziwnych marek. Cechami wspólnymi są:
    - niemiecko brzmiąca nazwa
    - niska cena
    - wszystkie wg opisów sprzedawców są wzmacniane, markowe i lepsze od oryginałów.

    W praktyce zazwyczaj jest to szajs. Jak masz ochotę przetestować na swoim aucie to kup

    FAST jest obecny na polskim rynku od wielu lat. Sprzedajemy tego duże ilości. Wiadomo, że oferują produkty tanie ale przynajmniej starają się trzymać jakiś poziom.
    Jeśli chodzi o dolne wahacze w wersji ECONO wybierz FASTA. Jesli chodzi o górne to raczej QAP - z naszego doświadczenia spisują się nieco lepiej.

  9. #229
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    a kto sie spotkal z tymi wachaczami?? http://moto.allegro.pl/wahacz-gorny-...827630369.html

  10. #230
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    To kolejny z tych 'made in germany' który pewnie nie wytrzyma jednej zimy.
    Tworzy się markę by brzmiała europejsko i by móc sprzedawać części z Huagongcai
    Ja bym nie ryzykował.
    Odnośnie dolnych to ja miałem ostatnio 'made in italy' i po 8 kkm prawy powiedział pa pa. Zdjęcie pokazuje dlaczego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sworzen.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	131.2 KB
ID:	79809
    Ostatnio edytowane przez godol ; 11-12-2012 o 20:26

Podobne wątki

  1. Wahacze przednie dolne
    Utworzone przez MISSIEKS w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 04:27
  2. Wahacze dolne te same co w 147/156?
    Utworzone przez DZG w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 08:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory