Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Oświetlenie kabiny

  1. #1
    cysio
    Gość

    Domyślnie Oświetlenie kabiny

    Z innej beczki.

    Oświetlenie kabiny trochę mnie irytuje, czy można zrobić tochę jaśniej, albo przynajmniej żeby dłużej się te lampki świeciły a nie gasły tak szybko. Z tyłu nad drzwiami mam również małe lampki, których nie da się włączyć podczas jazdy, a z przodu tak. Już nie pytam dlaczego tak jest, bo to ten sam projektował pewnie co H6W na postojówkach, ale można coś zaradzić w tym temacie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysio
    Z tyłu nad drzwiami mam również małe lampki, których nie da się włączyć podczas jazdy, a z przodu tak
    Da sie - tyle ze nie z przedniego fotela - trzeba nacisnac obudowe pod ktora jest microswitch.

    najprosciej w sumie wrzucic zarowke wiekszej mocy tyle ze wedlug mnie po otwarciu drzwi i tak pobor mocy jest za duzy. Z przodu masz dwie zarowki 10W z tylu dwie 5W co daje 30W na dziendobry.
    Mozna zrobic hałture i zrobic jakas przerboke calej lampki przedniej - mozna ja latwo wyjac i dorzucic do srodka jakas diode kierunkowa albo cos... tyle ze to juz zakrawa o tzw druciarstwo

  3. #3
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    Da sie - tyle ze nie z przedniego fotela - trzeba nacisnac obudowe pod ktora jest microswitch.
    No u mnie nie działa w ten sposób.

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysio
    Cytat Napisał Siekier
    Da sie - tyle ze nie z przedniego fotela - trzeba nacisnac obudowe pod ktora jest microswitch.
    No u mnie nie działa w ten sposób.
    naciskaj po bokach - w najwezszym miejscu owalu. Nie na srodku.

  5. #5
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Musi działać u mnie działa

  6. #6
    Patricko
    Gość

    Domyślnie

    To ja się przy okazji spytam, bo mam podobny problem.
    O ile z przodu wyłączę lampki nademną, to z tyłu już nie potrafię.
    One się cały czas zapalają. Da się wyłączyć ale jak zamknę wszystkie drzwi i nacisnę obudowę. Ale jak wyjdę z auta one znowu się zapalają i po chwili gasną.
    Nie chce żeby te tylnie się zapalały w ogóle. Chce, żeby były cały czas wyłączone bez względu na to czy drzwi są otwarte czy zamknięte, tak jak z przodu.

    Od razu mówie, że jak naciskam na obudowę jak są drzwi zamknięte to wyłączą się lampka.
    Ale jak znowu otworze drzwi to się włączają na nowo.

    Będe wdzięczny za info jak to wyłączyć na stałe.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Panowie dodam na początku, że mam SW. Nie wiem może to coś zmienia. Lampki mi działają - naciskam centralny - zaświecają się wszystkie. Naciskam na lampkę z tyłu wyłacza się, naciskam drugi raz, włącza się. Odpalam silnik - wszystkie gasną i tych z tyłu nie mogę załączyć. Pytacie po co? Mamy w miarę szybko ciemno teraz i dzieciak mi ryja drze z tyłu i się wierci. Widac inne rozwiązanie muszę znaleźć, jakieś DVD na zagłówek mu powieszę, ale wtedy żona mnie wyprowadzi na dobre do AR

    @Patricko
    a gdzie ty się uchowałeś? Z Bielska jesteś? Może jakiś mały spot pod jakimś marketem to sprawdzimy to i owo - w sumie przejechałbym się twoim JTD, bo nigdy traktorem nie jeździłem, zawsze jakoś tak benzynką... czekam na info...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysio
    naciskam centralny - zaświecają się wszystkie
    OO a to tez dziwna rzecz bo u mnie jaknacisne centralny to swieca sie tylko te dwie z przodu A jak otwoeram dzrwi to i przod i tyl sie swieci....

  9. #9
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    OO a to tez dziwna rzecz bo u mnie jaknacisne centralny to swieca sie tylko te dwie z przodu A jak otwoeram dzrwi to i przod i tyl sie swieci....
    Może ty masz jakiś taki "amerykańskij" ?

  10. #10
    Patricko
    Gość

    Domyślnie

    Najlepsze u mnie jest to, że jak pierwszy raz wsiadłem do auta to jedna lampka z tyłu cały czas była wyłączona. Tak jak właśnie chce, żeby obie z tyłu nie działały. Jednak nacisnąłem na obudowę, żeby sprawdzić czy w ogóle działa, i się zaświeciła. Teraz nie wiem jak zrobić, żeby te dwie z tyłu nie działały...O ile z przodu to żaden problem to z tyłu jestem zmieszany.
    Chyba nie ma przecież jakiejś kombinacji, żeby wyłączyć zwykłe światełko z tyłu...


    PS
    Cytat Napisał cysio
    Może jakiś mały spot pod jakimś marketem
    Obecnie nie jest to możliwe, bo nie ma mnie w mieście, a jak jestem to tak, że nie mam na nic czasu. Ale jak znajdzie się odrobina to myślę, że można coś pomyśleć.
    Póki co liczę na porady forumowe, bo nic innego mi nie zostało, a do serwisu na pewno z tym nie pojadę.

Podobne wątki

  1. [146] oświetlenie kabiny
    Utworzone przez sierra1992 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 21:18
  2. oświetlenie kabiny
    Utworzone przez imker w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 16:01
  3. Oświetlenie kabiny
    Utworzone przez Kinerus w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 09:56
  4. [146] Oświetlenie kabiny i bagażnika.
    Utworzone przez kini007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory