Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: dziura w podłodze

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu widać że masz pozaginane blaszki odpływu wody z podłogi - jak woda stała wewnątrz to niestety podłoga miała prawo przegnic
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    maciek ma racje , a tak nawiasem mowiac nie przesadzajcie 1 dziurka i odrazu cala podloge moze wymienic , gra warta swieczki , moj znajomy mial tak strasznie przegnita podloge w Vectra A , dokladnie wszystko poczyscil i polatal zywica i co sie na koncu okazalo po paru latach to byla to najbardziej wytrzymala rzecz w aucie , nadwozie zgnilo a podloga jak kamien . Nie bez powodu lodzie sa robione z maty i zywicy bo przeciez ciagle sa w kontakcie z woda

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 SW 2,4JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał regis Zobacz post
    blacha, tylko tak zgnita pod konserwacją że się kruszy. Też miałem takie dziurki, jak zacząłem opukiwać to skończyło się wymianą połowy podłogi. bo z 3 dziur zrobiło się coś takiego



    a blacharz wyciął jeszcze więcej żeby dobrać się do zdrowej blachy.

    niestety, jak chcesz zrobić dobrze pewnie czeka cię podobna sprawa :/
    echhhh.....trudna sprawa, kuźwaaaaaaa mać.....a ile taka przyjemność Cię kosztowała???

    ---------- Post dodany o godzinie 20:42 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:41 ----------

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    maciek ma racje , a tak nawiasem mowiac nie przesadzajcie 1 dziurka i odrazu cala podloge moze wymienic , gra warta swieczki , moj znajomy mial tak strasznie przegnita podloge w Vectra A , dokladnie wszystko poczyscil i polatal zywica i co sie na koncu okazalo po paru latach to byla to najbardziej wytrzymala rzecz w aucie , nadwozie zgnilo a podloga jak kamien . Nie bez powodu lodzie sa robione z maty i zywicy bo przeciez ciagle sa w kontakcie z woda
    na początek chyba spróbuje z tą matą pobawić się w styczniu

    ---------- Post dodany o godzinie 20:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:42 ----------

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Na pierwszym zdjęciu widać że masz pozaginane blaszki odpływu wody z podłogi - jak woda stała wewnątrz to niestety podłoga miała prawo przegnic
    dzięki za wskazówkę, z Twoją wiedzą człowiek mógł by dużo kłopotów z autkiem sobie oszczędzić

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kowall85
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    AR 156 1.8 ts 2000r
    Postów
    288

    Domyślnie

    mnie też czeka robota, nie mam dziur ale powoli widać rude plamki , jak tylko będzie cieplej pruje cały środek , szlifiera ,wiadro bitgumu i wysmaruje całą podłoge z zewnątrz i w środku

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Do podwozia najlepszy jest baranek kauczukowy, nie kładziemy go na gołą blache tylko na podkład antykorozyjny epoksydowy. Od środka jeśli jest rdza wystarczy podkład epoxydowy i lakier. Jeśli dasz od środka bitgum to w cieplejsze dni będziesz go czuł w aucie.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kowall85
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    AR 156 1.8 ts 2000r
    Postów
    288

    Domyślnie

    A muszę od środka lakierować?? pod wykładziną?? czy wystarczy podkład i baranek??

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Zrób tak jak jeden z kolegów mówi. Auto robisz dla siebie więc posprawdzaj całą podłoge dobrze opukaj. I później to co znajdziesz usuń do zdrowej blachy i zaspawaj to. Nawet jak pół podłogi bedziesz musiał usunąć to lepiej to zrobić raz a dobrze a nie bawić się przez kolejne 5 zim i robić po trochu. Moi rodzice mają Fiata Uno zrobili tak 3 lata temu i do tej pory ani rdzy ani żadnego problemu z podwoziem. Ja uznaje rade że jak robić to raz a porządnie i mieć spokój i czyste sumienie Pozdro

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Zrób tak jak jeden z kolegów mówi. Auto robisz dla siebie więc posprawdzaj całą podłoge dobrze opukaj. I później to co znajdziesz usuń do zdrowej blachy i zaspawaj to. Nawet jak pół podłogi bedziesz musiał usunąć to lepiej to zrobić raz a dobrze a nie bawić się przez kolejne 5 zim i robić po trochu. Moi rodzice mają Fiata Uno zrobili tak 3 lata temu i do tej pory ani rdzy ani żadnego problemu z podwoziem. Ja uznaje rade że jak robić to raz a porządnie i mieć spokój i czyste sumienie Pozdro
    Zgadzam sie z kolegą jeśli chcesz to zrobic to zrob konkretnie,ja na wiosne przymierzam sie do konserwacji mojej Belli w sumie nie widac żadnych oznak korozji(odpukac) ale to tak na przyszłośc. A że tęśc zajmuje sie tymi sprawami więc będziemy kombinowac jak sie cieplej troszke zrobi.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kowall85
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    AR 156 1.8 ts 2000r
    Postów
    288

    Domyślnie

    tak tylko żadnych dziur nie ma , jest twardo tylko są delikatne malutkie rude plamki a pod nimi gruba blacha , chcę to zedrzeć do gołej blachy , dać podkład i baranka, to samo od środka, ale wydaje mi się że nie ma sensu kłaść lakier na baranka pod wykładziną

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowall85 Zobacz post
    A muszę od środka lakierować?? pod wykładziną?? czy wystarczy podkład i baranek??
    Od środka jeśli masz rdze to ją oczyść pomaluj podkładem i jakimś lakierem (może być najtańszy autorenolak), sam podkład nie jest tak wytrzymały jak lakier. I ja bym od środka nie dawał baranka tylko podkład i lakier

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła w podłodze,
    Utworzone przez LongStar w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 10:55
  2. Sprzęgło w podłodze.
    Utworzone przez czanket w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 17:09
  3. [146] sprzęgło w podłodze
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 23:59
  4. Dziury w podłodze
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 07:12
  5. Pedał hamulca w podłodze!
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory