Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Który z tych przekaźników jest od świateł mijania?

  1. #1
    lazlo
    Gość

    Domyślnie Który z tych przekaźników jest od świateł mijania?

    Wiem, że w instrukcji jest schemat jednak nijak ma się on do rzeczywistości. Mam problem bo przestał mi świecić lewy żarnik więc kupiłem nowy, po czym okazało się że stary był dobry. Lewy adapter nie dawał w ogóle iskry przy włączaniu świateł mijania - prawy iskrzył dobrze. Wyciągnąłem więc oba reflektory żeby zamienić je miejscami i sprawdzić czy ten z prawej, który świecił zadziała z lewej strony. Jednak nic takiego się nie stało. Gorzej - chciałem z powrotem wpiąć prawy reflektor na miejsce i okazało się, że prawy ksenon też przestał świecić :/ I właśnie jaka może być tego przyczyna? Światła drogowe działają, kierunkowskazy też, pozycyjne nie działają ale wcześniej też działały tylko z jednej strony (mam ringi). Bezpieczniki są całe, żarniki też były sprawne. Może właśnie to ten przekaźnik bo przy włączaniu świateł mijania nic kompletnie nie słychać, przy przełączeniu na drogowe słychać cyknięcie przekaźnika. Który więc przekaźnik to ten J45 bo na żadnym takiego oznaczenia nie ma. W jaki sposób sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny? Ten drugi przekaźnik z lewej o zgrozo ma napis CCCP więc nawet nie chcę myśleć skąd on się tam wziął.

  2. #2
    atanek1970
    Gość

    Domyślnie

    U mnie jest ten brązowy, a ten czarny mały od halogenow są ulokowane za schowkiem od strony pasazera

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    lektura obowiązkowa








  4. #4
    lazlo
    Gość

    Domyślnie

    Bocian tak jak pisałem mam ten schemat ale nijak on nie pasuje, ułożenie bezpieczników jak i przekaźników jest inne. Wiem też, że znajdują się w schowku - przecież je wymontowałem. Jeśli to rzeczywiście ten brązowy to nawet by mi pasowało bo na dwóch wtykach widać małą tęczę, taką jakby ktoś potraktował to bardzo wysoką temperaturą. Popatrzcie na zdjęcie. A powiedzcie mi, jest jakiś sposób na sprawdzenie czy przekaźnik jest dobry czy już się skończył? I czy możliwe jest, że jedno światło mogłoby świecić przy padniętym przekaźniku?

    Atanek tak jak mówiłeś ten brązowy jest od świateł mijania (i przekonałem się, że też od świateł drogowych, tylko o tym w instrukcji już nie pisze), a czarny mały jest od świateł przeciwmgłowych ale przednich bo tylne działają i bez niego. Jak się okazało u mnie winę za brak lewego ksenona ponosi przetwornica bo prąd dostaje ale nie podaje go dalej na adapter i do żarnika. Biorę się za jej rozkręcanie może coś tam zobaczę.
    Ostatnio edytowane przez lazlo ; 27-01-2011 o 17:15

  5. #5
    atanek1970
    Gość

    Domyślnie

    wcielo mojej pol odpowiedzi. Za schowkiem pasazera u mnie nie trzeba demontowac bo jest taki pierdolnik w ksztalcie kwadracika i wystarczy podwazyc paznokciem i pod nim jak odpadnie sa dwa przekazniki brazowy i czarny trudno je zobaczyc (po paluszku trzeba)braz od swiatel mijania, a czarny jak go nie ma to trzeba wstawic 20 A bae jednej nuzki jak od swiatel mijania jezeli dobrze pamietam robilem to od podstaw dwa dni temu jak co to pytac pozdro dla wszystkich

    ---------- Post dodany o godzinie 21:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:02 ----------

    acha lazlo ten przekaznik braz to jest od swiatel mijania obok jest czarny albo powinien byc tylko bez tej srodkowej nozki

    ---------- Post dodany o godzinie 21:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:05 ----------

    acha lazlo ten przekaznik braz to jest od swiatel mijania obok jest czarny albo powinien byc tylko bez tej srodkowej nozki te ktore sa trzy

Podobne wątki

  1. Jak dostać się do przekaźników świateł i wentylatora?
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 22:21
  2. Wahacz na górę, który z tych trzech?
    Utworzone przez Blu_Montecarlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 14:58
  3. Przepływomierz który jest który
    Utworzone przez HISZPAN w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 14:58
  4. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory