Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo

  1. #31
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Jak w temacie ubywał mi czasami płyn. Po dalszych oględzinach wszystko wydawało się szczelne jednak po głębszych oględzinach z chłodnicy czasem troszkę płynu się wylewało (na łączeniach z boku chłodnicy ) Wymieniłem chłodnice i wszystko jest ok. Co zauważyłem,że wcześniej po np. dniu stania auta po odkręceniu korka płynu chłodniczego nie było nic słychać. Teraz ciśnienie się utrzymuje.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:21 ----------

    Co najważniejsze nie ma ubytku płynu

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Rowniez mialem problem z ubywajacym płynem - u mnie powodem byl rozszczelniony zbiorniczek wyrównawczy ktory sklejony jest z dwoch połówek. Normalnie pomimo ze płyn był ponad spojeniem - zbiornik nie przeciekał - przy czym po rozgrzaniu auta gdy cisnienie w zbiorniczku wzrastało zauważyłem jak przez spojenie są "puszczane bańki"

    Uszczelnienie silikonem sanitarnym pomogło.

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam serdecznie. NIe chcę zakładać nowego tematu bo po co. Mianowicie mam taki problem. Ubywa mi płyn chłodniczy. tak raz za czas, tzn jak zejdzie poniżej dosłownie milimetr skali MIN w zbiorniczku to potem ubywa chyba wolniej widać to poprostu no.Dolałem praie litr na jakieś lepiej iż 8 mieisecy to dużoo no według mnie. autko nic nie kopci przy paleniu, olej w porządku, majonezu brak. temperatura w pożądku korek myślę że też. dziś tak miałem czas i polukałem na silniczek od gory cos od dołu, i tak patrze od gory coś tu mokre jest.. i na dodatek czerwone. Tak mi się wydaje że to to chyba będzie no bo coż innego. jes to prawy dolny rog chłodnicy jak patrzysz na samochód od przodu.




    na zdjęciach widać mokre, i też czerwone. wydaje mi się że to to, w szczególności że kiedyś tam jak wymieniałem olej filtry itd. to powiedizał mi gość że chłodnica lekko czerwieniutka na rogu jak byc coś ciekło ale sucho jeszcze wszedzie było, a tutaj jest no ewidentnie już morko, i dziurka chyba się zwiększyła, Na dole jak widać na zdjęciu jest morko, i róg jak dotykam chłodnicy czy jej obudowy no to czuc sliske i mokre i pachnie wydaje mi się płynem. co na to powiecie .

    Pozdrawiam. czekam na opinie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	698
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	127739   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	127740  
    Ostatnio edytowane przez Bartekk287 ; 08-04-2014 o 19:48

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 20:51
  2. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  4. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory