Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: tarcie / skrzypienie w układzie kierowniczym przy skręcaniu kołami

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    159, 1.9 jtd, 8v
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ja mam nowe wachacze gorne trw ,dolne vema i skrzypi jak tapczan,brak slow,na postoju nawet jak krece kierownica,wstyd jezdzic

    Mam to samo, byłem na diagnostyce i nie wykazała żadnych luzów w zawieszeniu, a mechanik powiedział, że widocznie ten model tak ma. Pogłębiałeś ten temat może, co to może być??

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek08125 Zobacz post
    ten model tak ma.
    Strzał w dziesiatke, przeglad robiłem kilka dni temu zero luzów, natomiast jak pokonuje np. próg zwalniający to masakra jak skrzypi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuu......
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kaczorrek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łagiewniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    45

    Domyślnie

    Mam ten sam probelm:/ Wjechałem na podnośnik i ukazała mi sie pęknieta osłona sworznia na dolnym wahaczu. Mozliwe ze to przez to skrzypi?? jutro napcham smaru ile sie da moze przestanie, wtedy problem bedzie rozwiazany

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorrek Zobacz post
    Mam ten sam probelm:/ Wjechałem na podnośnik i ukazała mi sie pęknieta osłona sworznia na dolnym wahaczu. Mozliwe ze to przez to skrzypi?? jutro napcham smaru ile sie da moze przestanie, wtedy problem bedzie rozwiazany
    stawiam na gorne wahacze...ew dolne ale raczej zdecydowanie gorne-gorny

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    jedna osoba kręci kierownicą/buja "budą", a druga pod spodem łapie za poszczególne elementy zawieszenia i próbuje słuchać gdzie trzeszczy. U mnie też trzeszczy podczas kręcenia kierą i jeździe po nierównościach, a w opisany wyżej sposób dotarłem dlaczego... wahacz jak skrzypiał to w charakterystyczny sposób drgał jak się go trzymało ręką - diagnoza? rozwalona manszeta sworznia, smar wyleciał i sworzeń pracuje na sucho i trzeszczy... Jeśli nie można znaleźć głośnego skrzypienia na szarpakach, tzn. że albo ktoś się nie zna, albo komuś się nie chce... Dla przykładu żona kręciła kierownicą a ja leżałem pod autem

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    skrzypią wam tuleje w górnych wahaczach. Albo mają już minimalny luz i woda podeszła ( powoduje skrzypienie ) albo macie na tyle twarde gumy a zimą skrzypienie się z regóły nasila. W moim przypadku były to wybite tulejki metalowo gumowe


    P.S
    Zmieńcie mechaników tych którzy twierdzą "ten typ tak ma "

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorrek Zobacz post
    Mam ten sam probelm:/ Wjechałem na podnośnik i ukazała mi sie pęknieta osłona sworznia na dolnym wahaczu. Mozliwe ze to przez to skrzypi?? jutro napcham smaru ile sie da moze przestanie, wtedy problem bedzie rozwiazany
    jeśli skrzypi i podczas kręcenia kierownicą, to na 80% sworzeń, smarowanie nie wiele da - jak masz rozwaloną gumę, to za chwilę znowu będzie to samo, poza tym wahacz jest tak założony że sworzeń jest na górze, więc w razie "w" wszystko zlatuje na dół, po drugie ciężko z tego samego powodu będzie Ci to przesmarować - ja użyłem płynu hamulcowego - jest rzadki; strzykawką z igłą wstrzykiwałem w rozwaloną manszetę, ale efekt jest krótki za parę dni skrzypienie wróciło...

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mobil 156 Zobacz post
    Strzał w dziesiatke, przeglad robiłem kilka dni temu zero luzów, natomiast jak pokonuje np. próg zwalniający to masakra jak skrzypi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuu......
    Jeśli skrzypi na progu a przy kręceniu kiera nie to sprawdził bym osłonę amortyzatora u mnie to właśnie ona niemiłosiernie skrzypiała- identycznie jak wahacz ale głośniej

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Od paru dni mam podobny problem. Podczas skręcania w prawo słychać piski z prawej strony. Na 90% z przodu, ale do końca pewności nie mam. Jakie u was były skutki takiego piszczenia, wahacz? Jutro w dzień się im przyjrzę, ale może ktoś pomoże.

    Sorry za odkopanie, ale po co zakładać nowy temat.
    Była:
    159 SW 1.9 JTDm 120KM 2008r.
    156 1.6 16V TS 2001

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar seba3108
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kielcza
    Auto
    Była AR 156 1.9 JTD, 147 1.9 JTD, jest Giulietta 1.4 MA
    Postów
    27

    Domyślnie

    U mnie w lewym przednim kole coś stuka po nierównościach, ale gorsze jest gdy robię jakiś ostry zakręt (mniej niż 90 stopni) z prędkością ok 20 km/h i na maxa skręconymi kołami w prawo. Coś skrzypi, charczy taki niemiły dźwięk. Wymienione są wszystkie wahacze z przodu na TRW (półtora roku mają), 3 tyg temu łączniki stabilizatora nowe. Na początku myślałem że to przez luźne nadkole i obciera, dobrze ustawiłem nadkole, wzmocniłem i jakiś czas był spokój. Niedawno znowu mocno skręcałem i znowu te skrzypienie. Ma ktoś jakieś pomysły? z góry dzięki za podpowiedzi

Podobne wątki

  1. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  2. klakson przy skręcaniu,
    Utworzone przez afabians w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 08:21
  3. Dziwne skrzypienie przy skręcaniu kół
    Utworzone przez Krzychu_19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 22:24
  4. [GTV] Dziwne stukanie przy kręceniu kołami w lewo
    Utworzone przez Tytus9 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 16:18
  5. hałas przy skręcaniu
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 01:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory