Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: [156] Pęknięty wąż wspomagania, wywalenie płynu - możliwe przyczyny?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie [156] Pęknięty wąż wspomagania, wywalenie płynu - możliwe przyczyny?

    Witajcie,
    pękł mi wąż od wspomagania, bardzo trudny jest do niego dostęp, z tego co zdołałem zauważyć jednym końcem wchodzi do silniczka na maglownicy, drugi idzie gdzieś pod akumulatorem i tam ślad się urywa bo nie ma jak zobaczyć, z każdej strony to osłona to coś. Na filmie dobrze widać jego umiejscowienie gdy oddalam zoom.
    Dodam że płyn jaki wywaliło miał bardzo dziwny kolor, jakby piasku z wodą.
    Dorzucę jeszcze do ognia wspominając że pompa (ta na wielorowkowym) hałasowała "yyyyyyy" a gdy wywaliło płyn nie słychać jej.

    Wszystko przedstawia film - na początku słychać jeszcze jak był płyn i sobie bulgocze, w środku staram się uchwycić ten wąż [dobrze widać w 1:15], pod koniec pokazuję co wywaliło pod auto:


    Dodam jeszcze ten film dla porównania, jak wyła pompa gdy płyn był we wspomie. A wyła ona zawsze niezależnie od temperatur. Różnicę od razu słychać. Ten taki wysoki dźwięk.
    http://www.youtube.com/watch?v=DX7LGuDbnnM

    Powstałe pytanie to czy ktoś (dobrze by było żeby nie były to tylko wyssane teorie że "walnęła ci pompa, musisz wymienić" tylko poparte wiedzą przypuszczenia ) zna prawdopodobną przyczynę i czy wystarczy wymiana węża czy też będzie trzeba dodać do listy pompę?
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 05-02-2012 o 18:27

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Niezły syf zrobił sie z tego leju, ja na poczatek wymienił bym przewody od pompy, pewnie wyla bo był stary płyn jego wygląd mówi sam zasiebie. Zalejesz nowym płynem to zobaczysz czy trzeba nową pompę, tak od razu wywalać kasę bez sprawdzenia - troche szkoda.

  3. #3
    zm911
    Gość

    Domyślnie

    Witam, miałem ten sam przypadek w ubiegłym tygodniu nagle pękł wąż i wywaliło cały płyn z układu wspomagania. Jest tam taki krótki gumowy wężyk łączy rurkę metalową wychodzącą z przekładni z rurką idącą do silnika, nie może być to sztywne połączenie i stad ten gumowy przewód. Natomiast mogę powiedzieć że u mnie wcześniej pompa chodziła cicho natomiast jak wywaliło płyn wtedy zaczęła huczeć, ale zaraz wyłączyłem silnik aby jej nie zatrzeć. Po wymianie przewodu i płynu wszystko jest ok. Myślę że możesz zrobić tak jak proponuje RafcioL27 jest to logiczne aby nie pchać się niepotrzebnie w koszty. Jak sądzę przyczyną pekania tego węża jest to że ciagle pracuje, guma robi się coraz twardsza ze starości a obecne mrozy jeszcze bardziej ją usztywniają i tu leży przyczyna. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez zm911 ; 05-02-2012 o 20:29

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bbbbb29
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Janowiec Wlkp. kuj-pom
    Auto
    Alfa 156 2.5V6 2002r
    Postów
    52

    Domyślnie

    miałem w tym tygodniu to samo co kolega ZM911. Nic kolego tylko wykręcić co się da aby mieć dostęp jeśli wąż spoko to podpiąć jeśli wydaje Ci się że nieciekawy to wymienić go na nowy (niewielki koszt), zalać odpowiednim olejem i powinno być ok. Ja jak zalewałem na początku przy wyłączonym silnik to olej nie chciał za bardzo wlatywać głębiej niż zbiorniczek więc zapaliłem silnik, ale jak dostał się do pompy to strasznie zaczęła hałasować, jak dolałem oleju na miarce na max to troszkę się uciszyła pompa, w zbiorniczku cały czas były takie malutkie bąbelki powietrza pewnie od odpowietrzania się układu i przy skręcaniu było słychać bardzo jak pompa wyje. Dopiero po przejechaniu 10km i po jakiejś godzinie odstania po zapaleniu było już cicho jak wcześniej. Ale nadmiar chyba ze zbiorniczka mi wysadziło. Wytarłem szmatką i spoko. Także powodzenia kolego i daj znać jak poszło.

  5. #5
    Kuba157
    Gość

    Domyślnie

    Witam,ja miałem przypadek,że poluzowała mi sie opaska zaciskajaca gumowy wąż na metalowej rurce na samym łączeniu i było slychac jak układ sie zapowietrza i jak skrecałem to miejscami czuć bylo opor na kierownicy w niektorych momentach aż do momentu kiedy calkiem ciezko chodzila bocaly płyn sie wylał.Ale jako tako u mnie kolor plynu był w porzadku (czerwony).Tylko jak bedziesz zalewal układ płynem przekładniowym nie hudraulicznym lub przekładniowo hydraulicznym.Litra takiego plynu w granicach 40 zl kosztuje.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    adam wymień wąż ale chyba będziesz musiał to zrobić z kanału lub wyciągnij akumulator z podstawą wtedy będziesz miał lepszy dostęp i zalej płynem klasy dextron II a aby go odpowietrzyć to skręć kołami do końca w lewo i w prawo na odpalonym silniku pilnując prawidłowy stan w zbiorniczku.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  7. #7
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    ja mam to samo, w sobote mi puściła metalowa obejma łącząca gumowy wężyk z metalową rurką i wypluł cały płyn, dzisiaj podcholuje go do mechanika żeby zalać nowy i ewentualnie wymienić tą gumową rurkę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    ja raz na kilka miesiecy musialem dolac plyn pojechalem do mechanika i mowi ze z pompy sie leje ale jak bylem na przegladzie zimowym to trafilem na spoko goscia i mi sprawdzil i mowi ze to przewod bo mokro jest z lewej strony a pompa jest z prawej
    i wymienilem przewod mechanik troche sie nameczyl
    z przewodem pojechalem do firmy ktora zajmuje sie hydraulika silowa i mi wymienili gume i na nowo zacisneli [ zaplacilem 40zl ] i mechanikowi 60

    potem zalalem plynem i odpowietrzylem i jest git
    uklad latwo sie odpowietrza:
    wlewamy pod max zakrecamy dajemy na max kola w lewo i chwile trzymamy potem na max w prawo potem prostujemy gasimy silnik
    odkrecamy i dolewamy zeby byl max i powtarzamy czynnosc do momentu az po zgaszeniu bedzie max
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  9. #9
    alfiatko13
    Gość

    Domyślnie

    witam w tamtym tygodniu mialem to samo 2 razy w ciagu 3 dni masakra z tymi przewodami gumowymi....

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfiatko13 Zobacz post
    witam w tamtym tygodniu mialem to samo 2 razy w ciagu 3 dni masakra z tymi przewodami gumowymi....
    nom w wakacje musialem zmienic przewod od klimy bo tez przeciekal
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. Wyciek płynu od wspomagania!
    Utworzone przez Maska156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 09:32
  2. [155] Ile się mieści oleju, płynu wspomagania i płynu chłodzącego
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:38
  3. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez jacoff w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:19
  4. wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:41
  5. [146] pęknięty wąż od układu wspomagania kierownicy
    Utworzone przez qbiczysko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory