Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [2.4 JTD] drzenie auta na biegu jalowym i inne....

  1. #1
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie [2.4 JTD] drzenie auta na biegu jalowym i inne....

    od jakiegos czasu - kilka tysiecy km odczuwalne jest drzenie samochodu na biegu jalowym - zdecydowanie ponad przecietna - wyraznie na kierownicy ale i nawet na karoserii z zewnatrz stojac. Obroty sa na wlasciwym stalym poziomie. Siedzac w fotelu, to ciarki po plecach czuc od wibracji. Wyzsze obroty (tj. >1000rpm) uwalniaja od tego dziwnego wrazenia. Ponadto w trakcie jazdy glownie w zakresie obrotowym ok.1500-2700 rpm slychac rownolegle z praca silnika jakby terkotanie - tak mniej wiecej jakby posrodku silnika, ale to wrazenie z fotela kierowcy (wyobrazcie sobie dzwiek wtykanego w wentylator miedzy lopatki patyka czy czegokolwiek innego o co z impetem te lopatki moglyby uderzac). Dzwiek jest odrobine ciszej niz wlasciwy dzwiek silnika + turbina, ale rowniez niepokojacy jak wspomniane wyzej drzenie.
    Ponadto kiedy samochod jest po nocy, biegi 1 i 2 klopotliwie wchodza. Zeby nie bylo to problematyczne to musze pedal wcisnac do podlogi. O dziwo tylko 1 i 2 bieg, ale kiedy sie rozgrzeje auto do nominalnej temperatury - to problem jakby znika. Czy jest to prawdopodobne ze problemem jest kolo dwumasowe i konczace sie sprzeglo (lub sam docisk) ?? Olej w skrzyni to Tutella 75ZC Synth, co prawda wymieniona jakies 45tys temu, ale nie sadze zeby tak zgestniala. Gdyby jednak olej byl zuzyty i przez to gesty, to problem z biegami na zimnym wystepowalby na kazdym biegu, a nie tylko na 1 i 2, prawda?? Wysprzeglik tez bym wykluczyl, bo pedal pracuje w calym zakresie nie wpadajac, choc sprzeglo juz nie lapie tak fajnie. Auto ma przejechane 217tys.
    Prosze o Wasze spojrzenie na ta sprawe.

  2. #2
    Cafekarol
    Gość

    Domyślnie

    Ja posiadam 145-tke z silnikiem 1,9 JTD i na początku przyszłego roku zmieniam właśnie koło dwumasowe i sprzęgło. Bardzo możliwe, że u Ciebie też te części padły - zwłaszcza że mi sypnęło się wszystko po podobnym przebiegu - tak podejrzewam, bo niestety nieświadomy tej usterki kupiłem auto. Ja mam na liczniku 210 tys i prawie już jeździć normialnie się nie da. Trzęsie, szarpie przy ruszniu, jak gaszę silnik to brzdęka dość głośno to koło i całą budą szarpie, stuka przy zmienie biegów a po godzinie na mieście noga mi prawie odpada - tak ciężko pedał sprzęgła chodzi. Także jazda w korkach po mieście to jeden koszmar. Naprawa kosztowna, dlatego życzę Ci żeby jednak to nie było koło dwumasowe. Najlepiej udać się do dobrego mechanika i on Ci powie. Niestety koła dwumasowe to jest przekleństwo nowych diesli....

  3. #3
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    jeszcze zastanawialem sie nad ewentualna kwestia synchronizatora 1 i 2 biegu, bo dzis obserwowalem zachowanie biegow i na swiatlach etc. pomimo rozgrzania auta do nominalnej temperatury pracy przy ruszaniu - wskazane zaczac od 1ki - tez bylo czuc te opory z wrzucaniem 2ch pierwszych biegow...
    Maciek156 jeszcze zasugerowal poduszki - pragne poinformowac, ze wystepuja zamienniki - ja akurat kupilem z Impergomu - www.impergom.it - nawet maja po polsku katalog ze zdjeciami, wiec latwo dopasowac produkty. Wymienilem poduszke pod skrzynia biegow, ktora na kolysce jest montowana bo sie calkiem rozleciala, ale poduszki silnika byly OK. w momencie kiedy wymienialem ta pod skrzynia, a problem z drzeniem auta zaczal sie juz wczesniej niz wspomniana wymiana.
    coz - chyba bedzie trzeba rozebrac cholere i sie dowiem dopiero...

Podobne wątki

  1. ile pali na biegu jalowym?
    Utworzone przez martinpl w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 20:55
  2. Pierdzi z tlumika na biegu jalowym.
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 20:38
  3. Drzenie silnika na jalowym biegu 2.0 TS
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 20:50
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 22:13
  5. Pulsujace (delikatnie) oswietlenie na biegu jalowym
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory