Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: szum powietrza powyzej 100 km/h

  1. #1
    viruskill
    Gość

    Angry szum powietrza powyzej 100 km/h

    Mam takie pytanie ponieważ gdy przekraczam 100 km/h słyszę szum powietrza u góry drzwi kierowcy. uszczelki niby dolegają jak pada deszcz i otworze po szybkiej jeździe drzwi to nie ma nigdzie wody i widać że uszczelka trzyma bo cześć jest sucha a część mokra. I słychać szum glośniej jeśli są podmuchy boczne. Jutro zrobię zdjęcia spasowania uszczelek i ułożenia tych pianek pod maska. Dodam że w pługu 605 szwagra nie ma czegoś takiego w mojej byłej dedrze integrale też nie było nawet. Dodam że powietrze napewno nie wdziera się do środka pojazdu!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja mam taki sam model z tego samego roku i z takim samym silnikiem i nie mam czegoś takiego nawet przy 150 km/h. Jeśli to nie uszczelki drzwi, to weź też pod uwagę okna.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał viruskill Zobacz post
    Mam takie pytanie ponieważ gdy przekraczam 100 km/h słyszę szum powietrza u góry drzwi kierowcy. uszczelki niby dolegają jak pada deszcz i otworze po szybkiej jeździe drzwi to nie ma nigdzie wody i widać że uszczelka trzyma bo cześć jest sucha a część mokra. I słychać szum glośniej jeśli są podmuchy boczne. Jutro zrobię zdjęcia spasowania uszczelek i ułożenia tych pianek pod maska. Dodam że w pługu 605 szwagra nie ma czegoś takiego w mojej byłej dedrze integrale też nie było nawet. Dodam że powietrze napewno nie wdziera się do środka pojazdu!
    W A4 dzieje sie coś podobnego tam wystarczy ramke drzwi podgiac lekko w strone drzwi bo nie dochodzi do uszczelki i słychac taki szum i problem znika,ale w Belli to raczej sie nie sprawdzi,ale sprobowac zawsze mozna. A może auto gdzieś miałeś uderzone z boku i drzwi nie są do końca spasowane moja jest z 00' i nie mam takiego problemu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar suchy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Szymbark k/Gorlic
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 jtd 105KM, jest: Alfa Romeo 159 1.9JTDM 120KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    ja mam podobny szum gdy przez nieuwage nie dosunę do końca szyby, sprawdź czy szyba wchodzi w uszczelke (co najmniej 0,5 cm)

  5. #5
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    szyba wchodzi dzwi byly sciagane ale w tym sek ze wszystko jest niby ok spasowane i tutaj wyglada jak by wiatr sie wdzieral pomiedzy uszczelki takie mam uczucie

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    tez mi się tak zdarza ale powyżej 140km/h i przy sporym wietrze i przypisałbym to uszczelce od drzwi na wysokości przedniej i bocznej szyby, zmęczenie materiału spowodowane częstym uzytkowaniem
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    Taki OT
    Jak jade po czystym asfalcie to mam szum i czy mogą to być opony mam lak 205 zimówki i szumi nie wiem jak na letnich bo kupiłem ją zimą i odrazu po zakupie kupiłem opony i przeżuciłem, zastanawiam się czy to może być łożysko ale mam wątpliwości bo szum jest równy puszcze go sobie na luzie i szum ustaje im wolniej jade. Pamiętam że przy delcie II z 96r to łożysko typowo szumiło było nierównomiernie
    jak ktoś może niech rozwieje moje wątpliwości poprzednio miałem laki 185 przy AR 146 teraz mam jeszcze Lancie lybre ona ma 195 ale nie jeżdże nią dużo bo ma takie "wielosezonowe"

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Kolego Obi.Wan masz dość szerokie oponki, zimówki są produkowane z miękkiej mieszanki gumy, i dzieje się to na równym asfalcie, więc ja na Twoim miejscu nie martwiłbym się, że tak jest i czekał do wiosny aby przerzucić na letnie
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  9. #9
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    jesli uważasz ze w 156, jest silny szum od okien polecam przejechac sie GT
    tam dopiero jest szum...
    pzd.

  10. #10
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    robilem test taki ze stawałem ze strony od pasażera karczer i strumieniem wody celowałem pomiędzy drzwi a uszczelkę na całej długości następnie otwierałem drzwi i sprawdzałem czy woda się przedostała ale było ok. więc nie mam pojęcia co to tak szumi tak jak by się powietrze dostawało pomiedzy górna a dolną uszczelkę

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. stukanie powyzej 2tys
    Utworzone przez michal832 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 16:08
  4. trzesie powyzej 80
    Utworzone przez dami1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 07:21
  5. Zamula powyzej 4 tys
    Utworzone przez selius w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory