Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: klapa SW odbija przy zamykaniu

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie klapa SW odbija przy zamykaniu

    witam, problem jak w temacie, czasami zdarza mi sie, teraz to w zasadzie za kazdym razem ze gdy chce zamknac klape bagaznika zamek jakby odbija i klapa nie zamyka sie, zamek w klapie na pewno jest w pozyscji neutralnej gdyz wpsikalem tam sporo wd40 i smaru silikonowego i recznie rozruszalem a mimo to efekt jest taki ze po spuszczeniu/domykaniu klapy odbija ja z powrotem tak jakby jakas zapadka tam nie blokowala, cos w tym rodzaju...

    moze mial ktos podobnie i to rozwiazal, bo nie chce trzaskac klapa jak drzwiami toi toia a dodam ze jeszcze nie dawno zamykala sie sama sila swojego bezwładu, wystarczylo tylko puscic w dół.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    odswiezam z prosba o pomoc

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Zamek w klapie ma regulację na boki.
    Odkręć i ustaw zamek tak, aby rygielek klapy wchodził bardziej z lewej strony zamka (patrząc od tyłu auta).
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    wielkie dzieki, dzis sie za to wezme i dam znac jak podzialalo, rozumiem ze do tej operacji musze zdjac poszycie plastikowe klapy, czy dostep do srubek regulacji jest bez jej zdejmowania?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Musisz zdjąć...mam to samo, trochę wyregulowałem siedząc w bagażniku / z tego miejsca najlepiej widać co i jak /...ale na dziurach gdy klapa podskakuje i przesuwa się w lewo i prawo zauważyłem że znowu się otwiera.I chyba powodem jest zbyt blisko języczek elektromagnesu. Elektromagnes gdy zadziała przesuwa języczek który otwiera zapadkę która jest w górnej części klapy / jak weźmiesz sobie jakiś wkrętak zobaczysz jak to działa/.Małe przesunięcie zapadki / właśnie przez ten języczek elektromagnesu / powoduje otwarcie zamka / ta część na klapie/.W moim przypadku tam będę musiał podregulować / przesunąć języczek elektromagnesu skrajnie w prawo patrząc na zamek z tyłu auta.Jak masz klapę otwartą
    przesuń zapadkę śrubokrętem...zgaśnie Ci wtedy lampka w bagażniku i naciskając pilotem otwarcie bagażnika obserwuj jak daleko przesuwa się języczek.Trochę to zagmatwane ale przy aucie załapiesz w 5 sekund.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 29-03-2011 o 17:46

  6. #6
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    tez tak miałem/ mam, w sasadzie problem znikną gdy intensywnie przez tydzień używałem bagażnika (chyba się wyrobił-dopasował bez regulacji o której piszecie)

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    dzieki za porady bede probowal, niestety znow musze powiedziec do znudzenia to samo: starsznie zenujace jest dla mnie pasowanie elementow przez wlochow, chy w ich fabrykach nie ma kontroli jakosci, nikt nie czuwa nad montazem itp. masakra, ale i tak nic nie pobije spasowania dwukolorowego boczku drzwi z linia deski i drzwiami schowka pasazera w wersjach po fl

Podobne wątki

  1. Mignięcie przy otwieraniu/zamykaniu z pilota
    Utworzone przez sabcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 27-11-2023, 12:26
  2. Dziwny dźwięk przy zamykaniu drzwi
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-01-2020, 00:00
  3. strzela przy zamykaniu drzwi 147
    Utworzone przez MateuszLucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:03
  4. Napięcie przy otwieraniu/zamykaniu centralnego
    Utworzone przez mattom w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 18:10
  5. Gwizd przy zamykaniu drzwi.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory