Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Zamarzl plyn letni spryskiwaczy...

  1. #11
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    zeby nie robic tematu nowego to sie podepne

    a co zrobic ze slabym cisnieniem??
    u mnie spryskiwacz dziala.. jak krew z nosa...
    jak prawy nie dziala wtedy ledy daje do polowy szyby.. jak prawy zacznie dzialac to wtedy mi maksymalnie leci pod wycieraczke...

    wkurza mnie to maksymalnie :|||

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    kiedys widziałem na allegro taką spiralke, która wpina sie do przewodu z płynem do spryskiwaczy, a mocuje sie go na jednym z przewodów idących do zbiorniczka z płynem chłodzacym, podczasz jazdy ma to niby ogrzewac płyn do spryskiwaczy. Pamietam, że gosciu troche przesadził z ceną za to - bo to zwykłu odlany plastik w kształcie pozwijanego wężyka. Można to wykonac samemu nawet jakby sie ktos uparł lub inny sposób to owinąc (tak, aby nie zgniesc gdzies przewodu od spryskiwaczy) przewód do spryskiwaczy wokół przeodu z zbiorniczka wyrównawczego.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:42 ----------

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    zeby nie robic tematu nowego to sie podepne

    a co zrobic ze slabym cisnieniem??
    u mnie spryskiwacz dziala.. jak krew z nosa...
    jak prawy nie dziala wtedy ledy daje do polowy szyby.. jak prawy zacznie dzialac to wtedy mi maksymalnie leci pod wycieraczke...

    wkurza mnie to maksymalnie :|||
    Może masz silniczek już słaby. Kupiłem do 156 z jakiegos Opla, czy VW za...19 zł i pasuje idealnie i leje aż na zadnią szybe Może na poczatek spróbuj przedmóchac spreżonym powietrzem weżyki i dysze spryskiwaczy - choc dysze bym raczej wymienił, bo po wymianie mam mega różnice w pryskaniu na szybe wszystko leje równomiernie jednoczesnym strumieniem a stare to na 4 dziurki w tych dyszach to: jedna nie lała, jedna do połowy, a z jednej to leciała tylko kropla. Po wymianie leją wszystkie 4 tak samo

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    dolalem 0.5 L denaturatu i u tescia postawilem auto na doslownie 20 min i puscilo...dzieki za podpowiedzi a temat niech wisi moze komus sie przyda to co piszecie tutaj...(faktycznie smierdzi denaturatem OKROPNIE, nawet po spuszczeniu wszystkiego i zalaniu nowego swiezego plynu...)

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Question

    To ja też się podepnę, u mnie jest na odwrót, leją spryskiwacze mocno na światła aż cała maska jest zalana a na szyby znikomo. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać>?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Nie wiem czy to Wam pomoże, ale może... W Sienie miałem problem z ciśnieniem płynu do spryskiwaczy. Pompka działała jak należy, powodem spadku ciśnienia był rozdzielacz. Okazało się iż zaczął popuszczać (taka mikro uszczelka w środku) i niezauważalnie lał pod maską. W Alfie jeszcze nie oglądałem jak przewody od zbiorniczka wędrują.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    To ja też się podepnę, u mnie jest na odwrót, leją spryskiwacze mocno na światła aż cała maska jest zalana a na szyby znikomo. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać>?
    U mnie było to samo wymieniłem zaworek zwrotny (znajduje się pod podszybiem od strony pasażera)
    http://allegro.pl/zawor-spryskiwacza...337988599.html i wymieniłem spryskiwacze na te od Uno (mają metalowe dysze i można je regulować w każdym kierunku) i teraz leją aż na dach .
    na początek możesz spróbować przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem (mi to pomagało ale na krótko)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Letni zlot 2014 Drag Style (Diabla Góra)
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 22:00
  2. Bella dymi jak 20-letni Jelcz:-(
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 18:35
  3. [146] Letni temat: klima [Szczecin]
    Utworzone przez kripp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 08:50
  4. [156] JTD rozpoczynajacy sie sezon letni
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory