Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Stukanie podczas przyspieszania

  1. #11
    a-l-e-x
    Gość

    Domyślnie

    Juz wszystko jasne... wymienilem przegub wewnetrzny i wszystko jest ok:-) Dzieki wszystkim za pomoc...
    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Kolego Ty już po problemie a mnie czeka to samo :| jak z kasa wyszło ;>

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    mnie to kosztowalo 210 zl ,sam przegub wew. 130 + 80 robocizna

  4. #14
    a-l-e-x
    Gość

    Domyślnie

    Ciezko mi powiedziec dokladnie ile bo wymienialem takze dwie poduszki na silniku: dolna i górna... razem zaplacilem 700 zl (dwie poduszki oraz przegub i robocizna)...

  5. #15
    Kacper_156
    Gość

    Domyślnie

    wiem ze odgrzebuje stary temat jednak mam identyczny problem z moim autem (tak jak opisal autor) moje pytanie brzmi jak mozna sprawdzic czy to NAPEWNO wina przegubow wewnetrznych . pozdrawiam

  6. #16
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Lewarek w łapy, podnieś auto, przegub wew. wtedy będzie najbardziej złamany - obciążony kołem. Taka analogia jak sprawdza się przegub zewnętrzny skręcając koła.
    Najlepiej na kanale to rób - odpal auto, wrzuć jedynkę i słuchaj przegubu.

    Jak to będzie jednak wewnętrzny i będzie chrzęścił, przeskakiwał co jakiś czas to wtedy wybity jest smar i kulki się wieszają.
    Wystarczy wykręcić go, wyczyścić w ropie, wysuszyć, do oporu wcisnąć tawotu zielonego do łożysk i przegub nówka.

    Ale najpierw sprawdzić czy ścianki przegubu są sprawne - nie porysowane. Jeśli masz sprawne osłony przegubu to jestem pewny, że wystarczy oczyścić stary smar,dać nowy i będzie śmigało - tak się dzieje w większości wew. przegubów.

  7. #17
    Kacper_156
    Gość

    Domyślnie

    witam ponownie wlasnie wrocilem od mechanika tak jak koledzy diagnozowali problem padl prawy przegub wewnetrzny . jutro auto do odbioru

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kamil_K
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rogów k/Łodzi
    Auto
    147 1.9 JTD 8V (2005r. FL)
    Postów
    139

    Domyślnie

    witam,
    podłacze się to tematu, ja mam coś takiego że cyka podczas przyspieszania, pod obciążeniem, przeguby sprawdzone na podlewarowanym aucie i lewy i pracy cisza, tylko na drodze podczas mocniejszego wciśnięcia gazu jak przyspiesza słychać jakby cykanie, myśle że to może głośna praca wtryskiwaczy, jak to zdiagnozować, może któraś końcówka wtrysku już do wymiany ?

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR 156 2,4 Jtd 99r
    Postów
    4

    Domyślnie

    temat bardzo stary rozne widze odpowiedzi ale ja mam taki problem ze juz wymienilem cale zawieszenie przeguby wachacze laczniki amorki itd a stuki mam wciaz przy mocnym depnieciu przy delikatnym cisza. czy to moze byc poduszka silnika

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Ja z kolei opisze swój przypadek mialem wymieniony wahacz dolny lewy , przegub wewnetrzny przy tym zabiegu sie rozlecial tzn jedna satelitka wyleciala z krzyzaka ale koles ja wbil stwierdzil ze pojezdzi ;p ok przejechalem jakies 1.5 km i zaczelo sie takie strzaly takie jak opisujecie podczas dodawania i puszczania gazu na przemian . Wtedy buda sie podrywa i opada i slychac z zewnatrz to metaliczny dzwiek ;p No ok zaczelo sie zaraz gorzej dziac wiec podjechalem na SKP i sie okazalo ze byly nie dokrecone i przekrecone 2 nakretki od tulei wahacza no wiec nakretki zostaly usuniete a w ich miejsce przyszly nowe . Przejechalem sie ale dalej strzela.... nwm przed wymiana wahacza walila tylko tuleja teraz ten irytujacy dzwiek...

Podobne wątki

  1. [159] Piszczenie podczas przyspieszania.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 21:08
  2. 147 - stukanie w silniku podczas przyspieszania
    Utworzone przez Syndykat_TSSZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 21:24
  3. 147 1.9 jtd słabnie podczas przyspieszania
    Utworzone przez maciek622435 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 19:17
  4. Pisk podczas przyspieszania
    Utworzone przez Kaczkins w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:52
  5. Drgania podczas przyspieszania
    Utworzone przez bierny w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory