Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: tarcie / skrzypienie w układzie kierowniczym przy skręcaniu kołami

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy ktoś wie, co jest powodem tarcia jak na filmie?

    Wydaje mi się, że to jest charakterystyczny odgłos, ale nie udało mi się ustalić przyczyny.
    Dziś rano wymieniłem płyn w układzie wspomagania (z płukaniem) i przez 3 km chyba było dobrze. Potem znów pojawiło się to tarcie, ale mogę się mylić.
    Zabrałem się do tego od góry, tj. zdemontowałem kierownicę (100 batów dla gościa, który wymyślił mocowanie poduszki powietrznej), czujnik skrętu i przełączniki zespolone, aż do wałka kolumny kierowniczej. Nie miałem już mocy wyciągać łożyska (wydaje mi się, że to z niego dobywa się ten dźwięk, ale nie mam pewności - odgłos gumy/plastiku trącej o metal przenosi się po całej kolumnie).
    Na koniec wpadłem na pomysł odkręcenia przegubu w kolumnie - być może to zawęzi krąg podejrzanych do łożyska kierownicy lub maglownicy, ale zrobiło się zbyt ciemno na dalsze grzebanie.

    Zna ktoś przyczynę tego odgłosu?

    EDIT: No tak.. nie ten dział
    Ostatnio edytowane przez magil ; 05-03-2016 o 17:58
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Brera
    Postów
    49

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to jest charakterystyczny odgłos, ale nie udało mi się ustalić przyczyny.
    Dziś rano wymieniłem płyn w układzie wspomagania (z płukaniem) i przez 3 km chyba było dobrze. Potem znów pojawiło się to tarcie, ale mogę się mylić.
    Zabrałem się do tego od góry, tj. zdemontowałem kierownicę (100 batów dla gościa, który wymyślił mocowanie poduszki powietrznej), czujnik skrętu i przełączniki zespolone, aż do wałka kolumny kierowniczej. Nie miałem już mocy wyciągać łożyska (wydaje mi się, że to z niego dobywa się ten dźwięk, ale nie mam pewności - odgłos gumy/plastiku trącej o metal przenosi się po całej kolumnie).
    Na koniec wpadłem na pomysł odkręcenia przegubu w kolumnie - być może to zawęzi krąg podejrzanych do łożyska kierownicy lub maglownicy, ale zrobiło się zbyt ciemno na dalsze grzebanie.

    Zna ktoś przyczynę tego odgłosu?

    EDIT: No tak.. nie ten dział

    Czy ktoś miał podobny problem jak na filmiku i udało się go rozwiązać ?

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159 (939_) 1.9 JTDM 16V (150Hp)
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja miałem po prostu odkręcone śruby na maglownicy do tego stopnia ze rekami można by było wykręcić. Sprawdź śruby są dwie.

Podobne wątki

  1. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  2. klakson przy skręcaniu,
    Utworzone przez afabians w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 08:21
  3. Dziwne skrzypienie przy skręcaniu kół
    Utworzone przez Krzychu_19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 22:24
  4. [GTV] Dziwne stukanie przy kręceniu kołami w lewo
    Utworzone przez Tytus9 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 16:18
  5. hałas przy skręcaniu
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 01:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory