Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: olej do skrzyni biegów?

  1. #1
    Korczu
    Gość

    Domyślnie olej do skrzyni biegów?

    kto ma wiedze na temat oleju do skrzyni biegów?

    interesuje mnie olej do skrzyni biegów Alfa 147 1.9 jtdm jaki polecacie i o jakiej specyfikacji?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ostatnio wymieniałem olej w swojej 156 1.8 T.S. Zalałem to co mówi instrukcja: Tutela ZC 75 Synth. Najtaniej kupisz go prawdopodobnie w ASO, bowiem z tego co się zorientowałem (po fakcie) hurtownie, sklepy itp. zaopatrują się w ten olej właśnie w ASO.
    Ja w sklepie płaciłem 45zł/l a potrzebowałem 2 l. (zazwyczaj olej ten na zamówienie).
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,594

    Domyślnie

    A po co ten olej wymieniasz??? - instrukcja zaleca co najwyżej uzupełnienie poziomu.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    ale co z tego jak instrukcja zaleca skrzynia zawsze będzie lepiej pracować jak będzie miała nowy świeży olej przecież jej to nie zaszkodzi

  5. #5
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    A po co ten olej wymieniasz??? - instrukcja zaleca co najwyżej uzupełnienie poziomu.
    przegub wewnetrzny mialem wymieniany i spuscili olej ze skrzyni i zalecili wymiane,poki co wlali cos byle jakiego,bo stwierdzili ze stary było o dziwnej barwie(czyt.metalicznej)i niewiadomo czy pył z połosi poileciał czy cos ze skrzynia.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    A po co ten olej wymieniasz??? - instrukcja zaleca co najwyżej uzupełnienie poziomu.
    Podobnie można by pytać tych co wymieniają olej w silniku co 10.000km, jeśli instrukcja nakazuje co 20.000km (ja osobiście co 15.000km). Można by też spytać czemu rozrząd wymieniamy co 50 - 60.000km, skoro instrukcja nakazuje co 100.000km
    U mnie po wymianie oleju w skrzyni jej praca się polepszyła, ale o tym napiszę w innym wątku, jak jeszcze utwierdzę się w moim doświadczeniu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    korczu metaliczna barwę miałeś dlatego że masz w sumie nowy samochód i auto kiedy było w okresie docierania a od tego czasu olej w skrzyni nie był wymieniany ten cąły syf z docierania (opiłki) znlazał sie w oleju proste :wink:

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,594

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Cytat Napisał Maciek-156
    A po co ten olej wymieniasz??? - instrukcja zaleca co najwyżej uzupełnienie poziomu.
    Podobnie można by pytać tych co wymieniają olej w silniku co 10.000km, jeśli instrukcja nakazuje co 20.000km (ja osobiście co 15.000km). Można by też spytać czemu rozrząd wymieniamy co 50 - 60.000km, skoro instrukcja nakazuje co 100.000km
    U mnie po wymianie oleju w skrzyni jej praca się polepszyła, ale o tym napiszę w innym wątku, jak jeszcze utwierdzę się w moim doświadczeniu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Instrukcja to nakazuje przegląd TSa co 20tys km. ale olej to niestety zmieniać trzeba częściej. Jak weźmiesz bańkę Seleni 20K for AR to jest tam jak byk napisane że w silnikach 16v zaleca się wymianę oleju co 10tys km.
    Instrukcja serwisowa dla krajów o umiarkowanym klimacie (takim gdzie występują prawdziwe zimy) zaleca wymianę rozrządu co 60tys km lub 3 sezony zimowe. Ale żadna z instrukcji nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów tylko uzupełnienie poziomu. Skoro w oleju były jakieś metaliczne opiłki to oczywiście należało go wymienić - ale najpierw trzeba było stwierdzić co się w skrzyni wysypało (prawdopodobnie wałeczki któregoś łożyska) i zostało zmielone.... W TSie przy przebiegu 140tys km olej miałem przżroczysty bez żadnych zanieczyszczeń.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Instrukcja to nakazuje przegląd TSa co 20tys km. ale olej to niestety zmieniać trzeba częściej. Jak weźmiesz bańkę Seleni 20K for AR to jest tam jak byk napisane że w silnikach 16v zaleca się wymianę oleju co 10tys km.
    Instrukcja serwisowa dla krajów o umiarkowanym klimacie (takim gdzie występują prawdziwe zimy) zaleca wymianę rozrządu co 60tys km lub 3 sezony zimowe. Ale żadna z instrukcji nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów tylko uzupełnienie poziomu. Skoro w oleju były jakieś metaliczne opiłki to oczywiście należało go wymienić - ale najpierw trzeba było stwierdzić co się w skrzyni wysypało (prawdopodobnie wałeczki któregoś łożyska) i zostało zmielone.... W TSie przy przebiegu 140tys km olej miałem przżroczysty bez żadnych zanieczyszczeń.
    Ja wymieniłem olej w skrzyni biegów, bo miałem problem z III biegiem, który gdzieś tutaj opisywałem. Stan licznika to 92.000km, jednak olej nie był przezroczysty. To nie jest mój pierwszy T.S. w przypadku którego wymieniam olej w skrzyni biegów. W poprzednim wymieniłem go przy przebiegu 105.000km i też nie był przezroczysty. Nie mówię, że nie nadawał się do dalszej eksploatacji, ale miał kolor ciemny, nieco tylko jaśniejszy od przepalonego oleju silnikowego. Jednak to nie wskazuje o jego zużyciu, po prostu taka jest natura oleju, że ciemnieje podczas eksploatacji. Dlatego nie jestem zbyt skłonny by uwierzyć w to, że przy przebiegu 140.000km olej w skrzyni biegów nadal może zachowywać pierwotną barwę...
    Pozdrawiam.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    dobra,
    wymienilem na tutela zc75 (50zł/l)zalecany.wylali ten olej co zalali na sprawdzenie czy osiagnie taka barwe jak poprzedni i okazalo sie ze wszystko teraz jest oki.kolor mial naturalną barwe.pozdro i dzieki za pomoc.

Podobne wątki

  1. Olej w skrzyni biegów
    Utworzone przez Zimak w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 11:47
  2. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  3. Olej w skrzyni biegów
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 12:11
  4. [156] Olej w skrzyni biegów...
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 12:15
  5. [164] Olej do skrzyni biegów
    Utworzone przez MASTERHARD w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 11:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory