Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Cieknie olej..

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jimmy Zobacz post
    Koledzy, miska nie jest przypadkiem aluminiowa?
    jesli tak to ta podkladka miedziana wytworzy ogniwo z miską i alu zacznie sie utleniać...
    kto napisał ,ze uszczelka jest miedziana ? A tak swoja droga gdyby nawet była to nie jestes w stanie dorzyc czasu, zeby sprawdzic czy sie utlenia

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    kto napisał ,ze uszczelka jest miedziana ?
    Cytat Napisał zwoli Zobacz post
    byłem u kumpla mechanika odkręciliśmy korek,została założona nowa miedziana podkładka
    Najpierw przeczytaj całość a potem rozpisuj sie...
    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    swoja droga gdyby nawet była to nie jestes w stanie dorzyc czasu, zeby sprawdzic czy sie utlenia
    a sprawdzałeś że taki mądry jesteś? proponuje najpierw liznąć troche wiedzy żeby potem nie wypisywać bzdur i wprowadzać ludzi w błąd

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    no to teraz mnie nastraszyliście może ktoś wypowie się na własnym doświadczeniu jak z tym jest czy podkładka miedziana tak mocno utlenia alu że mam się tym przejmować albo jak szybko do tego dochodzi??a może nie mam miski z alu jak to mogę sprawdzić?magnes wystarczy??

    Dzwoniłem właśnie do mojego wujka starego mechanika od 30 lat siedzi w tym zawodzie fakt że zajmuje się maszynami rolniczymi teraz głównie tymi nowymi ale kiedyś grzebał też przy autach tak czy z miskami olejowymi itp ma do czynienia a w nowych maszynach też są aluminiowe i powiedział że nic złego mi się nie stanie jak tam będzie miedziana podkładka więc teraz nie wiem co myśleć...
    Powiem wam że zaciekawił mnie ten temat i poszukałem (google) na innych forach motoryzacyjnych dla pewności i rozeznania i natknąłem się tylko na wątki w których mowa że pod korek w misce powinna być użyta podkładka miedziana.J takowej użyłem wcześniej kapanie pojawiło się po miesiącu i nie wydaje mi się żeby w takim czasie alu się utleniło,teraz mam założoną taką samą plus troszkę silikonu i na razie jest ok będę to obserwował do następnej wymiany oleju i w przyszłości dam znać jak z tym jest naprawdę.A co do tego że nie łączy się instalacji elektrycznych miedziana z aluminiową to prawda ale nie z tego powodu że miedz czy też alu się utlenia...mam dom z przed 25 lat i mam w nim aluminiową instalacje pewnego czasu chciałem założyć podgrzewacz wody ale korki wywalały elektryk powiedział że to przez instalacje po prostu aluminiowa nie wyrabiała elektryk powiedział że gdyby nawet wymienić odpowiedzialny za to odcinek na miedziany to nie można łączyć go z aluminiowym ale dlatego iż alu jest dużo słabszym przewodnikiem elektrycznym a co za tym idzie na łączeniu alu z miedzią wytwarzała by się temperatura kable by się przegrzewały i pewnie zapaliły elektryk nie wspominał nic o szybszym utlenianiu alu przez miedz tylko o różnicy w przewodnictwie elektrycznym.
    Ostatnio edytowane przez zwoli ; 06-03-2011 o 21:31

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Strona co prawda związana z instalacjami ogrzewania, ale zasada łaczenia Alu z miadzią nie ma znaczenia czy to instalacja CO czy częsci silnika... Chociaż napewno zaraz odezwie się jakiś znachor który stwierdzi że przy autach jest inaczej...
    Między miedzią i aluminium tworzy się tzw. ogniwo elektrolityczne (podobnie jak w akumulatorze). Połączenie takie w dość krótkim czasie powoduje korozję elektrolityczną i galwaniczną. Pisząc prostym zrozumiałym językiem aluminium się utlenia, rozszczelniając połączenia gwintowane, a rury miedziane zarastają nalotem (produkty utleniania się aluminium).
    cały artykuł jest TUTAJ

    I żeby nie było niedomówień, proces działa stosunkowo szybko... przerabiałem to gdy wstawiłem miedzianą podlładkę pod śrubę wkręcaną do aluminiowej ramy... po około 2-3 miesiącach "nadżerka" na aluminium była wielkości około 2 mm. Powstał "odprysk" jakby ktoś wydrapał czymś ostrym.... Aluminium było nie byle jakie bo stop 6061 T6....

    Cytat Napisał zwoli Zobacz post
    elektryk nie wspominał nic o szybszym utlenianiu alu przez miedz tylko o różnicy w przewodnictwie elektrycznym.
    nie musiał tego wiedzieć... zrobisz jak chcesz, Twoje auto...

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    to dlaczego 2 mechaników powiedziało że nic się nie stanie?dlaczego np na forum marki Reno piszą iż do tego używa się podkładki miedzianej ??z taką różnicą że do stalowej miski podkładka cieńka płaska do 2mm grubości a do miski aluminiowej grubsza podkładka z miękkiego alu które spłaszcza się pod wpływem dokręcania żeby nie było że sobie sam to wymyśliłem
    http://renaultlaguna.pl/forum/lofive...hp/t51458.html
    na innych forach piszą podobnie i nigdzie nie ma słowa o utlenianiu alu przez miedzianą podkładkę

    skoro tobie się tak stało to teraz sam nie wiem...komu wierzyć i co z tym zrobić może niech jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie bo nie wiem co myśleć
    Ostatnio edytowane przez zwoli ; 06-03-2011 o 21:55

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    A może po prostu kolega źle na gwincie trafił i tyle...
    Ja osobiście cały czas mam miedzianą uszczelkę, olej wymieniam co 10 tys i przy każdej wymianie nowa uszczelka i nic nie cieknie... Kolega Jimmy ma oczywiście racje bo miska olejowa jest ze z alu w TS-ach. Tyle, że jeszcze nie spotkałem się z elektrolizom w takim stopniu i w tak krótkim czasie...


  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał veet Zobacz post
    Ja osobiście cały czas mam miedzianą uszczelkę, olej wymieniam co 10 tys i przy każdej wymianie nowa uszczelka i nic nie cieknie...
    No i to mnie uspokoiło,ja dodam że u mnie było ok wyciek zauważyłem natomiast noc po porządnym rozgrzaniu silnika tzn. załączył się wiatrak wcześniej od wymiany oleju do tej temp silnika nie udało mi się rozgrzać bo było zimno a teraz kilka dni ciepłych stanie w korku i się zagrzał.Być może to ma coś z tym wspólnego,ale jeśli kolega wyżej z tego co widzę posiada ts i jeździ na miedzianej podkładce i jest ok to już jestem spokojnyprawie ;D

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    jedna uwaga ... czysta miedz czy jej stop? bo to jest róźnica... np mosiądz czy brąz to stopy miedzi, wyglądaja podobnie do miedzi - kolor "złoty" i z tego co pamiętam to stosuje się je w łaczeniu przewodów miedzianych z innymi metalami jako przekładka żeby nie było korozji.
    Brąz jako materiał neutralny pozwala łączyć instalację bez ryzyka powstania ogniwa.
    Alu z czystą miedzią też idzie połączyć, ale stosuje się wtedy stop alu z dodatkami miedzi itd...

    ja mam doświadczenie z czystą baszką miedzianą, z której wyciałem podkładkę...

    ze strony metale.pl
    W wyniku bezpośredniego łączenia miedzi ze stalą, stalą ocynkowaną czy aluminium tworzą się ogniwa elektrochemiczne, powodujące intensywne rozpuszczanie się materiału bardziej elektroujemnego (żelaza, cynku, aluminium). Aby przeciwdziałać temu zjawisku należy oddzielać je od miedzi przekładką izolacyjną.
    Ostatnio edytowane przez Jimmy ; 06-03-2011 o 22:25

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jimmy Zobacz post
    czysta miedz czy jej stop?
    To już pytanie kolego do producentów podkładek...
    I ludzi którzy je wymieniaja...
    Masz racje z tym utlenianiem, ale elektroliza w tym przypadku to raczej długoterminowy proces a nie przez dzień, tydzień czy kwartał... musiała by być miska z czystego al (a przecież jest za kruche)


  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    nie jestem w stanie sprawdzić czy ta podkładka to czysta miedz czy jakiś stop

Podobne wątki

  1. Cieknie Olej ...
    Utworzone przez zmowa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 13:26
  2. cieknie olej [jtd]
    Utworzone przez gekeer w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 20:39
  3. Cieknie olej pomocy!!
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 12:35
  4. [146] Maglownica - cieknie olej
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 17:33
  5. [164] cieknie olej z silnika
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 00:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory