Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Rozrusznik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie Rozrusznik

    Witam.
    Wczoraj jechałem swoją alfą i nagle zgasła. Po przekręceniu kluczyka nic się nie zapalało, szybka diagnoza, jeden z bezpieczników się przepalił(30A pod maską) po wymianie bezpiecznika zapłon jest, kontrolki, światła, zegary. Jest ok, przekręcam zapłon aby go odpalić i cisza, kompletna cisza, rozrusznik nawet nie drgnie, zero reakcji. Próbowaliśmy z popychu odpalić ale samochód również nie reaguje, oznacza to, że prawdopodobnie nie ma iskry, ale brak iskry nie wyjaśnia braku pracy rozrusznika, czujnik wału położenia wymieniłem i nadal nic, wszystkie bezepieczniki pod maską wyglądają okej, przekaźniki również. Podejrzewam rozrusznik ale skoro rozrusznik to dlaczego nie odpala z pychu? Silnik sie normalnie przełamuje i nawet wszystkie kontrolki gasną identycznie jak gdyby odpalił, lecz jest kompletne nic. Samochód gdy odpaliłem zanim umarł jakoś dziwnie pracował i strasznie słabo świeciłi światła, samochód po odpaleniu przejechał około 5-6 km i potem zgasł. Przepraszam za chaotyczny sposób napisania, mam nadzieje, że ktoś to jednak zrozumie i jakoś pomoże. Pomysły?
    Skoro mógł spalić się rozrusznik(wyjaśniało by to dziwną prace silnika, dystans przejechany na rozruszniki się zgadza) to dlaczego nie odpala z pychu? Gdzie mogło dojść do zwarcia, że spalił się bezpiecznik(chyba główny skoro po nim znika zapłon) Czyżby brak iskry? Jeżeli by nie było samej iskry to rozrusznik powinien kręcić. Czy może istnieje możliwość, że rozrusznik się spalił i na tyle przytarł, że stanął kompletnie? Wyjaśniało by to brak rozruchu z "pychu".

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Elektryk ze mnie żaden, ale... masa jest?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lk_ Zobacz post
    Elektryk ze mnie żaden, ale... masa jest?
    Tak, masa jest.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    To nie mam więcej pomysłów. W rozruszniku może czasem dojść do zablokowania szczotek, które można doraźnie "naprawić" stukając kijem w rozrusznik. Z drugiej strony, jeśli piszesz, że samochód dziwnie pracował i przygasały światła, obstawiałbym w pierwszej kolejności problem gdzieś po stronie instalacji elektrycznej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ale czy to możliwe, żeby rozrusznik tak bardzo stanął, że nawet z popychu nie chce się przekręcić? Mi osobiście brakuje pomysłów

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Przy odpalaniu na pych raczej nie chodzi o przekręcenie rozrusznika, tylko całego silnika razem z rozrządem. Zresztą, nie poleca się takiego sposobu, bo można w ten sposób popsuć parę rzeczy. Zerknij parę postów niżej na wątek o problemach z rozruchem.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z tego, co piszesz to są problemy z kręceniem silnika, więc w pierwszej kolejności proponuję sprawdzić, czy silnik nie jest zatarty. Trzeba podnieść samochód, zdemontować przednie prawe koło, klapkę w nadkolu i spróbować pokręcić ręcznie za koło pasowe, najlepiej za pomocą odpowiedniego klucza nasadowego.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Silnik nie mógł się zatrzeć, dawał by o sobie mocno znać gdyby miał się zatrzeć, olej był, płyn był, paliwo było, po spaleniu się raczej było by to chyba jakoś widać? Czy to, że miałem kilka dni temu ciśnienie na cylidrach wynoszące (najwięcej 10,5 a najmniej 10) może mieć coś wspólnego?
    Ale to na pewno sprawdzę^^

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    A alternator? kiedy wysiada alternator, pierwsze symptomy, to migajace światła i falujące obroty. A wtedy na pych Ci nie odpali, bo akumulator całkowicie rozładowany nie da prądu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    A alternator? kiedy wysiada alternator, pierwsze symptomy, to migajace światła i falujące obroty. A wtedy na pych Ci nie odpali, bo akumulator całkowicie rozładowany nie da prądu.
    Tak jak pisałem na początku. Akumulator jest naładowany, po przełączeniu kluczka na 2 zapłon taka by uruchomić silnik to jest spadek napięcia(odpowiedni) czyli coś się dzieje, a raczej coś pobiera prąd ale nie jest w stanie ruszyć bądź przekazać dalej.

Podobne wątki

  1. [159] Rozrusznik
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 20-07-2021, 13:10
  2. rozrusznik do 1.9 105 km
    Utworzone przez puszkin121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:10
  3. Rozrusznik do 145 1.9 jtd
    Utworzone przez n1k0d3m w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 10:33
  4. rozrusznik
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 10:55
  5. Rozrusznik
    Utworzone przez kubicze w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 06:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory