Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 1.9 jtd kopci

  1. #1
    łukaszw256
    Gość

    Domyślnie 1.9 jtd kopci

    mam problem niedawno kupiłem af 1.9 jtd auto na zimnym silniku kopci na niebiesko z tłumika czuć palony olej po nagrzaniu sie do ok 50 stopni przestaje. sprawdzałem poziom oleju i cały czas jest taki sam nic nie ubylo.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukaszw256 Zobacz post
    mam problem niedawno kupiłem af 1.9 jtd auto na zimnym silniku kopci na niebiesko z tłumika czuć palony olej po nagrzaniu sie do ok 50 stopni przestaje. sprawdzałem poziom oleju i cały czas jest taki sam nic nie ubylo.
    optymistycznie to pewnie tylko turbo puszcza olej, oby to nie był cały silnik do remontu

  3. #3
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Oj tak odrazu chłopaka zdołowałeś ;-), może tylko EGR trzeba wyczyśici, albo katalizator zapchany, albo faktycznie masz rację heh...

  4. #4
    łukaszw256
    Gość

    Domyślnie

    tak tylko że na ciepłym silniku to nic sie nie dzieje przy dobrym deptaniu to nawet czarny dym z tłumika nie leci wiec to chyba nie turbina

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    A jakby kolega troszkę poczytał forum, to by wiedział, że spalinki mają w okresie zimowym takąż właśnie barwę...

  6. #6
    łukaszw256
    Gość

    Domyślnie

    tak wiem o ty tylko że dziś było ok 7 stopni.przy odpaleniu auto puściło niebieskiego bąka na wolnych obrotach nic się nie dzieje a przy dodaniu gazu leci niebieski dym. a tak pozatym to moja alfa kreci sie tylko do 3500 tys na piątym biegu a na pozostałych idzie do oporu

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Niebieskie kopcenie to niestety spalany olej, więc musi Ci go ubywać.
    Czarny dym to sadza czyli zbyt bogata mieszanka, a biały dym to para wodna czyli nic niepokojącego.

    Mimo że autko ma 13 lat, to przy sprawnym silniku i przy bezpiecznych warunkach powinno osiągnąć prędkość maksymalną. Mogłoby to oznaczać że turbo nie do końca sprawne. Ogólnie albo turbo albo pierścienie na tłokach....

  8. #8
    łukaszw256
    Gość

    Domyślnie

    jakieś 5 tys. km temu wymieniłem olej i stan jest cały czas taki sam wiec go nie ubywa. ale dzięki za pomoc.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Jeżeli tylko kopci po odpaleniu na niebiesko to ja bym obstawiał uszczelniacze zaworowe ponieważ gdy Alfa postoi olej cieknie pomiędzy uszczelniaczem, który pewnie jest zużyty (twardy) i nie spełnia swojej funkcji a zaworem prosto do komory spalania. A gdy samochód się rozgrzeje to uszczelniacz staje się miękki i zaczyna "trzymać". Gdyby to było turbo to by dymił cały czas z pierścieniami tak samo. Zaprowadź Alfę do odpowiedniego fachowca, który Ci to powinien zdiagnozować bez problemu, ale do kogoś kto na prawdę wie co robi.

  10. #10
    łukaszw256
    Gość

    Domyślnie

    w okolicy jest pablo słyszałem że zna sie na rzeczy może on mi cos poradzi

    ---------- Post dodany o godzinie 22:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:09 ----------

    dzięki za pomoc i za informacje

Podobne wątki

  1. kopci
    Utworzone przez Kolorado w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 22:55
  2. 2.0 ts KOPCI !!!
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 15:56
  3. Kopci 2,4 jtd sw
    Utworzone przez adrespatryka w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 17:50
  4. 1.9 jtd kopci
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 22:36
  5. Kopci....??
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 15:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory