Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Polerka + pasta

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie Polerka + pasta

    Firma cena/jakosc i przepis jak sie to robi ... doswiadczenia i rady .
    Oczywiscie polerka najlepsza do alfy 156 ...

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Pasta - turtle nano. W tej chwili nie pamietam nazwy dokładnej ale jest ona w pojemniczku na wysokość góra 10cm jest okrągłe o średnicy 20cm. Zielona pokrywka. Bardzo skuteczna pasta, ale troszke droga. Koszt to ok. 60zł.

    Do tego zawsze używam mleczka sonax z woskiem nr 2. Koszt to 36zł.

    Efekt niesamowity.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    polecam forum kosmetykaaut.pl
    tam się wszystkiego dowiesz, bo w telegraficznym skrócie w jednym poście ciężko coś rozsądnego poradzić. Powiem od siebie tylko tyle, że warto zainwestować w swoją wiedzę i kosmetyki coby czasem nie zrobić więcej szkody jak pożytku.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Wiedza przyjdzie pozniej narazie chce kupic tylko polerke "dobra" ale nie drogą oraz paste . Zadnych wiekszych rys nie karoseria nie posiadam.
    Chce tylko odświeżyć lakier. Samochod oddalbym do zakladu ale chce jeszcze rodzicow wypolerowac i brata, wiec koszt zakupu mi sie zworci a wiedza praktyczna zostanie na kolejne alfy

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał odzi Zobacz post
    Wiedza przyjdzie pozniej
    jak podejdziesz do tematu zupełnie bez wiedzy to nie zdziw się jak lakier będzie wyglądał gorzej niż przed zabiegiem i wtedy dopiero będzie wydatek bo trzeba będzie oddać do fachowców. Widza przyjdzie ale po czasie zgodnie z polskim powiedzeniem: "Mądry Polak po szkodzie"
    A nie lepiej na początek popracować ręcznie (bez polerki mechanicznej)? Mniejsze ryzyko wyrządzenia szkód...Zrobisz jak uważasz ale ja radzę Ci szczerze- nie podchodź do sprawy zbyt frywolnie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    a recznie mozna uzyskac podobne efekty ??? chyba nie . A mowiac ze wiedza przyjdzie pozniej mialem na mysli ze techniki i jak sie do tego zabrac to oczywiscie obczaje ale teraz chce tylko zakupic sprzet a wiem ile wybieralem zestaw kluczy samochodowych , wiec ten czas chce sobie skrocic korzystajac z rad osob ktore juz te wiedze posiadaja.
    Cena max do 200 zl
    Dostane cos rozsadnego za te cene oczywiscie nie prowadze zakladu kosmetycznego i z urzadzenia bede korzystal sporadycznie, ale na pare lat lub 50 polerek ma wystarczyc
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 16-03-2011 o 22:12

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Środki, które ci podałem wystarczą Ci spokojnie na 3 auta.
    Ja ich używam do ręcznej polerki.

    Efekt jak pisałem jest niesamowity.
    Mój kochany blacharz swojego czasu robił mi polerkę i zrobił ją grubą pastą po czym zostawił bardzo duże, okrągłe rysy. Namęczyłem się cały dzień z autem tymi środkami, ale efekt był, tak jakbym odebrał samochód świeżo z salonu.

    Moim zdaniem polerką ręczną można nawet więcej otrzymać niż mechaniczną, przy mniejszym ryzyku sknocenia czegokolwiek.

  8. #8
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Zaczynając od polerki to patrz na taką która będzie miała stabilizację obrotów. Co do kosmetyków to zapraszam na www.detailingclub.pl dowiesz się napewno wielu przydatnych rzeczy.
    Jak to się robi...w skrócie
    1. Umyj porządnie - metoda na dwa wiadra
    2. Wyglinkuj auto z nieczystości które mogą Ci porysować samochód podczas polerki
    3. Polerka - zacznij od najmniej inwazyjnej pasty (najmniej ściernej) i obserwuj jak wygląda lakier. Ja osobiście bardzo lubię Scholla który jest w miarę tani i naprawdę przyjemnie sie nim pracuje w porownaniu do innych past ktore używałem. Do tego pady, napewno jakiś twardy, średni i przynajmniej dwa miękkie. Dlatego dwa bo po polerce nakładalem wosk padem i musiałbym czekać na wyschnięcie po umyciu z pasty.
    4. Do tego wszystkiego żeby samochód jakoś wyglądał dodatki typu dressing do opon, coś do plastików na zewnątrz, wewnątrz.

    I samochód zacznie wyglądać cacy

    W ten weekend mam zamiar coś porobic przy samochodzie to wrzucę relację, zdjęcia i opis czego i jak użyłem.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Widze ze temat jest bardzo obszerny i nie ma ogolnego przepisu na wszystko

  10. #10
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Nie istnieje złoty środek. Testuj szukaj i sprawdzaj. Jeżeli interesuje Cię ten temat zajrzyj na forum ktore Ci podałem lub Czarek i poczytaj.
    Jeżeli chcesz jakiś budżetowy zestaw kosmetyków moge Ci na PW coś podesłać.

Podobne wątki

  1. Pasta do skór
    Utworzone przez evica w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:39
  2. Pasta na spawy oryginalna.
    Utworzone przez poniak w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:34
  3. Pasta polerska do reflektorów
    Utworzone przez majster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory