Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Regenerowane czy używane turbo (jeśli regenerowane to gdzie)???

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grubas300 Zobacz post
    kurna jak mnie irytują ludzie co piczą że mają przejechane 2 mln km ;/ to jest nierealne mając prawko 50 lat robiąc 40 tysiecy rocznie to daje 2mln a polak jeździ średnio 10 tyś rocznie ;/
    Nic nie wnosisz do tematu swoimi głupimi wyliczeniami. Moze i Ty robisz 10 tys jak sredni polak , inny zrobi 120 tys.km , wiec nie wiem skąd ten komentarz.



    Co do turbo , ja wybrałbym używke , niż regenerowane.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    widzę, że dalej rozwija się dyskusja "jajko czy kura"...

    odpowiedź na pytanie tematu jest takie, że albo kupujesz pewną używkę albo dajesz regenerować do pewnego zakładu...

    wypowiedzi typu mi to wytrzymało tyle a tamto tyle są bez sensu... bo można kupić używany badziew i gównianie zregenerować...

  3. #13
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    oddaj do Turbo Julita. Robią dobrze i słyszałem same pozytywne opinie.
    http://www.turbojulita.pl/

    jest jeszcze jedna firma polecana przez tych, którzy robią mody w dieslach jak TTC czy CompSport
    http://www.turbo-tec.eu/pl/

    obie firmy polecane i godne zaufania. Regeneracja polega na wymianie wirnika turbiny. Obudowa zostaje stara tylko oni ja "odświeżą". Decyzja należy do Ciebie ale ja bym wolał zapłacić za "nową-regenerowaną" niż kupić używaną. Może i zaoszczędzisz przy zakupie ale skąd wiesz w jakim stanie kupisz używkę?? Może być że pojeździsz 150tys km a może być że zrobisz 10 i się rozpadnie.

    Ja osobiście miałem do czynienia z firmą Turbo-tec z Jaworzna turbina ze zmienną geometrią zamontowana w Skodzie Superb. Gwarancja 2 lata w chwili obecnej po regeneracji zrobione jakieś 60tys km i śmiga jak nowa. Wiem też że warsztaty z Krakowa przy wymianie turbo wysyłają do Turbo-tec i chwalą.

    Cytat Napisał Grubas300 Zobacz post
    kurna jak mnie irytują ludzie co piczą że mają przejechane 2 mln km ;/ to jest nierealne mając prawko 50 lat robiąc 40 tysiecy rocznie to daje 2mln a polak jeździ średnio 10 tyś rocznie ;/
    a jak ktoś robi rocznie 80tys?? PRYWATNYM SAMOCHODEM??? Dolicz jeszcze to co może robić firmowym i wtedy 2mln km to wcale nie jest tak dużo i nie pisz OT bo nic koledze nie pomogłeś.
    Ostatnio edytowane przez mrutyś ; 16-02-2011 o 11:27

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Z tego co ja się dowiedziałem to do turbin garrett’a ze zmienną geometrią i nie ma żadnych oryginalnych zestawów naprawczych. Regeneracja tych turbosprężarek to rzeźba

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To prawda Garett wycofał się z oferowania zestawów naprawczych do turbosprężarek o zmiennej geometrii, więc wszelkie regeneracje mogą nie przynieść spodziewanych efektów. Na szczęście ceny nowych turbosprężarek spadły
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175 KM 2004
    Postów
    108

    Domyślnie

    Do jakiego poziomu spadły ceny?

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar Snowfox
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.4 210 CV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawex1983 Zobacz post
    Do jakiego poziomu spadły ceny?
    a do takiego np. poziomu:

    nowa turbosprężarka gt2256v:

    - ASO: 7500 brutto lub 4500 (odnowiona) - ceny bez rabatów,
    - oficjalny dystrybutor - 3000 brutto w programie nowa za starą,
    - turbo-tec - 2750 netto

    Moje turbo coraz mocniej gwiżdze i ma lekki luz na wirniku, toteż przymierzam się do wymiany lub regeneracji...

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grubas300 Zobacz post
    kurna jak mnie irytują ludzie co piczą że mają przejechane 2 mln km ;/ to jest nierealne mając prawko 50 lat robiąc 40 tysiecy rocznie to daje 2mln a polak jeździ średnio 10 tyś rocznie ;/
    Średnio mnie obchodzi co ciebie irytuje.Rocznie robię mini 100 tys km,kiedyś troszkę więcej.Więc nie pisz mi co jest realne i ile lat na to potrzeba!!!!
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Dobra regeneracja kosztuje prawie tyle co nowa turbina.
    Mało warsztatów ma wyważarkę do wałków, rozkręcają i znaczą wirniki na stronie ciepłej i zimnej, żeby złożyć w tej samej pozycji. Wymieniają uszczelniacze i turbo zregenerowane

  10. #20
    Grzesio05
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparco123 Zobacz post
    Witam, jako że moja turbosprężarka umarła śmiercią naturalną zadaję takie pytanie: Cy lepiej kupić używkę (1000-1200zł) czy lepiej regenerować? Jeśli regenerować to gdzię? W Mielcu powinno być tanio ale obiło mi się o uszy że tam nie warto, a jeśli nie tam to gdzie? W Turbo-Pama powiedzieli od 730 do 1270zł ale nie wiem czy tam dobrze robią? może znacie jeszcze inne dobre warsztaty??

    Wiem że temat już się przewijał kilka razy ale nie mogłem znaleźć żadnego spójnego wątku.
    Turbo Pama Totalna poraszka oszuści zregenerowalem u nich tubine i sie zatarla jak zdalem na gwarancje to powiedzieli ze z mojej winy autem zrobilem niecale 1000 km wina usterki zanieczyszczenie oleju ale pytanie powstaje w jaki sposób sprezarka za scislo byla spasowana i sie powycieralo cos sie w niej i dostalo do oleju poczym sie zatarla w aucie przy wymianie turbiny wszystko wymienione oleje filtry przewody wyczyszczone inter tez miska zdjeta olej pelen syntetyk nio i uslyszalem tylko w zekomo firmie ktora regeneruje ze moja wina 2000 zl poszlo sobie w bloto powiedzielie tez ze turbina jest ze zmienna faza lopatek , poczym po gwarancji powiedzieli ze nie ma ona zmiennej fazy lopatek wiec ja tylko staram sie ostrzec innych ktorzy maja problemy z turbina ze nie jest to odpowiednia firma ze ich celem jest wyludzenie pieniedzy po czym nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci za to co robia

Podobne wątki

  1. [159] Regenerowane koło dwumasowe
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 24-09-2016, 20:58
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 00:11
  3. części regenerowane
    Utworzone przez matuch w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 23:02
  4. [155] Sprzęgła LUK-a regenerowane?
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory