Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: urwana świeca żarowa - potrzebny warsztat bez zdejmowania głowicy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Gdyby ktoś miał problem, z wyjęciem urwanej świecy żarowej, to polecam CITO na ul . Grabiszyńskiej we Wrocławiu. KLIK TU !

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    ja z urwaną świecą jeżdżę drugi rok ( w zimę nie miałem problemów z odpaleniem ).
    Po expertach też jeździłem ale przede mną ktoś tam gmerał i próbował ją wyciągnąć i powiem szczerze że allaFachowiec widzi że pójdzie łatwo to wykręci starą ale jeśli coś nie hallo to odeśle Ciebie z kwitkiem. Mnie odesłali 3 razy.
    W niedzielę zmieniam głowicę, wyremontowałem drugą w serwisie Rojal w Krotoszynie ( nigdy do ich pracy nie miałem zastrzeżeń ). Teraz będę jeździł bez drażniącej migającej kontroli od świec

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156
    Postów
    3

    Domyślnie

    ja polecam wykręcanie urwanych świec żarowych u tego fachowca tel. 796 001 350.

    w moim przypadku dojechał do warsztatu w Warszawie, w którym wszystko się zaczęło i zrobił swoje, ale ten warsztat musiał przygotować dostęp, co nie było proste, bo trzeba było zdjąć kolektor, a żeby to zrobić, trzeba wyjąć pompę i alternator oraz rozpiąć rozrząd.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.e.cis Zobacz post
    ja polecam wykręcanie urwanych świec żarowych u tego fachowca tel. 796 001 350.

    w moim przypadku dojechał do warsztatu w Warszawie, w którym wszystko się zaczęło i zrobił swoje, ale ten warsztat musiał przygotować dostęp, co nie było proste, bo trzeba było zdjąć kolektor, a żeby to zrobić, trzeba wyjąć pompę i alternator oraz rozpiąć rozrząd.
    Ujowy ten twój warsztat jak zdejmował alternator. Do czego?
    Jak już wspominałem wcześniej. MI odmówili bez demontażu kolektora i za usługę dodatkowo sporo kasiury.
    Przekalkulowałem, w mrozy nie miałem problemu z odpalaniem. Przez 6 miesięcy zbierałem fanty i zmieniłem głowicę. Po zdjęciu kolektora ssącego to to już dziecinada do ściągnięcia głowicy

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156
    Postów
    3

    Domyślnie

    bo mimo, że kolektor był odkręcony to nie chciał wyjść bo blokowała go chyba podstawa/mocowanie pompy wysokiego ciśnienia, a żeby odkręcić tę nieszczęsną podstawę, dobrać się do śrub to trzeba było aby się nie pierniczyć odkręcić alternator, bo owe śruby zasłaniał. pokazywali mi to wszystko, ja tam się nie znam ale wyglądało że rzeczywiście tak było. Mówili że są 2 wersje tych podstaw/mocowania pompy i niestety ja u siebie mam tę którą trzeba zdemontować aby wyjąć ten kolektor.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas1983 Zobacz post
    ja z urwaną świecą jeżdżę drugi rok ( w zimę nie miałem problemów z odpaleniem ).
    Po expertach też jeździłem ale przede mną ktoś tam gmerał i próbował ją wyciągnąć i powiem szczerze że allaFachowiec widzi że pójdzie łatwo to wykręci starą ale jeśli coś nie hallo to odeśle Ciebie z kwitkiem. Mnie odesłali 3 razy.
    W niedzielę zmieniam głowicę, wyremontowałem drugą w serwisie Rojal w Krotoszynie ( nigdy do ich pracy nie miałem zastrzeżeń ). Teraz będę jeździł bez drażniącej migającej kontroli od świec
    Też jeździłem z urwaną świecą. Przy -20 już był problem z rozruchem. Na wiosnę zająłem się tym problemem. Mechanik mi zdjął głowicę, rozwiercił świecę, bo tak mocno siedziała, że jakkolwiek nie dało się jej wykręcić. Nagwintował mi i wkręcił nową. I od tego momentu hula elegancko bez migającej wkurzającej kontrolki...
    Zobaczymy jak przyjdą mrozy jaka różnica będzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał d.e.cis Zobacz post
    ja polecam wykręcanie urwanych świec żarowych u tego fachowca tel. 796 001 350.

    w moim przypadku dojechał do warsztatu w Warszawie, w którym wszystko się zaczęło i zrobił swoje, ale ten warsztat musiał przygotować dostęp, co nie było proste, bo trzeba było zdjąć kolektor, a żeby to zrobić, trzeba wyjąć pompę i alternator oraz rozpiąć rozrząd.
    Dziwne, bo u mnie zdejmowali tylko kolektor i po problemie, a drogo też nie było..

    - - - Updated - - -

    Jakby ktoś chciał namiary w moim regionie to podam na fajny zakład, tanio i konkretnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lukas1983 Zobacz post
    Po zdjęciu kolektora ssącego to to już dziecinada do ściągnięcia głowicy
    dokładnie, dostęp jest b. dobry...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 2.4JTD 100kW sedan 99' Obecna: Alfa Romeo 166 2.0 TB 151kW 99'
    Postów
    63

    Domyślnie

    Jeśli urwala się tylko ta końcowka ktora się rozgrzewa to można wyciągnąć wtryskiwacz, wbić resztkę świecy do cylindra i wyciągnąć przez otwór po wtryskiwaczu, metoda sprawdzona (oststnio w HDI 16v) i dość szybka, największym problemem jest wyciągnięcie wtrysku jesli mocno siedzi, JTD ma taki plus że wtrsyki są na wierzchu i nie trzeba dużo rozbierać

Podobne wątki

  1. [159] Zapieczona świeca żarowa
    Utworzone przez shaggy1189 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 19:52
  2. Przepalona świeca żarowa
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 15:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:48
  4. Urwana świeca żarowa
    Utworzone przez Kuba157 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 12:25
  5. [156] Ukręcona świeca żarowa.
    Utworzone przez Tom-Kus w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory