Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Brak mocy silnika zapalona lampka silnika

  1. #1
    christofe
    Gość

    Domyślnie Brak mocy silnika zapalona lampka silnika

    Problem uwidocznil sie kilka dni temu, silnik pali normalnie, wolne obroty ok, podczas jazdy zapala sie kontrolka silnika i traci moc objaw taki jakby nie bylo ciagu powietrza badz brakowalo mu paliwa, niekiedy troche szarpnie i wchodzi na obroty, turbina niedawno wymieniona okolo 2tys, filtry wszystkie wymienione. Prawdopodobne przyczyny? Jutro bede mial kabel podam bledy z centralki

  2. #2
    fabick
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź wtyk potencjometru pedału gazu. Z tego co słyszałem to jest przeróżnie umiejscowiony. Jedni mają go za schowkiem, inni w tej skrzynce przy prawej nodze pasażera. Taka niewielka, biała kostka. U mnie był identyczny objaw i to była właśnie niestykająca ta złączka.

    O tutaj: http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=2
    Ostatnio edytowane przez fabick ; 25-01-2011 o 16:22

  3. #3
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    Jest taka opcja jutro to sprawdze, wlasnie przyszlo mi do glowy ze czesto nagle traci moc jak wjade w nierownosci moze to tylko zbieznosc okolicznosci ale ta kostka moze byc

    ---------- Post dodany o godzinie 19:57 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:06 ----------

    Po rysunkach widze ze wtyczka od potencjometra pedalu gazu jest za schowkiem przed pasażerem

  4. #4
    fabick
    Gość

    Domyślnie

    Na moje oko to dokładnie to. Miałem identyczny objaw (na jednej dziurze tracił moc, na następnej odzyskiwał).

  5. #5
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    Odczytałem błędy oto one P0220 Poz.przyspiesznika bieznia 2, P0404 Ster zaworu EGR, P0704 Wylacznik sprzegla, 2 tygodnie temu wymieniony został termostat i rozrząd wiec niektóre błędy mogły powstać po odłączaniu konektorow, ale po wykasowaniu pokazał się na nowo P0404 Ster zaworu EGR, jeszcze pojeżdżę i zobaczę czy coś wskoczy

    ---------- Post dodany o godzinie 12:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:57 ----------

    Oczywiście błąd P0404 Ster zaworu EGR nie pokazał się od razu po wykasowaniu a po kilkudziesięciu sekundach po odpaleniu silnika

  6. #6
    fabick
    Gość

    Domyślnie

    P0220 to właśnie błąd związany z tym konektorem, o którym pisałem wcześniej. Pewnie na kolejnej większej dziurze znów się pojawi
    EGR nie dawałby raczej aż takich silnych braków mocy.
    Czujnik położenia pedału sprzęgła zapala "check" (najczęściej przy wyższych prędkościach) ale też nie daje raczej żadnych widocznych objawów związanych z utratą mocy.
    Tak więc IMHO wciąż winowajcą jest ten konektor.

  7. #7
    stawsz
    Gość

    Domyślnie

    kolego sprawdz zaworek overboost ten z przodu przy chłodnicy na górnym pasie - zdejmij wezyki i dmuchnij w niego jesli powietrze przechodzi swobodnie to ci sie zawiesiłi taki masz objaw jaki masz - bedziesz musiał do przeczyścić lub wymienic

  8. #8
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    Wiec tak podlaczylem lapa i wyruszyłem pojeździć kasowałem błędy kilkakrotnie, i efekt spadek mocy zapala się kontrolka silnika błąd P0220 no i oczywiście P0404 ale to chyba mniej istotne przy tym problemie tym bardziej ze przy tym nie zapala się kontrolka oto link do zrzutu

    http://img233.imageshack.us/i/finalvi.jpg/

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Tak wiec czeka Cię lutowanie kostki od potencjometra

  10. #10
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    gdzie dokładnie znajduje się ta kostka

Podobne wątki

  1. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  2. Brak mocy, dziwny dźwięk silnika JTD
    Utworzone przez dejvid27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 22:44
  3. Kontrolka silnika i brak mocy
    Utworzone przez jedrek14 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:52
  4. [146] Brak mocy po rozgrzaniu silnika
    Utworzone przez rafkom77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 22:33
  5. [164] Brak mocy silnika
    Utworzone przez Bazyl121 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory