Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala

  1. #1
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala

    Witam wszystkich, na wstępie chciałbym zaznaczy ze nie jestem mechanikiem samochodowym, moj problem polega na tym, że jak temperatura spadnie poniżej zera to auto słabo odpala. Sprawdziłem świece zarowe miernikiem i wszystkie mają koło 1 oma, sprawdzałem tez przewodem + wszystkie iskrza, na sterowniku od Swiec pojawia się 12V, aku był sprawdzany a nawet dziś rano przy - 10 podpiołem kablami pod 2 auto ale i to nie pomogło, objawy takie same: krece rozrusznikiem nawet przez 10 sekund a silnik tak jakby chciał a nie mógł, już łapie iprawie i rozrusznik znowu kręci, juz prawie i w kółko za 4 razem odpala ale nie wiem co robi a nie chce rżnąc silnika. Co poradzicie? Właśnie wykręciłem wszystkie świece i grzeją ma krótko - robią sie czerwone po około 5 sekundach,Rozrusznik kręci razej dobrze nie słycha zeby bendix przepuszczał a przy rozruchu napięcie na aku spada do 9,4V chociaż nie wydaje mi sie zeby tu tkwił problem. Jestem od niedawna właścicielem i to 1 zima. Jeśli ktoś mogłby pomóc proszę o pomoc, dodam jeszcze, że dzieje się tak tylko na zimnym silniku, ja juz odpalił, przejechałem 5 metrów zgasiłem i odpalił od strzała, byłem u mechanika, w komputerze nie było żadnych błedów, wymieniłem filtr paliwa i powietrza, zatankowałem na shelu. Jak jadę i wrzuc e luz i hamuję to przy zatrzymaniu sie słychac ,że obroty spadną na chwilę wiec wskazywałoby na czujnik wału z tego co czytałem ale czy to by miało wpływ na odpalanie?? Przepraszam za błedy i składnię, starałem się dokładnie opisa problem, Pojawił ise bład swiec zarowych ale to od tego, ze miałem odłączone kostki od sterownika i przekreciłem kluczyk zeby sprawdzic, na wszystkie swiece wychodzi 12 V Jeszcze raz proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    Piszesz nie w tym dziale kolego, posprawdzaj tematy, w tym :
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/

    Pozdro !

  3. #3
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, nawet do końca nie przeczytałem Twojego posta-sorki, ale komuś już pisałem... Zacznę jeszcze raz:
    DIESEL po pierwsze:
    1. Ze 3 razy podgrzać świece
    2Kręcić
    3. Nie załapuje-poczekać
    4. Zakręcić i wsłuchać się w silnik jak reaguje, jeśli jest moment kiedy zatrybia to dobry znak-odpali
    5, Tylk nie za moment, dać odpocząć silnikowi... Parę minut
    6. Kręcimy jeszcze raz.. Auto odpala
    7. Jedziemy na cpnik, tankujemy On i po drodza zajeżdżamy do sklepu po denaturat!!! Też dolewamy trochę!

    kiepskie paliwo... jeden z ważniejszych powodów!!!

    8. Ah uno momento, po powrocie do domu spuścić wodę z filtra paliwa.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Wiesz, nawet do końca nie przeczytałem Twojego posta-sorki, ale komuś już pisałem... Zacznę jeszcze raz:
    DIESEL po pierwsze:
    1. Ze 3 razy podgrzać świece
    2Kręcić
    3. Nie załapuje-poczekać
    4. Zakręcić i wsłuchać się w silnik jak reaguje, jeśli jest moment kiedy zatrybia to dobry znak-odpali
    5, Tylk nie za moment, dać odpocząć silnikowi... Parę minut
    6. Kręcimy jeszcze raz.. Auto odpala
    7. Jedziemy na cpnik, tankujemy On i po drodza zajeżdżamy do sklepu po denaturat!!! Też dolewamy trochę!

    kiepskie paliwo... jeden z ważniejszych powodów!!!

    8. Ah uno momento, po powrocie do domu spuścić wodę z filtra paliwa.

    Co do pkt 1, podgrzać świece zgaśnie kontrolka, wyłączyć na OFF i znowu to samo i dopiero za 3 razem kręcić rozrusznikiem?
    Nie daje to przypadkiem w dupe akumulatorowi? (nie wiem jaki pobór mają grzanie świec)
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Izane, tu chodzi o dobre podgrzanie świec, tak więc zrobić to kilka razy. A co do aku, to najpierw rzecz jasna wyłączyć zbędne odbiorniki prądu!!! Dmuchawa, radio, i inne pierdoły. Fakt, daje to kopa aku w dupę, ale na to nie ma rady.

Podobne wątki

  1. [146] Słabo odpala
    Utworzone przez keramczak1960 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 15:08
  2. Słabo odpala.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 10:05
  3. [GTV] Odpalanie - słabo odpala
    Utworzone przez klaudiusz76 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 20:31
  4. Słabo odpala
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 14:16
  5. Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala
    Utworzone przez kaczi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory