Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Akumulator Monbat Premium

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 136 KM ' 99
    Postów
    17

    Domyślnie Akumulator Monbat Premium

    Witam,

    czy ktoś z Was spotkał się z akumulatorem tej firmy. Kupiłam rok temu właśnie ten i mam wrażenie ,że to on jest moim problemem przy odpaleniu autka ?? Do 2,4jtd kupiony został aku z EN 760 A , 74 Ah . Kusi mnie nowy VARTA Silver Dynamic 74 Ah, EN 750. Powiedzcie sami, to nie jest normalne,żeby po nocy (fakt faktem- przy minusowej temp.) nie móc odpalić auta, a po klemach od razu. Auto było na kompie, brak błędów jakichkolwiek, jak i u elektryka, gdzie sprawdził ładowanie i zrobił klemy i stwierdził,że auto pod względem elektrycznym jest w 100 % sprawne. Co myślicie? Tylko szkoda wydać kolejne 4 stówy, jak się okaże ,że to nie aku.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:23 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:51 ----------

    dodam też,że świece zostały wymienione tej zimy )

  2. #2
    Grubas300
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelp Zobacz post
    Witam,

    czy ktoś z Was spotkał się z akumulatorem tej firmy. Kupiłam rok temu właśnie ten i mam wrażenie ,że to on jest moim problemem przy odpaleniu autka ?? Do 2,4jtd kupiony został aku z EN 760 A , 74 Ah . Kusi mnie nowy VARTA Silver Dynamic 74 Ah, EN 750. Powiedzcie sami, to nie jest normalne,żeby po nocy (fakt faktem- przy minusowej temp.) nie móc odpalić auta, a po klemach od razu. Auto było na kompie, brak błędów jakichkolwiek, jak i u elektryka, gdzie sprawdził ładowanie i zrobił klemy i stwierdził,że auto pod względem elektrycznym jest w 100 % sprawne. Co myślicie? Tylko szkoda wydać kolejne 4 stówy, jak się okaże ,że to nie aku.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:23 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:51 ----------

    dodam też,że świece zostały wymienione tej zimy )

    kupiłem oryginalnego BOSCH SILVER S5 74 AH 750A i powiem że przy -22 odpalał za dotknięciem a mam jedną świece do wymiany (przebieg 160 km)

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Krzychu52
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    AR 156 1.9 JTD SW 2001 Październik Azurro Nuvola, Alfa Romeo 155 1.7 94
    Postów
    350

    Domyślnie

    Najlepiej kup orginał Bosha to nie będzie problemu, chyba że coś z ładowaniem nie tak.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Kup sobie KAGERa to samo co Bosch a tańszy.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 136 KM ' 99
    Postów
    17

    Domyślnie

    No ładowanie własnie ok, bo była u elektryka i sprawdzał. Sam elektryk powiedział,że ten aku co mam jest o kant d... rozbić, no ale rozumiecie sami. Rok temu nowy aku, to dziwne mi się wydaje,żeby aż takie problemy były aczkolwiek skłaniam się do zakupu tym razem renomowanej marki aku. Jednakże nie wszyscy przecież jeżdżą na Bosch'ach i Vartach i Centrach a jakoś odpalają Przeszukałam forum i tam koledzy pisza o cofaniu paliwa, regulatorach ciśnienia itp.. ale to by wyszło na kompie (regulator) a u mnie zero błędów , tym bardziej ,że alfka była naprawiana jakieś 2 tyg. temu. Nowy przepływomierz Bosch, świece,termostat,czujnik temp.(paliła się kontrolka wtrysków) i masa innych rzeczy.

  6. #6
    Grubas300
    Gość

    Domyślnie

    to idź oddaj na reklamacje niech ci uwzględnią powiedz ze pojemności nie trzyma !! BOSCH SILVER S5 74 AH 750A kupisz za 325pln plus przesyłka na allegro więc nie tak drogo

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Akumulator firmy Kortal Mombat

    Tak na powaznie, to odradzam kupno akumulatorów dziwnych nie do końca sprawdzonych producentów.
    Niejednokrotnie miałem już przejścia typu (głównie z grupą VAG, i PSA) : wieczorem samochód zostawiony na parkingu jakby nigdy nic, a z rana niby że rozrusznik kręci, a silnik nie odpala - problem z immo. Lub też rano po przekręceniu kluczyka w stacyjce na FIS-ie napis SAFE informujący że licznik przełączył się w tryb ochrony zapisanych w nim danych m.i.n. o przebiegu auta.

    Problemem zwykle są takie akumulatory , które żyją własnym życiem i "wyłączają prąd" . Z zakupem akumulatora na allegro jest tak jak z zakupem oleju silnikowego. Pod warunkiem że nie kupisz w zaufanym sklepie, z zewnątrz jest ok ale nigdy nie wiesz co jest w środku. Dotego dochodzą trudności w ewentualnej reklamacji.

    Nie polecam też Yenoxa

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 136 KM ' 99
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryf Zobacz post
    Akumulator firmy Kortal Mombat

    Tak na powaznie, to odradzam kupno akumulatorów dziwnych nie do końca sprawdzonych producentów.
    Niejednokrotnie miałem już przejścia typu (głównie z grupą VAG, i PSA) : wieczorem samochód zostawiony na parkingu jakby nigdy nic, a z rana niby że rozrusznik kręci, a silnik nie odpala - problem z immo. Lub też rano po przekręceniu kluczyka w stacyjce na FIS-ie napis SAFE informujący że licznik przełączył się w tryb ochrony zapisanych w nim danych m.i.n. o przebiegu auta.

    Problemem zwykle są takie akumulatory , które żyją własnym życiem i "wyłączają prąd" . Z zakupem akumulatora na allegro jest tak jak z zakupem oleju silnikowego. Pod warunkiem że nie kupisz w zaufanym sklepie, z zewnątrz jest ok ale nigdy nie wiesz co jest w środku. Dotego dochodzą trudności w ewentualnej reklamacji.

    Nie polecam też Yenoxa

    Pozdrawiam
    Haha , no tak Ja mam w swoim mieście do wyboru dwa, niestety boscha nie ma .

    http://allegro.pl/akumulator-varta-s...432276778.html

    http://allegro.pl/akumulator-centra-...425444289.html

    Który lepszy ? Skłaniam się już raczej ku Centrze do 2,4 jtd. A może Varta lepsza?? hm .. bo jest większy prąd rozruchowy ...

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Jeśli chcesz tańszy, a dobry akumulator to poszukaj firmy euro start http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-74-...409990634.html w poprzedniej alfie taki miałem , do obecnej też kupiłem tej firmy, a u mojego taty ma już 4 lata i jest ok.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 136 KM ' 99
    Postów
    17

    Domyślnie

    Załamka całkowita dzisiaj

    Wczoraj kupiłem nowy akumulator Varty Silver Dynamic 77 Ah 780 En z nadzieją,że odpalenie auta po nocy to będzie tylko czysta formalność a tu zonk , dalej to samo.... Kręci normalnie super,a nie odpala. Podłączam klemy do drugiego auta i odpala elegancko. Gaszę silnik i nie ma problemu odpala za każdym razem .. wychodzi na to że 400 stówy wydane na marne bo problem tkwi gdzie indziej. Wczoraj jeszcze byłem u mechanika,który robił pomiary prądu przy nowym aku i nigdzie on nie ucieka Dwóch elektryków mi to potwierdziło. Była wczoraj podłączana pod kompa i zero błędów, macie pojęcie co to ??? Z góry dzięki za podpowiedzi. Załamałem się,przez ost. miesiąc tyle kasy poszło na ten samochód i dalej

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Stag 300 premium, czy warto dopłacać?
    Utworzone przez shrek2oo7 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory