Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: Ukręcony gwint w głowicy, dajcie koledzy porade!!

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Talking

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    na zerwany gwint pomoże takie coś:

    http://moto.allegro.pl/napraw-zerwan...390281479.html

    sprawdzone, działa super. świec nigdy na gorącym silniku nie ruszamy, opiłkami się nie przejmuj wypcha je przez zawory
    o właśnie coś takiego to było a przynajmniej podobnie to wyglądało

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    dzięki, tak też myślałem, bo jakiś czas temu slyszałem o czymś podobnym,ale auto juz wiechało na lawete i na arkuszową ruszyło, więc jutro będę wiedział więcej mam tylko taką nadzieje, że nie będą sciągać głowicy, ale pewnie mieli już setki takich problemów więc staram się nie martwić, ale to i tak nie wychodzi bo nerwy są za każdym razem jak coś się dzieje! a to http://moto.allegro.pl/napraw-zerwan...390281479.html to jest świetny pomysł, dzięki!

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    W warszawie to mogę polecić ten warsztat www.autoszlif.waw.pl. Brat robił u nich głowice i był zadowolony

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    W warszawie to mogę polecić ten warsztat www.autoszlif.waw.pl. Brat robił u nich głowice i był zadowolony
    tak, dzięki. Tylko, że twój brat sciągał głowice, a ja nie chcę jej ściągać. Dzięki za link na przyszłość, choć mam nadzieję, że sie nie przyda

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    no to pech, nie chcę podejmować ryzyka rozjeb... silnika tym, że zaoszczędzę na kasie i będzie czasem po silniku, ale jak usłyszałęm cenę kompletna jakies 1500zł czy 2000zł zależy od zaworów czy będą do wymiany to odechciało mi się w ogóle naprawiać ten samochód jeśli można tak nazwać, szczególnie że 1500 wtopione 3 tygonie temu w skrzynie biegow, a prędzej w sprzęgło... żeby to chociaż jakaś pewność była nagwintowania bez zdejmowania głowicy, a nikt nie da gwaracji i pewności, wyjeżdżasz i może być lipaaa...

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Przestań marudzić. Gwintowanie z odsysaniem od góry opiłków i te sprężynki załatwiają problem. Warunek robić na spokojnie i na zimnym. Kupa ludzi tak jeździ, nie słyszałem złej opinii jeszcze o tym patencie.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Przestań marudzić. Gwintowanie z odsysaniem od góry opiłków i te sprężynki załatwiają problem. Warunek robić na spokojnie i na zimnym. Kupa ludzi tak jeździ, nie słyszałem złej opinii jeszcze o tym patencie.
    ja tez slyszalem ze to sie sprawdza w 100% ten sam znajomy u ktorego to widzialem, montowal to nawet w zerwanym gwincie sruby mocujacej glowice do bloku... przeciez ja sie dociaga odpowiednio mocno i spokojnie trzymalo.. a co dopiero swieca jej nie dokrecasz duzym momentem.

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    tak wiem ale jest zawsze to ryzyko jak narazie nie znalazlem Kogos ktos by sie podiol tego a jak tak to ze odpali silnik bez tej swiecy i ze wydmucha po gwintowaniu resztki, albo ze wydmucha pod cisnieniem, ale ci co sie znaja twierdza ze wszystkiego morzesz nie wydmuchac, jest ktos z warszawy kto sie podejmie? ??

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Wlej na denko tłoka przez otwór świecy 10ml oleju jak najgęstszego, 15w40 minimum, dobry jest też taki do skrzyni biegów - lej jak do próby olejowej. Potem z odsysaniem od góry wierć i gwintuj. Potem wkręcaj sprężynę i świecę. Podłącz kable i odpal silnik - uwaga z gazem wciśniętym do oporu. Jak załapie potrzymaj go na 4-5 tys przed 3-4 sekundy, potem jeszcze na 2 tys z 10 sekund i zostaw do nagrzania. Wszystko ci wydmucha i przepali albo jeszcze w cylindrze albo przed katalizatorem.
    Olej uchroni pierścienie i odstęp między tłokiem i cylindrem od dostania się tam opiłków (napięcie powierzchniowe oleju) i w razie czego od razu będzie smarowanie w cylindrze.

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    właśnie rozmawiałem z gosciem co robi to od lat, ale bez sprężynek tylko używa sprzętu dość drogiego i "wirt tuleja cienkoscienna" zakończona wąsko gdzie ugniatakiem dogniata i trzyma i nie miał nigdy problemów, a wióry mówił, że wyrzucało przy odpaleniu auta bez wkręcenia świecy 15min i po problemie, tylko że w alfie jest dość głęboko gwint w głowicy i czy na pewno wszystko wyjdzie, a może
    "Wlej na denko tłoka przez otwór świecy 10ml oleju jak najgęstszego, 15w40 minimum, dobry jest też taki do skrzyni biegów - lej jak do próby olejowej. Potem z odsysaniem od góry wierć i gwintuj. Potem wkręcaj sprężynę i świecę. Podłącz kable i odpal silnik - uwaga z gazem wciśniętym do oporu. Jak załapie potrzymaj go na 4-5 tys przed 3-4 sekundy, potem jeszcze na 2 tys z 10 sekund i zostaw do nagrzania. Wszystko ci wydmucha i przepali albo jeszcze w cylindrze albo przed katalizatorem.

    wyprubować to bez świecy popluje i się wyczyści??

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana termostatu - zerwałem gwint w głowicy. Patenty?
    Utworzone przez quba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 21:49
  2. [alfa 156] Ukręcony śruby zacisku
    Utworzone przez Spike90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 00:43
  3. Dajcie poprowadzić AR 159 1,9 150 KM
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory