Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: zderzak przedni - zamiennik

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seboq
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    156 2.0 TS Sportpack 2000r.
    Postów
    74

    Domyślnie zderzak przedni - zamiennik

    Stalo sie. Trafilem ostatnio sarne. Niestety poszedl zderzak i reflektor. Mam pytanie. czy ktos korzystal kiedys z takich zamiennikow jak ten:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-97-...359986518.html

    cena jest dosyc, wiadomo jesszcze koszt malowania dochodzi.

    Trudno jednak znalezc oryginal w czarnym kolorze, jak u mnie byl. Czy nie ma problemu z wpieciem kratki i halogenow i czy ogolnie jest on naprawde jak 1:1. Chetnie zobaczylbym fotki jesli ktos posiada takowy zamontowany.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie


    z własnego doświadczenia wiem, że zamienniki to szajs. studiowałem to na VW. można powiedzieć, że straciłem wówczas 500zł. bo owym zamiennikiem cieszyłem się kilka miesięcy- trafiłem na koleinę w poprzek drogi i zderzak (dół) sie polamał w drobny mak. musiałem więc kupić nastepny, ale już oryginalny(używany). zamienniki są słabo dopasowane, czasami trzeba je nawet przerabiać pod auto, odlew jest porażka (dużo niedociągnięć), jakość plastiku masakra (bardzo kruchy). kup używany ale oryginalny zderzak- pomaluj pod kolor nadwozia i ciesz się z zakupu. szkoda czasu, pieniędzy i nerwów na zamienniki.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post

    z własnego doświadczenia wiem, że zamienniki to szajs. studiowałem to na VW. można powiedzieć, że straciłem wówczas 500zł. bo owym zamiennikiem cieszyłem się kilka miesięcy- trafiłem na koleinę w poprzek drogi i zderzak (dół) sie polamał w drobny mak. musiałem więc kupić nastepny, ale już oryginalny(używany). zamienniki są słabo dopasowane, czasami trzeba je nawet przerabiać pod auto, odlew jest porażka (dużo niedociągnięć), jakość plastiku masakra (bardzo kruchy). kup używany ale oryginalny zderzak- pomaluj pod kolor nadwozia i ciesz się z zakupu. szkoda czasu, pieniędzy i nerwów na zamienniki.
    Zgadzam sie z kolegą poszukaj orginalnego albo używki i pomaluj bo zamaiennik gdybyś nawet chciał to nie spasuje Ci sie z autem w życiu.

  4. #4
    MAREK84
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak koledzy piszą... Nie kupuj zamiennika bo go nie spasujesz z błotnikami. Nie mówiąc już o kratkach, czy halogenach...

  5. #5
    leegwan
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszą poprzednicy - szukaj oryginału w używkach (jest taki wybór że znajdziesz bez problemu w kolorze) Spróbuj u Szwagrów, oni mają duży wybór części
    tu masz namiary: http://www.alfa-czesci.pl
    Ostatnio edytowane przez leegwan ; 07-01-2011 o 15:27

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja kiedyś przećwiczyłem zamiennik na Oplu - pasował bardzo ładnie, jedyną wadą było to, że nie miał wyciętej klapki na ucho do holowania Tak więc modliłem się, żeby nie zaistniała sytuacja, w której musiałbym auto holować. Na szczęście nie zaistniała do momentu sprzedaży
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Temat przerabiałem sarna i po zderzaku więc mogę conieco napisać. Ja kupiłem u tego gościa co jest link(na 100% nie jestem pewien). Zderzak zamontowałem bez problemów i pasował!!(nawet jest otwór na wkręcenie haka holowniczego) nie słuchaj towarzystwa bo za używany w dobrym stanie zderzak zapłacisz 3 krotność zamiennika. Jedna istotna sprawa co do wysyłki i odbioru .... sprawdzić ponieważ zderzak pękł mi na środku na dole(wysokość przeciwmgielnych), wina kuriera.

    Pozdrawiam i powodzenia.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Lepszy używany niż zamiennik. Problemy ze spasowaniem, zderzaki są robione w kiepskich formach trzeba je szpachlować bo wyjdą załamania lakieru. I lubią pękać bo są robione z innego plastiku

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    strus
    To ile za ten używany się płaci? Bzdura co napisałeś, zamiennik ten to kiła i mogiła, sam to potwierdziłeś. Już podczas przesyłki pękł, nie wiesz ile razy zderzakiem się przyszoruję? Pewnie nie, robione są z źle dobranych plastików (najtańszych) i dlatego pękają, łamią się. Zderzak swoje musi wytrzymać, to nie ozdoba ani też atrapa.
    Czy wiesz jakie jego przeznaczenie?....

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    Lepszy używany niż zamiennik. Problemy ze spasowaniem, zderzaki są robione w kiepskich formach trzeba je szpachlować bo wyjdą załamania lakieru. I lubią pękać bo są robione z innego plastiku
    Czy przygotowywałeś kiedys uzywany zderzak pod malowanie na gotowo?? Uwierz mi, że momentami nie warta świeczki gra. Zamienniki mogę polecić bo przerabiałem temat na golfie i punciaku
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

Podobne wątki

  1. [159] przedni zderzak - reg
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 10:43
  2. [GTV] Zderzak przedni
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 16:54
  3. zderzak przedni 147
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 21:00
  4. Zderzak przedni
    Utworzone przez MAREK84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 19:45
  5. [155] Zderzak przedni
    Utworzone przez siwy144 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 16:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory