Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    wymień chłodnice nic trudnego,a ta temperatura to trochę za mała prawdopodobnie termostat ,a czujnik tem.czy przekłamuje czy nie zawsze mam go na oku chodź u mnie działa jak należny, u mnie jest tak łapie 90 stopni nagle spada do 70 ,wraca na 90 i tak trzyma czy to zima i -20 czy lato plus 40,a miałem problemy z tem.po wymianie chłodnicy perfekcja

  2. #22
    remik230
    Gość

    Domyślnie

    powoli szykuję się już do wymiany chłodnicy, jednak w międzyczasie zauważyłem jeszcze jedną rzecz, o której muszę wspomnieć. mianowicie pod fotelem kierowcy (nie pod nogami) przy wywietrzniku powietrza wykładzina dywanowa jest mokra i to mokre cos ma kolor niebieski, a więc pasowałoby na kolor mojego płynu chłodniczego. ciężko stwierdzic ile tego dokładnie jest, ale cos jest na pewno. czy w takim przypadku chłodnica to dalej jedyny problem czy doszło cos jeszcze? zastanawiam sie czy cisnienie jakie sie wytwarza w układzie plus dodatkowo przegnita chłodnica moze spowodowac wypchnięcie płynu w tym miejscu?

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    Pewnie nagrzewnica puściła. Nie jestem pewien jak jest w Alfie ale jak tędy ulatuje płyn to wszystko się zgadza, ponieważ płyn wsiąka w wykładzinę i dlatego nie widzisz gdzie ucieka.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał remik230 Zobacz post
    powoli szykuję się już do wymiany chłodnicy, jednak w międzyczasie zauważyłem jeszcze jedną rzecz, o której muszę wspomnieć. mianowicie pod fotelem kierowcy (nie pod nogami) przy wywietrzniku powietrza wykładzina dywanowa jest mokra i to mokre cos ma kolor niebieski, a więc pasowałoby na kolor mojego płynu chłodniczego. ciężko stwierdzic ile tego dokładnie jest, ale cos jest na pewno. czy w takim przypadku chłodnica to dalej jedyny problem czy doszło cos jeszcze? zastanawiam sie czy cisnienie jakie sie wytwarza w układzie plus dodatkowo przegnita chłodnica moze spowodowac wypchnięcie płynu w tym miejscu?
    jeśli to nagrzewnica to powinieneś czuć specyficzną woń płynu chłodniczego w środku

  5. #25
    remik230
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie nie czuję absolutnie żadnego zapachu w kabinie. nie wiem tez czy nie było to jednorazowe kiedy około 1,5 miesiaca temu nagle ubyło mi około 1,5 litra płynu chłodzącego. dzis położyłem w tym miejscu przy wylocie powietrza białe papierowe ręczniki żeby zobaczyc czy nadal sie cos tam sączy czy to co jest w dywanie to pozostałosc czegos co wyciekło kiedys.

  6. #26
    remik230
    Gość

    Domyślnie

    ręczniki suche tak więc wydaje mi się że ten wyciek pod fotelem był jednorazowy. na razie pojdę za radą Macieja-156 i wymienię chłodnicę. mam nadzieję że na tym sie skonczy

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    działaj,sprawa prosta lecz pracochłonna,chłodnica to nie rozrząd nie spieprzysz nic,ja za swoja /kale/na allegro dałem 280 zł z przesyłka,płyn chłodniczy 70 zł w kauflandzie..Pamiętaj o dolnym wężu na chłodnicy,to kolano które tam jest musi być dobrze założone ,jest tam taki cycek z boku a to kolano ma na niego wycięcie,spasuj to idealnie,bo ja głupiutki borsuk zauważyłem ze mi z niego ciekło i na naszym forum wyczytałem żeby dać teflon,dupa żaden teflon dobrze złóż i ok,po dwóch dniach spadło mi to kolano z chłodnicy i płyn się cały zlał,dobrze ze już w garażu,a wskazówka temperatury podniosła się blisko 130stopni,ale szybko zgasiłem ,łoi,ale teraz to mam układ dobrze przepłukany tylko jedna banka prestone w plecy

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Witam!!! Moj problem dotyczy alfy 166 ale to podobna technologia. Mianowicie dzis odebralem auto po wymianie obudowy termostatu( czyli calego termostatu0 bo przeciekal. Mechanicy wszysko poskladali i wyjechalem na trasie temperatura prawie 90 stopni czyli w normie, nagrzewnica dziala normalnie. po przejechaniu 20km wjezdzam do garazu i troche dymu i temperatura skoczyla do 110 stopni, wylaczylem silnik, otwieram maske a tam wywalilo caly zbiorniczek plynu, wszysko znalazlo sie pod samochodem, wyrwalo rurke od korka i tutaj byl wyciek bo skrzynia biegow cala zachlapana. rura do chlodnicy byla ciepla, zadnych innych wyciekow nie stwierdzilem. Panowie co moglo spowodowac taka sytuacje, na trasie wszystko Ok a po dojechaniu do celu taki psikus.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Źle odpowietrzyli układ i nie było prawidłowego obiegu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Czyli zalac plynem odpowietrzyc i powino cykac???

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 20:51
  2. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  4. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory