Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Selespeed problem z biegami, prawdopodobnie akumulator cisnienia

  1. #1
    Kodi87
    Gość

    Unhappy Selespeed problem z biegami, prawdopodobnie akumulator cisnienia

    Witam, wszystkich kupilem jakies 2 tygodnie temu piekna alfe i po 400km zaczal sie problem ze skrzynia. Mianowicie samochod zgasnal na srodku skrzyzowania i nie ruszy. Nie da sie zmieniac biegow. Slychac jak by chcial wrzucic ale nie moze. Podobno to akumulator cisnienia tzw "gruszka" i czujnik cisnienia. Ktos moze mi pomoc znalez te czesci bo juz 4 dni sie wlucze po roznych sklepach z czesciami itp. i wszedzie pierwszy raz o tym slysza... nie wiem moze jakas renowacja tego co mam? znalazlem tez takie info na internecie"
    - Padł akumulator ciśnienia (taka ołowiana gruszka) w Alfie dosępna niestety tylko z całym aktywatorem, ale idealnie pausje od Fiata Stilo Abarth Selespeed (we Fiacie jest to normalna część zamienna) - numer katalogowy 71751195, koszt ok. 230zł - aaa gość w serwisie Alfy jak i Fiata powiedział, że nie ma bata żeby to pasowało" moze ktos potwierdzic czy to rzeczywiscie bedzie pasowalo?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Podobno Polska to druga Japonia.
    A kto powiedział ci,ze to akumulator ciśnienia?

    ---------- Post dodany o godzinie 08:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:03 ----------

    Jest taka opcja na forum jak ,,szukaj,,
    Jest pełno postów o SS ,coś powinieneś znależć o twojej awarii.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Kodi87
    Gość

    Domyślnie

    alfa jest obecnie w ASO w krakowie, ale chca mnie dosc sporo skasowac za ta czesc(8000zl) zabieram ja dzisiaj z tamtad i wraca do mnie do bielska. dopiero co ja kupilem i jestem totalnie splukany a tu chca ode mnie jeszcze tyle kasy za sama czesc... Samochodzik jest fajny i nie chce sie go pozbyc, ale jak nic nie znajde to niestety bede do tego zmuszony Przeczesalem juz cale google i inne fora ale nie znalazlem zadnych konkretow. mechanikiem nie jestem i nie znam sie na tym wszystkim ani troche;/ No nic jak tu mi nie pomozecie to juz chyba nikt mnie nie poratuje.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Post

    Kolego, Kodi87 jeśli jak twierdzisz ciśnienia nie trzyma tzw. "gruszka" jak to zgrabnie nazwałeś to masz dość poważny problem. Takiej części osobno nie znajdziesz nigdzie, możliwe że ci ktoś zregeneruje aktywator, ale to musisz szukać wyspecjalizowanego w selespeedzie zakładu, w ASO cię ze skóry obedrą, oni ci włożą nową część bo im się nie chce naprawiać.Oni są od kasowania nie od rozwiązywania twoich problemów. Jak nie znajdziesz gdzieś koło siebie zakładu który się zajmuje SS to pozostaje kupno używanego aktywatora (nowy to chore ma ceny, więc zapomni) i montaż ale też w dobrym zakładzie u ludzi którzy mają pojęcie o tym aktywatorze. Jeśli trafisz na pana Czesia i gang wszystko wiedzących mechaników, którzy niczego się nie boją, to gwarantuje że ci coś spie@%%$!!!...ą i jeszcze im za to zapłacić będziesz musiał. Także szukaj wyspecjalizowanych w naprawie selespeed zakładów. W wyszukiwarce koledzy podają zaufane miejsca gdzie możesz swoją Belle lawetować. Ps, sprawdziłeś bezpieczniki w skrzynce przy akumulatorze>? Rozumiem że pompka pompuje tylko ciśnienie ucieka, uważaj bo ona szybko może się spalić jak będzie cały czas dopompowywała. Dodatkowy koszt by cię czekał minimum 500 zł.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar blondyn26081987
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    s-c
    Auto
    alfa 156 seele speed 2001 była obecnie AR 159 2.4 210 kucy
    Postów
    64

    Domyślnie

    ceikawy jeszcze jaki jest stan oleju w pompie

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Eh.
    Szkoda gadać, ja w te gatki serwsów nie wierzę.
    Poszukaj kogoś z kablem i z programem w okolicy.
    Jak podepnie, to wtedy będzie coś wiadomo
    .Teraz to tylko gdybanie.
    Cisnienie może spadać nie tylko przez wadliwą gruszkę
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodi87 Zobacz post
    Witam, wszystkich kupilem jakies 2 tygodnie temu piekna alfe i po 400km zaczal sie problem ze skrzynia. Mianowicie samochod zgasnal na srodku skrzyzowania i nie ruszy. Nie da sie zmieniac biegow. Slychac jak by chcial wrzucic ale nie moze. Podobno to akumulator cisnienia tzw "gruszka" i czujnik cisnienia. Ktos moze mi pomoc znalez te czesci bo juz 4 dni sie wlucze po roznych sklepach z czesciami itp. i wszedzie pierwszy raz o tym slysza... nie wiem moze jakas renowacja tego co mam? znalazlem tez takie info na internecie"
    - Padł akumulator ciśnienia (taka ołowiana gruszka) w Alfie dosępna niestety tylko z całym aktywatorem, ale idealnie pausje od Fiata Stilo Abarth Selespeed (we Fiacie jest to normalna część zamienna) - numer katalogowy 71751195, koszt ok. 230zł - aaa gość w serwisie Alfy jak i Fiata powiedział, że nie ma bata żeby to pasowało" moze ktos potwierdzic czy to rzeczywiscie bedzie pasowalo?
    Akumulator Ciśnienia od stilo jak najbardziej pasuje, jest dokładnie taki sam, śmigam na takim już prawie od roku. Jednak nabędziesz go tylko i wyłącznie w ASO, na początku tego roku zapłaciłem ok 220 PLN.
    Ale tak jak napisał piotriix poszukaj kogoś kto dokładnie zdiagnozuje co się dzieje.
    Czy ASO poinformowało Cię w czym dokładnie leż problem??
    Czy pompa pompuje do wymaganych ok 50 Bar?? Załącza się podczas otwierania drzwi kierowcy ???

  8. #8
    Kodi87
    Gość

    Domyślnie

    no to tak... wykonalem dzisiaj pare telefonow po ludziach z allegro i prawdopodobnie znalazly ise takie 2 gruszki w poniedzialek dopiero bede wiedzial na 100% czy te osoby maja czesci ktorych potrzebuje. kurcze ja nie wiem czy ta pompka sie zalacza i wogole co sie dzieje bo znajomy byl w poblizu i od razu mnie na lawete zgarnal i samochodzik powedrowal do ASO. W aso podobna sa znajomi znajomego i kurcze zobaczymy jak sie to wszystko skonczy... narazie dziekuje za wszystkie odpowiedzi, dam znac jak cos zalatwie i co tez to bylo. Jak sie tam nie uda to przewioze swoja Wloszke do kogos kto ma pojecie o tym. jeszcze raz dzieki wszystkim! wesolych swiat! do uslyszenia w krotce

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Jest w Krakowie parę zakładów które zajmują się AR nie koniecznie ASO. Podzwoń popytaj może coś poradzą.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar blondyn26081987
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    s-c
    Auto
    alfa 156 seele speed 2001 była obecnie AR 159 2.4 210 kucy
    Postów
    64

    Domyślnie

    a jeśli mam wyciek tego oleju to chyab wina korka nie jestem pewny ale koło korka widać mokro aa ostatnio było wycierane da sie cos z tym zrobić ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 09:47
  2. Alfa 156 / 2,0 / 2002 / Selespeed - problem z biegami
    Utworzone przez Tommii w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:05
  3. Problem z biegami Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
    Utworzone przez Majorek80 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 08:17
  4. 156 selespeed problem z biegami
    Utworzone przez borsuczi w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 22:06
  5. Problem z biegami w alfie 147 selespeed
    Utworzone przez martinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory