Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wymiana filtra paliwa.

  1. #1
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie Wymiana filtra paliwa.

    Witam. Moja Alfa gaśnie mi po chwili i strasznie ja telepie. Parę osób radziło mi żebym wymienił filtr paliwa (nie wymieniany dobre parę lat), ale podobno w TS nie ma oddzielnego filtra?????????? Proszę o porady i jeśli się mylę to o dokładne opisanie gdzie jest ten filtr i jak go wymienić. Alfa 1561.8 TS 2001.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak filtr paliwa jako osobny element. Filtr to zintegrowany element z pompą paliwa który jest w zbiorniku i który jest obmywany przez paliwo więc teoretycznie nie będzie to jego wina raczej wina samego paliwa.
    Silnik Ci chodzi jak diesel czy się tylko "telepie"?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelmynia Zobacz post
    Witam. Moja Alfa gaśnie mi po chwili i strasznie ja telepie. Parę osób radziło mi żebym wymienił filtr paliwa (nie wymieniany dobre parę lat), ale podobno w TS nie ma oddzielnego filtra?????????? Proszę o porady i jeśli się mylę to o dokładne opisanie gdzie jest ten filtr i jak go wymienić. Alfa 1561.8 TS 2001.
    świece do wymiany, cewki do czyszczenia. tylko cewki rozbierz na pół. Najlepiej też podpiąć do kompa. Może też być wina przepływomierza skoro gaśnie.

  4. #4
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    Obroty spadają prawie do zera i targa nim po "całym' garażu ale chyba nie gasnię sam, po paru sekundach tej telepki sam go wyłaczam. Jak dodaje gazu od razu go dusi. Zaczeło sie tak jak na rezerwie latałem, dolałem jakiegoś tam uzdatniacza i zalałem. Jakiś czas było git i przy 1/4 baku znowu się zaczeło. Dolałem dykty i paliwa ale już coś nie za bardzo chce normalnie działać.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cco dolałeś do baku??? Teraz to będzie wesoło jak zajechałeś wtryski ...
    Jak kolega wyżej pisze nie ma co się teraz zastanawiać, jedź na kompa ewentualnie sam możesz jeszcze sprawdzić świece
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    Trochę denaturatu.

  7. #7
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Cco dolałeś do baku??? Teraz to będzie wesoło jak zajechałeś wtryski ...
    Jak kolega wyżej pisze nie ma co się teraz zastanawiać, jedź na kompa ewentualnie sam możesz jeszcze sprawdzić świece
    ja też co parę tysi dolewam połówkę denaturatu do zbiornika. tylko czystego białego i dolewam do pełna paliwa. Kolega pracuje w handlu dodatkami do paliwa i sam też zamiast nich leje "dyktę". powiedział że o niebo lepsze od drogiego syfu jakim handluje

  8. #8
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    A co do świec, wymieniałem jakoś latem i tej pierwszej nie mogli odkręcić więc tak to zostawiłem i zapomniałem wymienić. Może się zesrała calkiem??

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Denaturat zamęczy wtryski, zamiast dolewać dykty lepiej zacząć tankować lepszej jakości paliwo Co do kolegi jeżdżącego na denaturacie, chyba producent przewidział że silnik ma pracować na PB a nie na "domieszkach" - chociaż mogę się mylić

    Pawelmynia - wymień tą świece o której zapomniałeś
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    pawelmynia
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma latać na tej dykcie i dolewać jej do każdego tankowania tylko co jakiś czas, podobno wytrąca wodę. No ale ja się nie znam.

    Sprawdzę tą świece i cewki przeczyszczę, no i oczywiście zaleje go do pełniaka.

Podobne wątki

  1. Wymiana filtra paliwa 1.8 TS
    Utworzone przez Piotrek156Sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 20:19
  2. Wymiana filtra paliwa :|
    Utworzone przez Mike1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 12:17
  3. co i jak - wymiana filtra paliwa w 1,9 JTD 115?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 20:39
  4. 2,4 jtd wymiana filtra paliwa
    Utworzone przez artur31 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 16:57
  5. [164] Wymiana filtra paliwa
    Utworzone przez Miłosz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory