Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Stabilizator - warto regenerować?

  1. #1
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie Stabilizator - warto regenerować?

    No i stało się!!! Stabilizator daje mi do zrozumienia swoim pojenkiwaniem ze juz powoli jest u kresu swoich sił!!! W niedługim czasie tzn jak uzbieram odpowiednią pulę PLN będę musiał udać się z nim do mechaniora i tu pojawia się pytanię niczym z Szekspira Regenerować, czy nieregenerować oto jest pytanie hehe :mrgreen: A tak serio to zastanawia mnie regeneracja po przez nabicie nowych gum.
    Co o tym myślicie??
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 01-11-2010 o 14:47

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    stabilizator jako kawal drutu jak nie peknie jest wieczny a wymienia sie tylko gumy a sa przwaznie cztery dwie takie jak na zdjeciu i dwie rozne na koncach . a czasem sa to laczniki z wachaczem/roznie jest to razwiazane/ pozdrowka ps .sa to chyba najtansze elementy zawieszenia

  3. #3
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    a czasem sa to laczniki z wachaczem/roznie jest to razwiazane/ pozdrowka ps .sa to chyba najtansze elementy zawieszenia
    Łącznik stabilizatora też znalazłem na Alegro, zastanawia mnie tylko jak długo te gumy wytrzymają?? Żeby nie okazało się że po 5 tyś km trzeba wymieniać :? . A swoją drogą to ile tak mniejwięcej może kosztować wymiana trakich gum na stabilizatorze??

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    ja to robie sam bo to jest godzinke roboty.moj mAJSTER pewnie 50 ale on nie jest drogi

    [ Dodano: 2006-01-23, 23:43 ]
    wiesz poszukaj cos u sprawdzonych dostawcow i raczej nie oszczedzaj . ja juz oszczedzilem i za pol roku koncowka znowu do wymiany ops:

  5. #5
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o stabilizator to oryginalnych samych tych gum się nie dokupi. ASO oferuje cały stabilizator który jak dobrze pamiętam kosztuje coś ponad 400 PLN. :? Natomias łącznik stabilliz. kiedyś widziałem na Alegro oryginalny za przystępną cenę ale niestety teraz nie ma :| Na szczęście o ile dobrze pamiętam to aukcje wystawiał MMarket od którego kiedyś kupowałem wariator tak więc mam namiar, może coś tam mają!!!

  6. #6
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    ja to robie sam bo to jest godzinke roboty.moj mAJSTER pewnie 50 ale on nie jest drogi

    Ojojoj...byłbym bardziej powściągliwy z tymi roboczogodzinami Piotrix.
    Nie jesteś w stanie przy 156-tce zrobić tego samemu,może w 155 jest inaczej, a zeby te gumy wymienić to trzeba całą ławę przednuego zawieszenia opuścić. Maaaasa roboty- wiem bo to przerabiałem.
    Rozkrecić coś jest łatwo, oby później to się nie skończyło lawetą :cry: i wstydem ops: ...

  7. #7
    Derwisz
    Gość

    Domyślnie

    Ja to mam już za sobą, wymieniałem gumy na stabilizatorze. Przejechałem juz na nim (po naprawie) 10tkm i jest spoko. Jeżeli chodzi o sam stabilizator, to nie jest taki wieczysty, jeżeli są pozrywane ograniczniki przy gumach to niestety nie zregenerujesz go. Ja tak właśnie miałem. Ważne też jest żeby zakupic gumy które wewnątrz są wyścielone tzw. "materiałem", żeby nie było póżniej skrzypienia i piszczenia gumy o metal.

Podobne wątki

  1. Dwumas nowy czy regenerować ?
    Utworzone przez lawa w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 21:35
  2. [145] Nowy wariator czy regenerować
    Utworzone przez alfometal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:05
  3. Turbo ze zmienną geometrią - regenerować czy nie?
    Utworzone przez jose156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 16:57
  4. Reduktor BRC regenerować czy niowy?
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:08
  5. Regenerować turbinę czy nie ??
    Utworzone przez Bedboys w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 14:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory