Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo

  1. #1
    remik230
    Gość

    Domyślnie ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo

    witam, co jakis czas, nie regularnie, ubywa mi płyn chłodniczy, i to w sposób dosc gwałtowny. przez ostatni miesiąc płyn nie ubywał a nagle wczoraj podczas krótkiej jazdy (ok. 8 km) zauwazyłem że silnik strasznie się nagrzał, temp. podskoczyła do prawie 100-110 stopni i przestało działać ogrzewanie. okazało sie ze ubyło płynu, i to sporo, dolałem aż 1,5 litra i wszystko wrociło do normy. dzisiaj znowu jest ok i nie ubywa. czytajac wątki na forum raczej nie sklaniam się ku uszczelce bo nie mam problemów z rozruchem, olej jest czyściutki, nie mam tez problemów z mocą (no chyba ze brak tych symptomów tego nie eliminuje). jedyne co to oczywiście są białe smugi dymu z wydechu ale to chyba normalne przy tych temperaturach. nie czuc tez w wydechu nic poza smrodem spalin, chyba ze mam uszkodzony zmysł węchu . najgorsze jest to ze cieżko mi będzie zlokalizowac żródło ewentualnego wycieku bo po pierwsze jest mnóstwo śniegu wszędzie, takze na oslonie dolnej silnika, przy chlodnicy itp, a po drugie tak jak wspominałem te wycieki są OKRESOWE. proszę o rade na bazie tych objawów które mam nadzieję w miarę dokładnie opisałem.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pewnie chłodnica zgniła dołem i powolutku puszcza jak się porządnie rozgrzeje
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    chłodnica jest najbardziej prawdopodobna, choć mi np. pękł termostat. Nagrzej go i sprawdź gdzie cieknie.

  4. #4
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Popieram kolegów-chłodnica. A wtrącę swoje grosiki i opowiem Wam mój przypadek. Kiedyś jeźdxiłem ibizą żony, mróż prawi 20 stopni jadę do pracy. Przejechałem koło 10 km, a w aucie ziąb jak sam s....yn, stwierdziłem termostat... Ale nic, po powrocie do domu sprawdzam płyn a tam pusto... Dolałem prawie 3,5l. I odrazu pędem do mechanika, żeby sprawdził co się dzieje. Ale najlepsze jest to, że termostat ok, żadnych wycieków. Auto odpowietrzone, stan płynu na optimum i do dnia dzisiejszego stan trzyma odpowiedni.. I wsio ok, tylko gdzie ten płyn...?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    ja miałem bardzo podobnie w swoim 2.0 JTS. Co jakiś czas, tak co 3 miesiące dolewałem tak z 200-300ml płynu, a ostatnio nagle po raptem 2-3km jazdy, włączył się wiatrak i temp w oczach rosła od 100 do 130 stopni, zanim mogłem się zatrzymać, trwało to może z pół minuty. Płynu po postoju dla ochłodzenia również dolałem ok 1,5-no max 2l. Skąd tak gwałtowny ubytek płynu? Uszczelka nie puściła raczej, w oleju ani śladu płynu chłodniczego, nagrzana również nie kopci w ogóle, płynu chłodniczego w spalinach nie czuć. Po tamtej dolewce przejechałem w 4 dni 1000km i płynu nic nie ubyło... Termostat i pompa wody zmieniane gdzieś we wrześniu jak rozrząd robiłem, więc to raczej nic z tych rzeczy. Natomiast pojawiła się dziwna rzecz, po rozgrzaniu faluje mi temp schodzi z 90 na 70 stopni i zaraz spowrotem rośnie na 90, i tak cały czas w kółko i momentami na tyle szybko, że w oczach wskazówka opada/rośnie.. Czy to możliwe, żeby temp tak falowała? Czy walnięty czujnik?

    Pozdro,
    Tomek

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Termostat zamiennik firmy VERNET?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Fojut
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    156 JotTeDe
    Postów
    47

    Domyślnie

    sprawdz jeszcze weze od chlodnicy i pompe wody

  8. #8
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Mi w bravie faluje wskaźnik temperatury, ale wystarczy puknąć w deskęMaciek pytając o termostat tej firmy masz na myśli fakt, że ludzie wymieniają na taki właśnie bez wymiany czujnika?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    hmm, pudełko było żółto-niebieskie i było na nim napisane Calorstat czy jakoś tak, w weekend dopiero będę w stanie sprawdzić, bo do domu zajadę dopiero wtedy. Pompa wody nowa, zmieniana razem z rozrządem.

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    hmm, pudełko było żółto-niebieskie i było na nim napisane Calorstat czy jakoś tak, w weekend dopiero będę w stanie sprawdzić, bo do domu zajadę dopiero wtedy. Pompa wody nowa, zmieniana razem z rozrządem.
    czyli vernet
    ale ja tam nie narzekałem na verneta- działa ok
    razem z nowym czujnikiem temp wymieniałem








Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 20:51
  2. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  4. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory