Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Siada mi wspomaganie, opłaca się regenerować?

  1. #1
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie Siada mi wspomaganie, opłaca się regenerować?

    Od pewnego czasu w mojej Alfie nierowno pracuje wsp. kier. czasem dziala w 50% Mysle ze to chyba lozyska przy pompie juz"umierają" Ciekawi mnie czy jest mozliwosc wymiany samych lozysk czy trzeba calą pompe(nie daj Boze...) moze ktos mial podobny przypadek?!
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 01-11-2010 o 14:44

  2. #2
    piecia
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Nie opłaca sie regenerować poszukaj na ALLEGRO uzywki z młodszych roczników.NIe powinna kosztowac więcej jak 250 zł.A po drugie sprawdż napięcie paska który napędza pompę wspomagania.Jeżeli pompa nie hałasuje to znaczy że jest ok.Piotrek

  3. #3
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piecia
    Witam.Nie opłaca sie regenerować poszukaj na ALLEGRO uzywki z młodszych roczników.NIe powinna kosztowac więcej jak 250 zł.A po drugie sprawdż napięcie paska który napędza pompę wspomagania.Jeżeli pompa nie hałasuje to znaczy że jest ok.Piotrek
    Hmm... szczerze mowiac to ja za bardzo nie mam zaufania do kupwania uzywanych czesci!! Bo mozna trafic na to samo co sie ma albo jeszcze gorsze.......... chyba ze ma sie jakies wiarygodne zrodlo!!!! Tak wiec raczej wybiore regeneracje, ale poki co musze jeszcze raz wszystko dokladnie przepatrzec!!!
    Piecia dzieki za info.

  4. #4
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Małe spostrzeżenie - Ostatnio gdy mrozik trzyma na dworze wsp. chodzi tak jak powinno, może faktycznie pasek napędzający pompe jest lużny, pod wplywem niskiej temp. guma kurczy sie i jest wsztstko O.K. Tylko mam pytanko, gdzie dokladnie zlokalizowana jest ta pompa moze ktos wie? gdzies w okolicach klimatyzatora? Jakim paskiem jest napędzana? Tym od altelnatora czy jescze jakims innym?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jesli masz klime to tam jest straaasznie długi pasek co wszystko napędza włacznie z klimą altkiem i pompą... pompa znajduje sie pod alterntorem z tego co pamietam za silnikiem.. co do napinacza to tam jest specjalna rolka na ramieniu, nie naciąga sie altkiem czy czyms w tym stylu jak to na przyklad w innych silnikach bywa... taka rolka na ramieniu napręzającym kosztuje cos koło 100 zeta z tego co pamietam bo kupowalem niedawno do swojej od gostka co paskami handluje na allegro.. opisałem jak jest u mnie w 2,0 ale mysle ze u Ciebie bedzie tak samo..

  6. #6
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Panowie dzięki za pomoc!!!!! W wolnej chwili musze sie za to zabrac i oblukać co i jak!!!!

  7. #7
    peters2
    Gość

    Domyślnie Wspomaganie.Mam kłopot?

    Nie bardzo sie na tym znam ale jak krece kierownica na postoju slychac wyrazne brzeczenie w silniku.Pada mi pompa wspomagania?Sprawdzilem plyn i jest niezle nie ubylo od ostatniej kontroli.Ten dzwiek jest normalny czy mam szykowac kasiorke?

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Nie jestem do konca pewien, ale to chyba normalny objaw dzialania wspomagania. Ja w swojej jak krece w miejscu to tez slysze takie wlasnie miałczenie/mruczenie w kazdym razie tak to jest. To chyba serwo od wspomagania tak dziala i wydaje dzwiek.

  9. #9
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Nie, nie to raczej nie jest normalny dzwięk!!! Przy skręcaniu kierownicą nic nie powinno być słychac!!!! Jesli nie masz takowych wycieków to najprawdopodobnej padają łożyska w pompie. A jakiego masz koloru olej w wspm. Jeśli jest szary to na 99% łożyska. Normalnie jeśli masz zalane olejem o specyfikacji Dextron II barwa powinna być czerwonawa!!!!
    Acha... sprawdz jeszcvze nacąg paska wieloklinowego może być luzny i to też może się przyczyniać do "świerszczenia" pompy!!!!!!

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    a kiedy ten olej byl zmieniany? bo przy tych mrozach jak juz jest zuzyty to bedzie brzeczal

Podobne wątki

  1. Alfa że mucha (nie) siada
    Utworzone przez igoner93 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 12:14
  2. Pompa siada pomału?
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 15:38
  3. Bardzo siada tył.
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 11:56
  4. [159] elektronika siada?
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 16:18
  5. Regenerować turbinę czy nie ??
    Utworzone przez Bedboys w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 14:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory