Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Ukręcony gwint w głowicy, dajcie koledzy porade!!

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie Ukręcony gwint w głowicy, dajcie koledzy porade!!

    Witam wszystkich, mam pytanko, otóż dziś wymianiałem filtr powietrza przeczyściłem odme i przepustnice i wymieniłem przepływomierz, reset i adaptacjia no i szczęśliwy brak falowania,... no i przysłuchałem się delikatnemu pykaniu pod pokrywą silnika więc pokrywa zdjęta wtryski na bok i świeca na pół zalana olejem hmm odkręciła się sama? hmmm coś nie tak z gwintem, spróbowałem delikatnie dokręcać ale puściła i jest d...a, ale delikatnie zaczęłem dokręcać pokolei następne no i szósta świeca po włożeniu klucza normalnie pękła a przypominam wszystko robione delikanie, gwint został w środku a cała reszta z świecy ładnie wyszła no myśle że z tym nie będzie problemu, ale gorzej z gwintem na głowicy, nie chciałbym zdejmować głowicy, dajcie koledzy jakieś pomysły oczywiście praktyczne. Świece rok temu wymieniane, może ktoś z Warszawy by się podjął nagwintowania bezwiórowego lub czegoś dobrego tylko nie za daleko bo jednak laweta kosztuje chyba że hol, jestem z bielan, a może ściągnać i posprawdzać ogólnie silnik, dzięki zza pomoc
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    płaski śrubokręt pomoże
    musi być taki żeby złapał rant gwintu świecy
    temat można powiedzieć że "standard"
    powoli to rób i się uda

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    tak kolego wiem pisałem że sobie dam rade ze zerwaną świecą ale problem tkwi w następnym otworze w głowicy gdzie jej gwint jest uszkodzony, problem z pozostałosciami świecy to pewnie pare minut i po sprawie ale jak rozwiązać problem z uszkononyum gwintem głowicy, bez jej zdejmowania

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    tez ci się przytrafiło

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    nie doczytałem - sobota
    ale nie rozumiem jak uszkodziłeś gwint w głowicy??

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Tulejowanie i po problemie, chyba ze uda sie uratowac gwint, kolega tak mial ze tez sie krecila ale poprawienie pomoglo. Powodzenia
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał borsukmax Zobacz post
    tez ci się przytrafiło
    no pech, a jaki szczęśliwy byłem po zaniku falowania a falowało ostro do 1800obr a tu nagle szok jakies delikatne pukanie od razu wiedziałem co jest ale jak odkręcałem pokrywe i zdejmowałem wtryski to się dosłownie modliłem, ach przed świetami wymieniana skrzynie prędzej sprzęgło tyle problemów przez gaz hujowy mechanik się nawet trafił podmieniał na używki i brał za nowe ale są różne typy tylko nogi łamać, a tu teraz głowica, ach szkda gadać chyba po wszystkim pare zdjęc zrobie i wystawie belle choć cieżko będzie nie wiem troche kasy poszło myslałem że z czasem coraz mniej ale w cale nie tylko czekać jak wał pęknie... sam już nie wiem

    ---------- Post dodany o godzinie 23:36 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:33 ----------

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Tulejowanie i po problemie, chyba ze uda sie uratowac gwint, kolega tak mial ze tez sie krecila ale poprawienie pomoglo. Powodzenia
    tak tylko chyba jakieś ryzyko jest co? jeśli w warsztacie nie wyciągną odkurzaczem syfu z komory całkowicie to mogę mieć większy problem i pewnie na swoje życzenie tak? żeby było bez zdejmowania głowicy hmmm czy to pewne myśle że chyba arkuszowa pomoże bez ściągania głowicy, gościu jest rzetelny ale jaka kasa

  8. #8
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Trochę pokory Bracie... Heh, to chyba z jakiejś polskiej komedii... A nawiązując do tematu w Wawce jest firma która trudni się takiego typu usługami, muszę spytać ślusarza odemnie z pracy i dam znać. A na wielgaśnym marginesie broń CięPanie Boże dłubać i gwintować cokolwiek kiedy głowica nie jest zdjęta, bo opiłki które powstaną w tym procesie przenikną głębiej (tłoki, pierścienie) no i sam wiesz jaki finał...

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    widziałem kiedyś jak znajomy mający warsztat zrobił pewien "myk" w takiej samej sytuacji kupił gdzieś gwint... wyglądało to jak skrawek po toczeniu na tokarce, coś w rodzaju sprężynki... wkręcił to na świecę a następnie ją wkręcił. Nowy gwint się wkręcił w głowice i świecę można było wkręcać i wykręcać

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    na zerwany gwint pomoże takie coś:

    http://moto.allegro.pl/napraw-zerwan...390281479.html

    sprawdzone, działa super. świec nigdy na gorącym silniku nie ruszamy, opiłkami się nie przejmuj wypcha je przez zawory

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana termostatu - zerwałem gwint w głowicy. Patenty?
    Utworzone przez quba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 21:49
  2. [alfa 156] Ukręcony śruby zacisku
    Utworzone przez Spike90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 00:43
  3. Dajcie poprowadzić AR 159 1,9 150 KM
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory