Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa 156 Problem

  1. #1
    miszka697
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 Problem

    Prosze o jakas podpowiedz, gdyz czytalem juz po forach w tej sprawie i jest bardzo wieele teorii.
    Jaka jest optymalna temperatura w alfie 156 2.0 TS. gdyz u mnie podczas jazdy wacha sie ona bez ogrzewanai czy klimatyzachi rosnie nie wiem do jakiego stopnia gdyz staram sie 100 stopni nie przekroczyc w wlanczam klimatyzacje, z klimatyzacja wacha sie od 60 stopni do85 stopni. W czym moze byc problem plynu mam odpowiednia ilosc i nie zauwazylem zadnego ubytku w plynie ani oleju w nim. Wiele osob twierdzi ze auto przestanie sie grzac gdy osiagnie temperatre 105 stopni czy to moze byc realne ze to bylaby jego odp temperatura pracy.
    Co moze byc ewentualna usterka i jak mozna ja sprawdzic.

    ---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

    co moze byc przyczyna prosze o porady w tej sprawie (

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    po pierwsze, nie wierz we wskazanie wskaźnika kabinowego, lubi przekłamywać. Najlepiej będzie jak sprawdzisz podłączajac do kompa.Wowczas będziesz wiedziała jaka jest temperatura naprawdę.
    Jeżeli okaże sie zę jednak jest tak jak piszesz... to najprawdopodobniej masz do wymiany termostat.
    Lub czujnik w nim...
    Możliwe że czujnik otwiera termostat dopiero przy 105st., możliwe ze termostat zawiesił się i nie otwiera się wogóle,
    nie napisałeś jak szybko samochód sie nagrzewa.
    Ale sprawdenie na kompie rozwiążę Twój problem. Jeżeli nie masz możliwości taniego podpięcia to..
    tu się zastanów. W serwisie to koszt ok 80-100,- (nie podałeś zkad jesteś wiec nie wiem jak u Ciebie to wygląda)
    koszt nowego termostatu to ok 130,- + pół godzinki pracy(3 śrubki, 3opaski do zdjęcia, spuszczenie płynu, zalanie, odpowietrzenie)
    to moze okazać sie żę lepiej wymienić termostat ?

    No i jeżeli jeździsz już jakiś czas w ten sposób, to raczej uszczelka pod głowicą oberwała i to równo...

    Inną przyczyną moze byc pompa wody, ale to musiało by być coś ciekawego, że nie pompuje. Zabblokowana z dużym prawdopodobieństwem zerwała by pasek

    Chłodnica, zasyfiona, zamulona , straciłą swoja pojemność i przepustowośc. mieści sie w niej odrobina płynu i sie nie schładza jak powinien.

    wentylator, spalony przekaxnik, bezpiecznik, nie załącza się.

    najtansza opcja, zasyfione szczeliny pomiędzy żeberkami chłodnicy. Tu wystarczy wyczyścić szczotką...

    Najpewniejsza metoda sprawdzenia: podpiecie pod komputer, wyjdzie wszystko....

    .
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 14-03-2011 o 22:53

  3. #3
    miszka697
    Gość

    Domyślnie

    Auto sie powoli grzeje na postoju dopiero po ponad 3 minuach wskaznik troszke drgnal do gory i plynnie powoli do gory, plyn nie ucieka nie ma znakow wyciakow bulkania czy oleju w nim silnik chodzi rowno, przy wlaczonej klimatyzacji temperatura podczas jazdy trzymasie w tym samym polozeniu gdy stanie w korku czy na swiatlach dopiero podnosi sie w gore. stary wlasciciel mi wciskal ze on trzyma temp 105 stopni jednak aj nigdy do tej temperatury go nei zagrzalem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    kolega wyżej ma racje miałem tak przy padniętym czujniku łapała 105st w korku z włączoną klima koszt znikomy jeżeli nadal będzie niedogrzana to termostat do wymiany

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Jeżeli silnik sie nie przegrzewa, nie skacze C na czerwone pole, itp, to nie jest jeszcze tragicznie.
    We wskaźnik kabinowy bym nie wierzył.
    Jak możesz zdobyć termometr który zmierzy temp w zbiorniczku wyrównawczym, zrób to. Podobno moze być taki termometr kucharski do mierzenia temperatury mięsa w piekarniku, nie sprawdzałem, nie wiem.
    Sprawdź wtyczki przy termostacie, moze nie stykają może za,śniedziały. ale wskaźnik nie wariuje , wiec raczej to jest ok.
    Czyli zostaje Ci sprawdzenie na kompie jaka jest realna temperatura,i lub wymiana termostatu.Ale pamiętaj ze termostat jest bez czujnika... przekręcasz stary( jest na gwint) więc najlepiej upewnic się co to jest . Cena jednego i drugiego nie jest jakaś zabójcza , ale po co wydawać niepotrzebnie. A tutaj sie sam ze sobą nie zgodzę... termostat to wredne urządzenie... lubi sie psuć, więc moze go wymienić od razu? tym bardziej zę jak napisałem , w sumie to praosta robota. Ale uważaj..jest wkręcony do żeliwnej obudowy wiec z wyczuciem...
    Akurat termostat to dośc powszechna i prosta sprawa....
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 14-03-2011 o 23:05 Powód: ort

  6. #6
    miszka697
    Gość

    Domyślnie

    mam podpiac go pod komputer i jaka odpowiedz prosic o sprawdzenie ukladu chlodzenia ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał miszka697 Zobacz post
    mam podpiac go pod komputer i jaka odpowiedz prosic o sprawdzenie ukladu chlodzenia ?
    Temperatura silnika,-porównaj sobie ze wskazaniem na tablicy, działanie termostsatu, zresztą progamy diagnostyv=czne wyświetlają wszystkie parametry.
    Na ich podstawie zdecydujesz , albo Ci mechanik powie.
    Napisz w danych o sobie skąd jesteś , moze jest ktoś w pobliżu kto ma kopmpa i kabel, wówczas dogadaj się i będziesz mógł sprawdzic wszystko podczas jazdy

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    w mojej 2.0 ts z klimatyzacja temperatura na wskazniku kabinowym jakies 85-87 stopni w miescie bez wlaczonej klimatyzacji, z wlaczona 90 stopni

    przerabialem problem temperatury i tak

    jezeli mialbys zablokowany termostat w pozycji zamknietej to temperatura skakala by ci na 110+ niezaleznie czy by chodzila klima czy nie, nic by sie nie schladzalo

    sprawdz czy dzialaja ci poprawnie I i II bieg wentylatora

    jezeli masz uszkodzony rezystor I biegu czyli sie nie wlacza to temperatura by skakala ci w miescie do 100-110 stopni poczym spadala na 95 stopni po wlaczeniu II biegu wentylatora, to podczas postoju, a podczas jazdy byla by w okolicach tych 90 stopni, ja tak mialem

    mam nadzieje ze pomoglem

  9. #9
    miszka697
    Gość

    Domyślnie

    Wentylator chodzi normalnie temperatura auta nie przekracza95 stopni z wylanczona klima powyzej 90 stopni wlancza sie wentylator w wtedy temperatura spada i waha sie pomiedzy 90 stopni a okolo 96 stopni nie przekracza jejnawet na postoju bez klimy. Plynu jest odpowiednia ilosc. Brak wyciekow

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    No to w zasadzie ok...

Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 1.4TS problem
    Utworzone przez Kamil1108 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 21:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  3. Problem z Alfa 156 2.0 TS
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 20:02
  4. mam problem z alfa ;(
    Utworzone przez pawelkacer w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 20:50
  5. Problem z Alfa 156
    Utworzone przez marcin_p28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 08:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory