Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Nie mogę otworzyć auta z pilota + nie mogę odpalić.

  1. #1
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie Nie mogę otworzyć auta z pilota + nie mogę odpalić.

    Witam. Moja Alfa 156, 1.8 TS, 2001 po przestaniu dwóch delikatnie mroźnych nocek straciła werwę. Najpierw nie mogłem jej otworzyć, zero reakcji. Dioda na kluczyku się zapala ale ta w samochodzie nie miga. Otworzyłem ja z klucza, lecz gdy próbuje odpalić zero reakcji. Akumulator jest w miarę dobry (nowy), podczas tych bardzo mroźnych nocy nie dawał znaków "padania". Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelmynia Zobacz post
    Witam. Moja Alfa 156, 1.8 TS, 2001 po przestaniu dwóch delikatnie mroźnych nocek straciła werwę. Najpierw nie mogłem jej otworzyć, zero reakcji. Dioda na kluczyku się zapala ale ta w samochodzie nie miga. Otworzyłem ja z klucza, lecz gdy próbuje odpalić zero reakcji. Akumulator jest w miarę dobry (nowy), podczas tych bardzo mroźnych nocy nie dawał znaków "padania". Z góry dzięki za pomoc.
    Kolego, jeżeli otworzyłeś samochód z kluczyka bez wyłączenia alarmu to cały czas masz odcięcie zapłonu. alarm się nie odłączył. odepnij akumulator na parę minut. u mnie z reguły to pomagało w takiej sytuacji.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej odłącz aku i powinno pomóc chyba,że ten nowy aku nie ma ładowania i padł

  4. #4
    barg
    Gość

    Domyślnie

    "Zero reakcji" to znaczy "nic nie świeci rozrusznik nie kręci" czy kręci ale nie odpala kontrolki itd w porządku?

    Otworzyłeś kluczykiem. Ale czy zadziałał centralny?

    W sugeruję sprawdzenie klem. Kiedy nie ma dobrego styku wszystkie urządzenia o niskim poborze prądu działają jednak gdy przekręcasz kluczyk usłyszysz tylko klikanie przekaźników może nawet bendiksa a kontrolki mogą przygasać. Wystarczy przeczyścić papierem ściernym.

    To, że akumulator jest nowy to nie znaczy, że nie rozładowany. Uszkodzenie poprzez zwarcie płyt może zaistnieć bez wcześniejszych objawów. Np. uszkodzenie mechaniczne. lub zbyt duży pobór prądu (przegrzanie a w efekcie wygięcie płyt) np przy rozruchu VW sąsiada "na kable"

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie KLEMY miałem taki przypadek pod centrum handlowym-masakra. Ale dokręcenie klemy z plusem pomogło. No albo Twój nowy akmulator to lipa....

  6. #6
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady Kolego. nie popadajmy w paranoję.... może być niedokręcona klema ale nie uszkodzenie płytek. Kolega wyraźnie napisał, że alarm się nie wyłączył. otworzył z kluczyka. trzeba wyresetować alarm poprzez odpięcie klemy i tyle.
    Ostatnio edytowane przez marceell ; 12-12-2010 o 15:40

  7. #7
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    "Zero reakcji" to znaczy, że rozrusznik nie kręci i żadna kontrolka się nie świeci. Otwierając Ją kluczykiem otworzyły się tylko drzwi kierowcy. To wygląda tak jak by tego akumulatora w ogóle nie było, nic nie dzierży.

  8. #8
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelmynia Zobacz post
    "Zero reakcji" to znaczy, że rozrusznik nie kręci i żadna kontrolka się nie świeci. Otwierając Ją kluczykiem otworzyły się tylko drzwi kierowcy. To wygląda tak jak by tego akumulatora w ogóle nie było, nic nie dzierży.
    No to naładuj Kolego akumulator, ciesz się alfą a następny raz dokładniej opisuj problem
    aha i podziękuj Koledze barg bo to On miał rację
    Ostatnio edytowane przez marceell ; 12-12-2010 o 15:47

  9. #9
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, ale oficjalne podziękowania będą jak zadziała wasza podpowiedz. Jutro napisze czy pomogło. Zapraszam na 2 stronę, cd problemu.
    Ostatnio edytowane przez pawelmynia ; 13-12-2010 o 15:26

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Tak do 0 trochę ciężko aku rozładować (w 2 noce), może gdzieś zwarcie masz, sprawdź miernikiem aku, jak nie masz to żarówką. Przejrzyj kable, czy coś nie urwane, także czy jakiś zwierz kabli nie przeżarł.

Podobne wątki

  1. [159] Pilna pomoc! nie mogę otworzyć auta!
    Utworzone przez Indigo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 21:00
  2. I reż Nie mogę odpalić auta.
    Utworzone przez Elocha123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 19:47
  3. Nie mogę odpalić auta 2.0 TS :(
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 08:02
  4. [159] Nie mogę otworzyć maski.
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 13:13
  5. [159] Nie mogę otworzyć maski
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory