Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] AUX w oryginalnym radiu po raz kolejny ;)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115KM '03
    Postów
    35

    Domyślnie [156] AUX w oryginalnym radiu po raz kolejny ;)

    Witam

    Wiem, że na forum jest masa tematów o podłączeniu AUXa do oryginalnego radia w naszej Alfie, ale nie znalazłem żadnego w którym byłyby zdjęcia lub porządny odpis od początku do końca (może słabo szukałem).
    Dlatego też chciałbym się dowiedzieć jak wyprowadzić AUX z oryginalnego radia (przy kierowcy kaseta, w bagażniku zmieniarka CD, rok 2003 w środku polift, na zewnątrz przedlift) tak, aby nie stracić możliwości uruchomienia zmieniarki.
    Jeśli jest taka opcja to chciałbym to zrobić bez dodawania przełącznika, jeśli trzeba go dodać to też to mogę zrobić

    Ps. Jeśli podepnę się do tego AUXa to odwdzięczę się na forum ciekawym poradnikiem na podpięcie AUX/USB/SD/BT + głośnomówiącego do oryginalnego radia w baaaardzo niskiej cenie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Nie wiem czy najprościej nie będzie jednak zrobić przełącznika na oryginalnym kablu i od niego pociągnać kabel. Wepnij się w piny/kable 18,19,20 (masa,prawo/lewo), dorzuć jakiś przełącznik dwupozycyjny (jeśli nie masz ASR to nawet fajne miejsce może być), i powinno śmigać.
    Bez tego w sumie po wystartowaniu zmieniarki zacznie ona podawać dźwięk, chociaż mogę się tu mylić.

    Wszystkie zdjęcia jakie kojarzę (sam kombinowałem zanim kupiłem zmieniarkę cyfrową) niestety opisują płytki do modeli z CD i do tego wszyscy chcą AUX bo nie mają zmieniarki .

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115KM '03
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja zmieniarkę mam, ale na nagranych płytach dzieją się dziwne rzeczy. Czasem się zwiesi, czasem zaczyna "pierdzieć", a że znalazłem fajną możliwość na podłączenie BT + głośnomówiącego to chciałbym to właśnie wykorzystać.
    W każdym bądź razie dzięki za info, spróbuję coś z tym podziałać

    Jakby ktoś miał jednak jakieś zdjęcia to nie krępujcie się

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115KM '03
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dzisiaj polutowałem sobie kilka rzeczy i chciałem się wpiąć już w radio, jednak nie chciałem demolować oryginalnego okablowania. Niestety tam kable są bardzo krótkie i nie chciałbym ich ciąć. Dlatego moje pytanie jest takie, czy taka przejściówka będzie pasować? http://allegro.pl/adapter-zlacze-iso...391793709.html

    Chcialbym wpiąć się w oryginalne kostki miniISO, a później przeciąć kable z samego przedłużacza i tam wpiąć się z L, R, i GND.
    I jeszcze jedno pytanie, czy dobrze myślę, że przełącznik powinien znajdować się na GND?

Podobne wątki

  1. MP3 w oryginalnym radiu z NAVI - ALFA ROMEO 147
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 13:09
  2. Scieżka fal AM w oryginalnym radiu.
    Utworzone przez michal.115 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 21:40
  3. [159] Szum w oryginalnym radiu MP3
    Utworzone przez Ernest w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 15:25
  4. Problem z oryginalnym nagłośnieniem w 156
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 09:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory