Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [156 2.0] Moja pierwsza alfa (i post) wrażenia, problemy, pytania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Post [156 2.0] Moja pierwsza alfa (i post) wrażenia, problemy, pytania

    Witajcie,

    Wczoraj zostałem posiadaczem Alfy Romeo 156 2.0 Srebrny metalik z 1998 roku. Kupiłem go po bardzo okazyjnej cenie 5tyś.

    Pierwsze wrażenie:

    Za 5 tyś można kupić fiata, golfa, matiza i inne pierdołowate auta przy których alfa wygląda jak drogie luksusowe auto, środek jest piękny a osiągi nie do porównania z moim poprzednim Peugeotem 206 1.4 - jestem bardzo zadowolony:)

    Pytania:
    *Po czym poznać czy to wersja 155KM lub 150KM?
    *Jak rozpoznam czy to wersja z klimatronikiem? czym się różni od klimy manualnej?

    Problemy:
    #1
    Po auto jechałem 400km zastałem je w bardzo dobrym stanie wizualnym w garażu, był rozładowany akumulator i podobno stało w tym garażu jakieś 3 tyg. Przy pierwszej jeździe wyczułem coś dziwnego pedał gazu gdzieś do 1/2 (może trochę mniej) działa prawidłowo, przekraczając tą barierę czyli wciskając gaz mocniej nagle zaczął się dławić, postanowiliśmy go rozgrzać i gdzieś po 10min było już lepiej i przestał się dławić w tej chwili po wciśnięciu gazu ponad połowę auto przestaje przyspieszać utrzymuje mniej więcej stałe obroty w tej chwili poruszam się używając pedału gazu tylko do tej granicy i jak jej nie przekroczę to auto normalnie stale przyspiesza, na 5 biegu gdzieś do 4tyś (~150km/h) i jak już chce jechać szybciej to muszę mocniej nacisnąć i w tym momencie znowu przekraczam tą granicę i koniec z przyspieszeniem. Nie jest to granica obrotów jak wiele innych tematów ponieważ jak zredukuję do czwartego biegu i wcisnę pedał do tej granicy to spokojnie przekroczy te 4tyś obrotów.

    #2
    Przy 3 tyś obrotów auto strasznie wyje i robi się głośne mam wrażenie że to wydech ale jak dojdę do 4tyś to już jest znacznie lepiej.

    #3
    Świeci mi stale kontrolka czerwona na środkowym panelu od poduszek powietrznych i na prędkościomierzu kontrolka sygnalizująca wyłączenie poduszki pasażera, przekręcanie stacyjką wyłącznik nic nie daje (ten po prawej stronie który widać jak się drzwi otwiera)

    #4
    Auto skręca w prawo ale wiem że mam niedopompowane opony jutro to naprawię ale co ciekawe zanim go kupiłem oglądałem i jeździłem jeszcze dwoma innymi alfami 156 i wszystkie w stopniu mniejszym lub większym skręcały w prawo same;)

    #5
    Czy po numerze VIN można sprawdzić jak auto wyglądało przy wyjeździe z fabryki? Jeśli tak to tylko w ASO czy może ktoś na forum za browara może takie informacje wyciągnąć? (Taką usługę prowadziła jedna osoba na forum fanklubu Peugeota)


    Czy gdzieś w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna jest jakiś forumowicz z softem diagnostycznym?



    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Z tego roku masz wersję 155KM i ciesz się nimi rozsądnie. Moja pierwsza alfa to też 156 2.0. Pilnuj oleju, z tym niepłynnym przyśpieszaniem to prawdopodobnie przepływomierz, ale autko najlepiej będzie podpiąć pod kompa i odczytać błędy.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Revol84
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Trzebiatów/Lublin
    Auto
    AR 156 1.8 T.Spark 1998rSprzedana. , Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003r.Alfa 166 2.4JTD
    Postów
    223

    Domyślnie

    podaj VIN

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    co do pytań to
    do 2000 albo 2001 roku były 155KM a później zmienili normę emisji spalin i było 150
    climatronic był w 156 dopiero po liftingu wnętrza w 2003roku, ty masz normalną klimę

    1#jak bym obstawiał przepływomierz albo sondę lambda, ale bardziej w stronę przepływki
    2#nie mam głowy
    3#może nie łączyć któraś z poduszek, często na stykach się rozłączają, a jak wyłączona pasażera to otwierając drzwi od strony pasażera na bocznej stronie deski rozdzielczej masz miejsce na kluczyk w którym się wyłącza/włącza ową poduszke
    4#mogą być rozruchane wachacze albo tylko źle ustawiona zbieżność
    5#co znaczy jak wyglądało po wyjeździe z fabryki? podejrzewasz pozmieniane fotele, przemalowanie całkowite czy coś ??

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    -155KM
    -głośno chodzi? nieszczelność układu, brak kata.
    -Ja kupując alfe w zapasie miałem tak z 2000 zł.Na swiece,filtry,rozrząd,PWN,sonde,przepływke,wariato r,zawór do czyszczenia i kilka innych pierdułek+dobra dianostyka.
    I z tych objawów o których piszesz prawie nie zostało nic
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 01-02-2011 o 22:00

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Revol84
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Trzebiatów/Lublin
    Auto
    AR 156 1.8 T.Spark 1998rSprzedana. , Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003r.Alfa 166 2.4JTD
    Postów
    223

    Domyślnie

    Moja nie skreca samoczynnie w prawo wiec musi byc cos nie tak

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kowall85
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    AR 156 1.8 ts 2000r
    Postów
    288

    Domyślnie

    Komputer , troszke części i kasy i doprowadzisz niunie do ładu pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1997r
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witajcie,

    Nie spodziewałem się takiego odzewu w tak krótkim czasie
    Dziękuje bardzo za odpowiedzi już prawie wszystko wiem, jutro bądź pojutrze jadę do serwisu aby mi go podłączyli pod komputer i dam znać co wyszło.

    @Revol84
    VIN: ZAR93200000004026

    A o co mi chodzi? (z tym VIN) jak miałem Peugeota to kolega z serwisu na podstawie VIN wydobył dla mnie masę informacji jak auto wyglądało przy wyjeździe z fabryki tzn numer silnika kolor itd dzięki temu wiedziałem że nie było składane z trzech innych, no i była rubryka "Zdarzenia serwisowe" i zastanawiam się czy w przypadku Alfy też można takie informacje wyciągnąć?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    co do pytań to

    climatronic był w 156 dopiero po liftingu wnętrza w 2003roku, ty masz normalną klimę
    jak to po lifcie? a to panel klimy z podziałką temperatury to nie climatronic? z tego co pamiętam to właśnie climatronik jednostrefowy (mozliwość reg. temp. dla całego auta) po lifcie dwustrefowy, a manual przed liftem to wersja panela bez możliwości ustawienia temp. a tylko z przyciskiem do włączenia klimy, ale może żyłem w błędzie

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    eper:
    http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...=&SENDFORAUTH=


    tak dziwnie ale twoja Alfa jest z 1997 roku,
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 01-02-2011 o 22:31

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  3. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 22:50
  4. [159] Moja pierwsza Alfa..
    Utworzone przez Gracjan87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 10:20
  5. 166 wrażenia z jazdy i liczne pytania.
    Utworzone przez Piotrek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory