Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Napinacz paska wieloklinowego

  1. #1
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie Napinacz paska wieloklinowego

    Panowie,gdzie znajdę napinacz paska wieloklinowego do alfa romeo 156 2,4jtd 136km z 99r.Bo na allegro strasznie drogo-czy ten napinacz tyle kosztuje? ( ponad 300zł ???) Pozdrawiam i czekam na rady

  2. #2
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    No niestety, nowy ok. 300zł. Jak chcesz taniej, to musisz szukac uzywanego, ale nie wiem jaki to ma sens

  3. #3
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie

    Chcę wymienić ten napinacz,ponieważ mi na nierozgrzanym silniku słychać stukanie-metalo metal,a jakie są konsekwencje nie wymienienia tego napinacz-obecnie nie stać mnie na nowy.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał siweczek25 Zobacz post
    Chcę wymienić ten napinacz,ponieważ mi na nierozgrzanym silniku słychać stukanie-metalo metal,a jakie są konsekwencje nie wymienienia tego napinacz-obecnie nie stać mnie na nowy.
    To najprawdopodobniej masz do wymiany koło pasowe skoro taki jest objaw. Napinacz i rolka prowadząca też wtedy dostaje dość mocno w kość. Konsekwencje jazdy z takimi podzespołami mogą być niemiłe. Niech Ci to ktoś najpierw zdiagnozuje zanim zmienisz coś a efekt będzie ten sam.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał siweczek25 Zobacz post
    Chcę wymienić ten napinacz,ponieważ mi na nierozgrzanym silniku słychać stukanie-metalo metal,a jakie są konsekwencje nie wymienienia tego napinacz-obecnie nie stać mnie na nowy.
    można wymienić samą rolkę napinacza, w np. intercars jest dostępna. Ale metaliczne stukanie to raczej objaw zużytego koła pasowego.

  6. #6
    grzegorz888
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał siweczek25 Zobacz post
    Chcę wymienić ten napinacz,ponieważ mi na nierozgrzanym silniku słychać stukanie-metalo metal,a jakie są konsekwencje nie wymienienia tego napinacz-obecnie nie stać mnie na nowy.
    Kolego dobrze ci tu doradzają ale jeżeli ten stuk ci znika na rozgrzanym silniku to napewno nie jest winna koła pasowego ,a nie wymiana tego napinacz kończy się staniem wszczerym polu tak jak ja stałem

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lesio80
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Narazie Fiat Panda 1.2 i 60 szalonych chabet , AR będzie za jakiś czas
    Postów
    417

    Domyślnie

    Może to jest tylko rolka prowadząca na napinaczu - niewielki koszt wymiany ok 40-50 zł
    Żeby sprawdzić czy to rolka zdejmij tylko pasek i zobacz czy rolka nie ma jakiegoś luzu poprzecznego lub osiowego sama w sobie i odrazu zobacz nalinacz czy jest sprawny.
    Koło pasowe jak sie kończy to słychać pod obciążeniem - włącz klimatyzacje i będziesz słyszał metaliczne stukanie (miałem taki przypadek u siebie i gdzieś go na forum opisywałem) wtedy radze odrazu je wymienić.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:49 ----------

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/..._9_jtd_8v.html

  8. #8
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie

    Mechanik stwierdził że to napinacz-w przyszłym tyg wymmienie i dam znać.Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    tak sobie niedawno ogladałem moj zuzyty napinacz i w sumie mozna go spokojnie naprawić i zaoszczedzic pare złotych.. wystarczy tylko dobry tokarz co dorobi nowe tulejki w napinaczu i nowy ten trzpień co go trzyma.. niedługo sie przejde do sąsiada co ma zakład tokarski i zobacze co powie..

  10. #10
    grzegorz888
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    tak sobie niedawno ogladałem moj zuzyty napinacz i w sumie mozna go spokojnie naprawić i zaoszczedzic pare złotych.. wystarczy tylko dobry tokarz co dorobi nowe tulejki w napinaczu i nowy ten trzpień co go trzyma.. niedługo sie przejde do sąsiada co ma zakład tokarski i zobacze co powie..
    Masz kolego racje co do naprawy tego napinacza że można tak dotoczyć tulejki i ja też tak własnie zrobiłem wszystko pieknie koszt 50 zł plus 50 zł montaż to już 100 pojeździłem dokładnie 3miesiące i znowu problemy z napinaczem stanełem wszczerym polu no i znowu koszty 100 holwanie 50 demontaż no to już wyszło 250 zł plus 300 nowy napinacz zamiast wydać 350 zł no to wydałem 550 zł i tyle właśnie zaoszczędiłem

Podobne wątki

  1. Naciąg paska wieloklinowego 2.4
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 19:32
  2. Napinacz paska wieloklinowego
    Utworzone przez Bunio w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 15:35
  3. Wymiana paska wieloklinowego V6
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory