Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Przyciemnianie szyb

  1. #1
    gumis_kiler
    Gość

    Domyślnie Przyciemnianie szyb

    Mam pytanie wie ktos moze jak prawo mowi o przyciemnianiu szyb a konkretnie przednie boczne... znajomy mi powiedzial jakis czas temu ze mozna tak wiec nie wiem

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Ja sie dowiadywałem coś na ten temat bo mam z tyłu przyciemnione i kiedyś jakiś policjant ciemniak chciał mi za to zabrać dowód(ale się nie dałem)
    A więc przednie boczne (czyli szyby w polu widzenia ki8erowcy) mają mieć przejrzystość bodajże 55 % więc nie można ich przyciemnić żadną folią ale profesjonalnie piecowo jak najbardziej oby spełniały tylko ten warunek.
    Tylne boczne oraz tylna można przyciemnić jak się chce.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Bianco
    Gość

    Domyślnie

    Przednie boczne szyby muszą mieć przepuszczalność światła rzędu 70%. Czyli można je przyciemnic nawet folią do 30%, Jeden warunek całkowite przyciemnienie nie może przekroczyc w pomiarze tej wartości! A trzeba wziąść pod uwagę fakt, że większość samochodów ma fabrycznie już ściemnione szyby :twisted: Tak więc zostaje w razie czego dar przekonywania Pana Policjanta

  4. #4
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Za przednie kazdy policjant zabierze dowód. Tył możesz nawet dyktą zasonić.

  5. #5
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bianco
    Przednie boczne szyby muszą mieć przepuszczalność światła rzędu 70%. Czyli można je przyciemnic nawet folią do 30%, Jeden warunek całkowite przyciemnienie nie może przekroczyc w pomiarze tej wartości! A trzeba wziąść pod uwagę fakt, że większość samochodów ma fabrycznie już ściemnione szyby :twisted: Tak więc zostaje w razie czego dar przekonywania Pana Policjanta
    Dokładnie nie pamiętałem tej wartości.

    Niema takiej folii która by oferowała przyciemnienie w tych granicach dlatego lepiej nie stosować folli.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Niema takich foli bo szyba fabrycznie jest juz przyciemniona delikatnie
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  7. #7
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Witam
    wiec tak tylko piecowo i jest to koszt około 600zł i trwa 2 do 3 dni taki zabieg ,trzeba demontowac szyby ,tyle ze alfa 156 ma juz przyciemnione szyby i jesli pojedziecie do takiego zakładu pokaze wam wasza szybe juz przyciemniona oryginalnie i ta pare % bardziej lecz jeszcze dopuszczalna różnica bodaj 3% jak dobrze pamietam ale nie ważne ,chodzi o to ze nie ma praktycznie żadnej różnicy żadnej :!: :!: i nie ma sensu można jeszcze przegiąć ileś tam % czy cos i zwalic na brudną szybe ponieważ te aparaty ktore obecnie ma policja nie sa aż tak dokładne o ile je ma przy sobie ale i tak nie ma sensu uwierzcie bo i tak prawie żadna różnica
    .a folia odpad z tyłu mozesz nawet zamalowac farbą
    POLECAM "WOMAR" Czeladz-Piaski ,ul. Piaskowa 13
    www.womarc.czeladz.pl

    pozdrawiam
    [*]


  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Szyby przednie bocze nie moga byś przyciemniane ponieważ przepuszczalnośc musi być dokladnie 73%, a 90% samochodów produkowanych ma juz tak fabrycznie przyciemnione, no chyba że ktoś jeździ fiatem 125p to tam nie są, żadna piecówka też nie przejdzie, dołoży przyrząd do szyby zmierzy jezeli jest ponad 27% zaciemnienia to po dowodzie, chyba, że ktoś ma folie to na miejscu poździera, a jak piecówkę to chyba że powybija szyby ha ha

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Szyby przednie bocze nie moga byś przyciemniane ponieważ przepuszczalnośc musi być dokladnie 73%, a 90% samochodów produkowanych ma juz tak fabrycznie przyciemnione, no chyba że ktoś jeździ fiatem 125p to tam nie są, żadna piecówka też nie przejdzie, dołoży przyrząd do szyby zmierzy jezeli jest ponad 27% zaciemnienia to po dowodzie, chyba, że ktoś ma folie to na miejscu poździera, a jak piecówkę to chyba że powybija szyby ha ha

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Szyby przednie bocze nie moga byś przyciemniane ponieważ przepuszczalnośc musi być dokladnie 73%, a 90% samochodów produkowanych ma juz tak fabrycznie przyciemnione, no chyba że ktoś jeździ fiatem 125p to tam nie są, żadna piecówka też nie przejdzie, dołoży przyrząd do szyby zmierzy jezeli jest ponad 27% zaciemnienia to po dowodzie, chyba, że ktoś ma folie to na miejscu poździera, a jak piecówkę to chyba że powybija szyby ha ha

Podobne wątki

  1. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez kamilern w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 14:19
  2. przyciemnianie szyb 156
    Utworzone przez bsq w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 07:39
  3. Przyciemnianie szyb szyb - Szczecin
    Utworzone przez Dragos w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:45
  4. [146] przyciemnianie szyb
    Utworzone przez Mlody189 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory