Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 1.9 jtd odpala i gaśnie

  1. #1
    szczepan3569
    Gość

    Domyślnie 1.9 jtd odpala i gaśnie

    Witam.
    Mam taki problem. Na poczatku mialem problem z pompa paliwa w baku. bo poprostu sie nie wlaczala. zasilanie do wtyczki bylo lecz potrzebowala dodatkowego i pociagnalem plusa z lampy swiatla. ale problem tkwi w tym ze mi odpala i gasnie po kilkunastu sekundach. tak jakby paliwo nie dochodzilo. Bledy to P0191 czyli czujnik cisnienia paliwa. nowy filtr paliwa jest. bylem 500km od domu i jak odpalil raz i nie gasl to dojechalem bez problemu. rano juz bylo to samo..

  2. #2
    marceell
    Gość

    Question

    czy Kolega nie ma jakiegoś systemu antynapad odcinającego paliwo po kilku sekundach? z dodatkowym napięciem potrzebnym do zasilania pompy to raczej bym szukał na przekaźnikach a nie domową instalację robił. kto to doradził? wszystko wskazuje na pompę. moim zdaniem przekaźnik pompy przy akumulatorze padł lub jakiś system odcinający paliwo. antynapad lub immobilaiser.
    Ostatnio edytowane przez marceell ; 07-12-2010 o 20:39

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar arczi444
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kielce, Połaniec
    Auto
    alfa 156 1.9jtd 2001 115km przejechane 133.000
    Postów
    51

    Domyślnie

    Miałem niedawno to samo pochodził 5-10 sec i padał. Również na kompie wyskoczyło że czujnik ciśnienia paliwa jest walnięty kupiłem używke i dalej było to samo. Wkręciłem stary czujnik wymieniałem filtr paliwa i powietrza i wszystko śmiga tak jak powinno

  4. #4
    szczepan3569
    Gość

    Domyślnie

    filtr paliwa nówka. powietrza nie ale tez ok. antynapadu raczej nie ma. bo czasami chodzi dłuzej ok 2-3minut i nie jest to równe cały czas. nie wiem co juz z nia robic..

  5. #5
    marceell
    Gość

    Question

    Może paliwo do bani Kolego zatankowałeś. za gęste lub zasyfione i dlatego chodzi chwilę tyle co ropy przesączy się przez przewody. spróbuj dolać nowego i jakiś dodatek do paliwa przy okazji. Być może dlatego jest problem z czujnikiem ciśnienia.

  6. #6
    szczepan3569
    Gość

    Domyślnie

    myslalem ze zamarzlo. dolalem denaturatu i troche benzyny. generalnie moze byc ze paliwo bo kupilem taniej i po tym mi sie zrobilo. a nic wyczyscic nie trzeba? pompy w baku itp? lub reduktora na pompie?

  7. #7
    szczepan3569
    Gość

    Domyślnie

    czujnik cisnienia listwy sprawdzony ale jest dobry, elektrozawór na pompie paliwa reduktor sprawny. pompa paliwa nie brudna. wina lezy chyba w elektryce wiec auto juz u elektromechanika stoi.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, jako, że mój przypadek zdażył sie 500 km od domu zadzwoniłem po assistence, zawieźli do jednego mechanika, nie znalazł przyczyny gdyż komp nie pokazuje żadnych błędów, obecnie auto stoi w aso fiata w Lublinie mam nadzieje, ze sobie poradze, bo muszę do domu wracać
    P.S. Jak będziesz znał przyczyne to daj znać, ja też dam znać jak będe wiedzał co u mnie nawaliło.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    U mnie mechanik obstawia, przetarty kabel, albo walniety sterownik, ale przyczyny jeszce nie ustalił.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    I co masz coś?? U mnie mechanik doszedł, ze poprzedni mechanik wyieniając rorząd i pompę wody urzył nieodpowiednie narzędzia do ściągniecia koła wałka rorządu i uszkodził jakąś blaszkę i to ma być przyczyną, zamówił nowe koło i czekam aż złoży, zobaczymy czy to to.

Podobne wątki

  1. [159] Odpala po chwili gaśnie
    Utworzone przez krzystof w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 16:18
  2. Odpala i gaśnie
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 17:20
  3. Odpala i Gaśnie
    Utworzone przez nietyx w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 09:23
  4. [155] nie gaśnie kontrolka abs i nie odpala :/
    Utworzone przez ajs48 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 22:47
  5. [145] Gaśnie,a po godzinie odpala i znowu gaśnie.
    Utworzone przez jarek0301 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory